VOD (1)

Art Jeffries (Bruce Willis) - agent FBI, byl nespravedlivě převeden na jinou práci, při níž se dostal do konfliktu s mocnou Národní bezpečností agenturou. Důvodem je devítiletý chlapec Simon geniální autista, kterého měl chránit. Dešifroval totiž přísně tajný kód Mercury, zřízení pro práci amerických zpravodajských služeb a fanatický šéf projektu Nick Kudrow (Alec Baldwin) je odhodlán zbavit se nejen malého luštitele, ale i všech nepohodlných svědků události. Art se Simonem se proto musí skrývat a v souboji se všemocnou mašinérií riskovat vše. Jeho jedinou nadějí v souboji s časem je Simonův výjimečný matematický talent, pomoc bývalého parťáka a sympatie dívky, kterou dvojice uprchlíků náhodou potkala. (Bonton Home Entertainment)

Trailer

baxiii

Bruce Willis, jako můj oblíbenec mě opravdu mírně zklamal a Harold Becker, už né jako můj oblíbenec, taky. Na začátku sem byla opravdu napjatá a čekala jak se to vyvine, jenže v dalším průběhu filmu už ani pořádně nevím co se dělo. Nejspíš mi to nepřišlo moc zajímavé a uchvacující, jak bych od filmu na takovéto téma čekala. Opravdu škoda. Mé hodnocení jednoznačně zachránil Miko Hughes. ()

JohnCZ

Standardní devadesátkový akční thriller s naivní zápletkou, ale taky typickým dobovým lookem, který mi je blízký. Vyobrazení autismu ze strany malého Mika Hughese po stránce herecké docela ok, co se týče věrohodnosti chování už tolik ne. Režie jako celek spíše nevýrazná, ale i přes mírnější tempo je to napínavé a přiměřeně akční. Alec Baldwin fajn záporák. ()

kingik

Devítiletý chlapec dešifroval přísně tajný kod Mercury a stává se vysoce nepohodlným svědkem. Geniálně nadaného, ale autistického chlapce dostal za úkol ochránit agent FBI Bruce Willis. Brzy se i on dostává do konfliktu se zájmy vlády. Celkem solidně vystavěnému příběhu chybí nějaký ten moment překvapení. ()

lesumir

Pred deseti lety, kdyz jsem film videl, jsem se pomerne dost vylekal, jak muze dopadnout obycejna rodina kvuli jednomu telefonatu. Dneska uz to tolik nebastim, ale jako napinavy snimek dobry, napeti v tom bylo, ale casem, kdy se to prehouplo pres druhou pulku, sel cely film do pryc. Bohuzel, Bruce a deti nejdou dohromady. ()

Kadas97

Vynikajúci thriller o zlých ľuďoch z vládnych organizácií. Bruce Willis podal na neho nadpriemerný výkon a záporák Alec Baldwin hral ako z učebnice. Mladý Hughes, ktorý hral malého Simona podal zo všetkých hercov najlepší výkon a lepšie zahraného autistu by v tom veku nedal ani Dustin Hoffman. Pútavý príbeh plný naháňačiek s tými zlými. Film nemal nijaké slabé miesta a ja som pri ňom nemal ani tušenie o okolnom svete. 9 z 10 ()

• Snímek byl natočen na motivy románu "Simple Simon", který napsal Ryne Douglas Pearson. (Terva)
  • Miko Hughes kvůli své roli strávil nějaký čas s autistickými dětmi ve speciální škole. Také pracoval s chicagským dětským psychologem, aby lépe pochopil, jak má stvárnit autistické dítě. (HappySmile)