Janek nad Janky (TV film)

Pohádka

Česko, 2003, 58 min

• blackrain

Pohádka nepohádka, celá taková zvláštní s podivnými postavami. Nejsem si jistá, jestli se tohle dětem líbí. Pro mě docela nuda, ztráta času. Lišák to mu všemu nasadil korunu. Etzler vypadal jako úchyl než jako čaroděj, který se zmocnil princezny a rozvrátil tak celé království. Na štěstí tyto televizní pohádky netrvají dlouho.(16.8.2009)

O "Jankovi nad Janky" jsem v životě neslyšel (tak jako o většině nových televizních pohádek) a musím říct, že Česká televize mě příjemně překvapila. Nijak originální příběh je totiž vyšperkovaný naprosto skvělými hereckými výkony od nichž se odvíjí i specifický humor...a hlavní trumfy na stůl vynáší samozřejmě Pavel Liška. Sice ho jinak v oblibě moc nemám, ale v této pohádce mě naprosto odzbrojil.(3.2.2006)

• aiv

Pohádka o zakletém království a Liška v hlavní roli. děs. myslím, že ten člověk není ani schopen dát dokupy delší větu. jeho vyjadřování = ožralý buran. Nechápu, jak mohl režisér zvolit tohoto herce. navíc vlastně celou dobu nevíte o čem pohádka vlastně je. Divná. nemohu dát hvězdu ani za jednu věc. Jídlo-nejídlo, nechápu co to znamenalo. Nic mne na filmu nepobavilo, jsem sice dospělá, ale myslím, že pro děti to musí být pořádný šok.(5.1.2014)

• Jezinka.Jezinka

Když se vám, pánové, už stane, že si ráno u keře načůráte na ruce, tak si to aspoň neutírejte do košile. Princezně tedy to, že Janek páchl močí, zjevně nevadilo, ale ona byla traumatizovaná z pobytu u divnookého čaroděje. Modernizace pohádek mi nevadí, ale nutit na kolo i stařičkého krále mi připadalo kruté.(15.5.2011)

Hodně zvláštní pohádka. Námět tradiční, ale zpracování snad až moc moderní. Najdou se ozvěny hororových pohádek např. Deváté srdce nebo O Janovi a jeho podivuhodném příteli, také humor, místy trošku trapný, místy v duchu recese. Janek čůrá, čistí si zuby prstem, kloktá a je opravdový janek, na což se Liška fakt hodil. Rozporuplné, ale odpad to určitě není.(15.5.2011)