Hamilton

Il comandante Hamilton

Commander Hamilton

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Švédsko / Norsko / Itálie / Maroko, 1998, 127 min

V hlavní roli můj nejoblíbenější herec. A v kladné roli - ty popravy to byl přece rozkaz :-) . Jako tajný agent švédské speciální jednotky musí najít a zneškodnit ukradenou jadernou bombu. Zní to slibně, ale mohlo to být lepší. Bohužel celý film je dost natahovaný a ke konci rušily některé scény hraničící až s parodií. Ale co, Peter v uniformě, trousící ironické poznámky a slaňující se v obleku stál rozhodně zato :-) .(7.9.2011)

Film sa utápa v klasickej severskej motanici deja a postáv, komu to nevadí ten si tento štýl vychutná. Druhá os s policajným vyšetrovaním a pátraním (statočnou švédskou tehotnou policajtkou hahaha) bola úplne odtrhnutá od reality (poznám chlapíka ktorý má zlé sny zobudí sa a musí močiť , ale vraždiť????) a teda moc neoslnila. Zato záporáci - žoldnierska cháska celkom presvedčili a nemotali sa ako zombíci :)))(2.10.2012)

• Lucky;)

Dvouhodinovou stopáž filmu nechápu o nic víc, než místní hodnocení. Film se příšerně vleče, vůbec nemá spád. Přitom některý scéne jsou tak uměle natahované, že člověk neví, jestli je to víc k smíchu, nebo k pláči. Poslední půlhodina je navíc totálně přehnaná a nesmyslná. V tomhle žánru se prostě Skandinávci maj ještě co učit od Holywoodu...(8.4.2011)

Spíše béčkový nehollywoodský akční film, který mě donutil svou brutalitou, reálností a uvěřitelným hlavním hrdinou dát 4 hvězdy. Nepříliš originální zápletka by zasloužila kratší stopáž a větší spád a mohlo to být ještě lepší. Pro fandy akčňáků povinnost, pro ostatní doporučení ( a o hvězdu méně), kvůli netradičnímu příběhovému zvratu.(9.12.2012)

Švéďáci umějí. Není to náhoda sice tenhle starej Hamilton se Stormarem není tak bombastickej jako ten novej, ale i tak mě to bavilo. Stormarovi úloha chladnýho profíka sedne. Hamill je parádní bezcharakterní záporák. Jo a zapamatujte si, že Švédští výsadkáři jsou největší drsňáci. Zajmou a popraví bandity , těla rozřežou na kusy a spálí a dokonce spálí i prachy co mají banditi u sebe. Je to syrový, chladný prostě severskej akční film a ty já můžu. Škoda, že délka je přepálená tak o 20 minut bych to zkrátil a dal bych 4* takhle je to 65%(17.10.2014)