Pat a Mat - Série 1 (1979) (série)

Výlet (S01E22)

(epizoda)
všechny plakáty
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, 1984, 10 min

Režie:

Lubomír Beneš

Pat a Mat odchádzajú z domu s plnými batohmi na pleciach a chystajú sa na výlet. Všetko naložia do automobilu a na mape si pozrú trasu, ktorú budú musieť absolvovať. Pred odjazdom sa ešte naposledy pokochajú obrázkami krásnej prírody čakajúcej ich v mieste cieľa ich cesty. Mat sa snaží naštartovať auto, ale výsledok je nulový. Ak chcú zažiť príjemné chvíle v lone prírody musia na aute nájsť závadu a odstrániť ju. (pravo)

pravo

V Jeruzaleme sa ľudia chystajú ukameňovať nevernú ženu, pred ktorú sa v poslednej chvíli postaví Ježiš a povie: - Tak dosť! Nech hodí kameňom ten, kto je bez hriechu! Všetci ľudia sklopia zrak k zemi, ale zrazu vyletí kameň a trafí nešťastnicu. Ježiš sa otočí tým smerom a sklamane povie: - Ale mama, prestaň! ()

stration

BlackMount

Pat a Mat jsou zkušení trampové a tak chtějí vyrazit do neprozkoumané divočiny. Bohužel si jejich plechový miláček postavil hlavu a nechce nastartovat. Po několika opravách se auto, nebo spíš to co z něho zbylo, stává nepoužitelným a s výletem to začíná vypadat bledě. Naši staří známí se nevzdají a za pomoci svého důvtipu donutí přírodu přijít až k sobě do bytu. První polovina epizody je slabší, ale vytváření lesa bylo fajn. Celkově je to tedy průměr. ()

punk_zero

Teraz neviem kto je večší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže počase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 % ()

• Ve filmu se krátce objevují skutečné lidské ruce, a to když Pat sundavá ze zdi kytičky a jiné kytičky později krájí. Scéna se odehrává cca v čase 6:45. (churchyard)
  • Pat hraje na konci epizody na kytaru píseň „Tři citrónky“. (OJan)