Pat a Mat: Výlet

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Československo, 1984, 10 min

Lubomír Beneš

Teraz neviem kto je večší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže počase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 %(24.8.2009)

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít.(31.1.2010)

Pat a Mat jsou zkušení trampové a tak chtějí vyrazit do neprozkoumané divočiny. Bohužel si jejich plechový miláček postavil hlavu a nechce nastartovat. Po několika opravách se auto, nebo spíš to co z něho zbylo, stává nepoužitelným a s výletem to začíná vypadat bledě. Naši staří známí se nevzdají a za pomoci svého důvtipu donutí přírodu přijít až k sobě do bytu. První polovina epizody je slabší, ale vytváření lesa bylo fajn. Celkově je to tedy průměr.(4.9.2008)

V Jeruzaleme sa ľudia chystajú ukameňovať nevernú ženu, pred ktorú sa v poslednej chvíli postaví Ježiš a povie: - Tak dosť! Nech hodí kameňom ten, kto je bez hriechu! Všetci ľudia sklopia zrak k zemi, ale zrazu vyletí kameň a trafí nešťastnicu. Ježiš sa otočí tým smerom a sklamane povie: - Ale mama, prestaň!(8.11.2007)

• Pethushka

Tento díl je spíše nápaditý než průšvihový. A to se některým divákům nemusí líbit. Je zde málo výbuchů a pádů a kotoulů..ale já ho mám přesto moc ráda.(14.2.2011)

• - Ve filmu se krátce objevují skutečné lidské ruce, a to když Pat sundavá ze zdi kytičky a jiné kytičky později krájí. Scéna se odehrává cca v čase 6:45. (churchyard)