• Isherwood

Z období, kdy to Bruce Willis zkoušel s dětmi (myslím tím samozřejmě jako s filmovými partnery) je Mercury jednoznačně nejslabší. To co jej dělá špatným není ani to, že by byl špatně udělaný, ale spíše fakt, že nemá co nabídnout. Otřepaný scénář si jede podle osvědčených lajen, ve kterém jde o to, aby mohl vyniknout hlavní hrdina, s jehož charakterem si taky tvůrci mohli více pohrát, protože na Willisův herecký standart se dá napasovat rozhodně víc, než jenom zakomplexovaný agent FBI, který dostal podřadnou práci. A aby stranu „těch zlých“ zastupovali pouze dva lidé, asi taky nebude to pravé, zvláště při bližším přihlédnutí k Alecu Baldwinovi, který se do své role vůbec nehodí. A malý autista? Absolutně nevyužitá postava, která slouží pouze jako záminka pro to, aby se jeho ochránce občas mohl pořádně naštvat a dát padouchům pořádně do huby. Ať na to tedy nahlížím z jakékoliv strany, nenapadá mě nic, proč bych se měl na Mercury někdy podívat znovu. Jak jsem avizoval už na začátku, ten film nemá co nabídnout.(24.7.2005)

Viděno poprvé v 9 letech v kině, kde byl přístup na film až od 12+... takže jsem byl natěšení opravdu jak malý kluk a musím říct, že se mi film opravdu vryl do paměti a pamatuji si do dnes některé pocity z filmu... Ano film určitě nepatří k top filmům Bruce Willise a je to spíš podprůměrný film, se zajímavým námětem kde provedení značně pokulhávalo... 3* si to podle mě zaslouží a 4* je za nostalgii :)(28.1.2014)

• Anderton

Slovenský dabing k tomuto skrz naskrz priemernému filmu bol príšerný. Nemám na mysli hlasy hercov, ktoré poznáme, ale neuveriteľne uvrešťaný dabing dieťaťa. Film som v originále nikdy nevidel, takže našim hercom možno krivdím, pokiaľ je to také aj v angličtine, tak si film tie dve hviezdy zaslúži. Skutočne tu nie je nič, čo by sa vymykalo pojmu prevarené klišé.(4.10.2012)

Po druhom zhliadnutí mením z pôvodných štyroch hviezd na tri. Keď som to videl menší, páčilo sa mi to oveľa viac, no určite by som Mercury nezatracoval. Dej nie je nijak zvlášť prepracovaný, ale počas svojej stopáže obstojne baví. Zopár scén je zbytočných, napr. hneť úvodná scéna s teroristami. Herecky je to tak maximálne priemerné. Nikto sa nevytiahol. Pre mňa tu bola aj nejaká ta pamätnejšia scénka a pri jednej ma aj zamrazilo, ale inak je to štandard po všetkých stránkach. 65%(27.8.2006)

• Tyler

"Mercury" krátce a výstižně charakterizuje slovo podprůměr. Podprůměr po všech stránkách - odfláknutý scénář, televizní režie a ke všemu necharismatický Bruce Willis (!). Spousta nelogičností, málo chytlavých scén. Na druhou stranu uměřená stopáž, možnost věnovat se při sledování třeba luštění křížovek, a pěkná hudba...(11.12.2006)

• - Producenti chtěli do hlavní role získat Nicolase Cage. Ten ale odmítl. (Edgerton)

• - Snímek byl natočen na motivy románu "Simple Simon", který napsal Ryne Douglas Pearson. (Terva)

• - Tento film se natáčel v Chicagu v USA. (reich)