Mercury je pro mě nepochopitelně nezvládnutý film, který měl obrovský potenciál, a který ho totálně promrh(d)al. Přitom byl námět tak zajímavý a neobyčejný, že se z toho dalo vytřískat určitě víc než tahle slátanina. Nemohla mě při sledování nenapadnout paralela s Výplatou, která i přes velké naděje skončila také poměrně bídně. 55%(7.3.2017)

• Shit

Jeden z těch slabších filmů s Brucem Willisem. Sice má film celkem slušnej potenciál i když né zrovna originální, ale bohužel neni skoro vůbec využitej a nebýt Willise tak je to jenom tuctovej film, který by se jen těžko prosazoval. Co se týče herců, tak je Willis samozřejmě nejlepší, ale to neznamená že hraje nějak dobře, je to jen proto, že ostatní hrajou úplný hovno včetně Baldwina, ale ten si tam taky moc nezahrál, takže od něj se zázraky čekat nedaly a co se týče toho dětskýho herce, tak ten byl snad úplně nejhorší, svojí roli absolutně nezvládnul a nevěřil jsem mu ani jedno to jeho hekání nebo pištění a to jwe co říct, protože tam pištěl skoro celou dobu. Od filmu s Willisem a Baldwinem jsem čekal daleko víc(4.8.2005)

• genetique

Na Willisa pomerne nudné a ťažkopádne. Veľká absencia napätia a prekvapivých zvratov. Chýbala mi dôkladnejšia prepracovanosť scenára a Simonovej postavy, akčných momentov a podobne. Zreteľný je aj Willisov útlm v tejto fáze jeho kariéry. Síce sa začal venovať filmom s vážnejšou tematikou, no tu vidíme, že začiatky sú ťažké aj pre herca takéhoto kalibru. A o Baldwinovi škoda písať. Priemerisko ako hrom. 50%.(11.6.2006)

Dôveryhodné spracovanie príbehu, v ktorom okrem ústrednej akčnej zápletky figuruje i komplikované spolužitie s autistickým chlapcom. Malý Hughes ho zahral naozaj výborne. Možno sa niekomu zdal v priebehu filmu otravný, no tak to proste chodí a nevidím dôvod, prečo by sa realita mala za každých okolností nezmyselne prikrášľovať. Podľa mňa tu nič podstatné nechýba. Vzhľadom na námet je to naozaj pútavý film, ktorý už len kvôli Willisovi vždy nechám bežať. Nie je však v rebríčku best, takže dôstojné 4 hviezdičky. ;)(2.4.2012)

Docela mě překvapilo když jsem se dozvěděl, že byl Bruce při tomto filmu nominován na Zlatou malinu za nejhoršího herce. Myslím že v tomto filmu hraje celkem dobře, například oproti jeho novějším filmům, kde se tváří nepřetržitě jako Steven Seagal. Celý film na mě zapůsobil příjemně. Není to sice jeden z Wilisových trháků a na konci nečeká zvrat, který by nás přesvědčil, že celý film jsme ani netušili o co jde, ale bylo tu i napětí a pár dobrých akčních scén. Za to bych Willisovi Malinu nedal ani omylem.(28.11.2012)

• - Tento film se natáčel v Chicagu v USA. (reich)

• - Miko Hughes získal za roli Simona Lynche cenu Young Artist v kategorii nejlepší výkon v celovečerním filmu pro mladého herce. (Terva)

• - Miko Hughes kvůli své roli strávil nějaký čas s autistickými dětmi ve speciální škole. Také pracoval s chicagským dětským psychologem, aby lépe pochopil, jak má stvárnit autistické dítě. (HappySmile)