Reklama

Reklama

Žofka a její dobrodružství

(TV seriál)
  • Československo Žofka a spol
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, 1988, 1 h 52 min (Minutáž: 8–10 min)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Původní večerníčkový seriál o jedné nezbedné opičí slečně. Pokračování má v seriálu ŽOFKA ŘEDITELKOU ZOO (1996).

Názvy jednotlivých epizod :  1. Jak Žofka pořádala maškarní bál
2. Jak Žofka pořádala sportovní den
3. Jak Žofka pořádala slavnostní představení
4. Jak se Žofka postarala o mravní převýchovu
5. Jak Žofka zachránila pana Levharta
6. Jak Žofka umožnila panu Mrožovi cestu na sever
7. Jak Žofka zavedla všeobecné ochranné zabarvení
8. Jak Žofka překazila školení
9. Jak Žofka odhalila zloděje
10. Jak se Žofka postarala o svatbu
11. Jak Žofka překazila chuligánům spády
12. Jak se Žofka stala ředitelkou ZOO
13. Jak se Žofka dopustila osudové chyby (Karlos80)

(více)

Recenze (28)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Umbabáumbabá..:-) Česká animovaná klasika pánů Miloše Macourka, Jaroslava Doubravy a výtvarníka, ilustrátora a akademického malíře Adolfa Borna kteří spolu tvořily už od roku 1972. Samozřejmě na Macha a Šebestovou též z jejich dílny tento příběh o roztomilé a zpívající opičce který je spíš pojat jako bajka nemá. Ale zase platí jedno nepsané pravidlo? Kdyby to nebylo namluveno panem Nárožným (který tomu dal vyšší punc), podobně jako třeba Mach a Šebestová, kdoví jestli by si nato dnes ještě někdo vzpomněl. Já ale ano a proto dávám této na stromě sedící, zpívající a na benjo hrající opici za 3,5/5 lepší tehdejší průměr. Novější pokračování už nestálo zato. ()

manonfire 

všechny recenze uživatele

Večerníček celkově vtipný skoro jako jeho věhlasnější bráška, nicméně sedmý díl u mě navždy vede nad ostatními, to když přijde nový pečovatel pan Hapták, kterej je tak nekompromisně retardovaný psychopatický hovado, že je v podání pana Nárožného, přirozeně empatického podobným debilům, naprosto dokonalej.: "Josef Gorila, Anežka Gorilová, Anežka Gorilová mladší.....POHOOOOV!!!!!" "A krunýř není prosím želva!!! KRUNÝŘ je KRUNÝŘ!!!" 80% ()

Reklama

josieaddms 

všechny recenze uživatele

Cože? Jak to že tak nízké hodnocení? Podle mě je to super seriál, na který mám z dětství moc pěkné vzpomínky. Vzpomínám si jak jsme si na to ze sestrami hrály, a jak jsme v tom hledaly různé kódy a spojitosti s věcmi spjatými s našimi momentálními životními situacemi. Navíc se jedná o originální počin plný různých čitelných narážek. Born to dobře namaloval, a Nárožný to také velmi slušně nadaboval. Navíc děti se u toho baví, protože seriál z nich nedělá idioty, ale naopak se jim snaží nabídnout něco osvěžujícího. Pěkná práce. ()

topi 

všechny recenze uživatele

Opici Žofku jsem neměl moc rád ani když jsem byl malej a ani ted´. Je to asi tím, že opice nemám rád ani ve skutečnosti a když jsem byl malej, tak jsem se jich bál, ted´ bych je nejradši nakopl. A ještě mě hrozně štve, jak je Žofka obrovskej chytrolín! Nebýt parádního hlasového projevu Petra Nárožného, tak hodnotím ještě níže. ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

Podobně jako Rákosníček, je i Žofka často vedena těmi nejčistšími úmysly někomu pomoci. Místo aby si tiše sedla někam do koutku a trpělivě počkala, až ji to přejde :-) Tyhle její příhody jsou sice stále dobré a klidné pokoukání, ale hodnotil bych jen za tři. Čtvrtou hvězdu musím přidat za tu chytlavou, rozvernou melodii, kterou mi stačí jen krátce zaslechnout a už se jí po zbytek dne nezbavím: um-ba-bá ... um-ba-bá ... umba-umba... ú ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama