Art Jeffries (Bruce Willis) - agent FBI, byl nespravedlivě převeden na jinou práci, při níž se dostal do konfliktu s mocnou Národní bezpečností agenturou. Důvodem je devítiletý chlapec Simon geniální autista, kterého měl chránit. Dešifroval totiž přísně tajný kód Mercury, zřízení pro práci amerických zpravodajských služeb a fanatický šéf projektu Nick Kudrow (Alec Baldwin) je odhodlán zbavit se nejen malého luštitele, ale i všech nepohodlných svědků události. Art se Simonem se proto musí skrývat a v souboji se všemocnou mašinérií riskovat vše. Jeho jedinou nadějí v souboji s časem je Simonův výjimečný matematický talent, pomoc bývalého parťáka a sympatie dívky, kterou dvojice uprchlíků náhodou potkala. (Bonton Home Entertainment)

Trailer

hero_bk

Nebylo to nijak světoborné, ale taky to nebyla zas až taková katastrofa. Trochu mi dělalo problém zorientovat se v amerických institucích - nikdy jsem nepochopil rozdíl mezi CIA a FBI, natožpak NBA a fakt nechápu, jaktože NBA je víc než FBI. Ten kluk mi byl docela dost nesympatickej, asi po půl hodině to jeho pořvávání "Ty jsi cizí" lezlo pod kůži. Celkově ale jako celek docela povedený thriller. ()

KASUGI

Jsem snad jediný, kdo si všimnul, jak je to absurdní? Vládní zpravodajská služba chce zabít malé dítě. Proč? Že umí rozluštit kód? A tím je tak nebezpečný? Fakt jo? Vždyť je nijak přímo neohrožuje. Jo kdyby tak měl Aspergerův syndrom, což je forma autismu začlenitelnější do běžného života, nebo kdyby měl telekinetické schopnosti a na dálku uměl odpálit jaderné hlavice, tak to ok, ale regulérní autista absolutně neschopný samostatného svéprávného života, co akorát přečte ty jejich usrané číselka... Nebezpečí pro USA number one! Ty vole... Stejná logika jako: pojďme zabít toho invalidu upoutaného na vozík, protože když se postaví na vrcholku Mount Everestu, dokáže spustit lavinu... Režie, herecké výkony a spol. mě v tomto případě nezajímají, protože ten dementní námět to přebíjí. ()

lesumir

Pred deseti lety, kdyz jsem film videl, jsem se pomerne dost vylekal, jak muze dopadnout obycejna rodina kvuli jednomu telefonatu. Dneska uz to tolik nebastim, ale jako napinavy snimek dobry, napeti v tom bylo, ale casem, kdy se to prehouplo pres druhou pulku, sel cely film do pryc. Bohuzel, Bruce a deti nejdou dohromady. ()

Petr.Kocfeld

Tento thrillerový snímek si jistě 60 procent zaslouží.Hlavně mám rád Bruce Willise(Smrtonosná past-tato série je má nejoblíbenější snad z Willisovy tvorby).Je zde víc skvělých herců-třeba ještě Alec Baldwin.Willis hrát umí a tento snímek o autistickém klukovi Simonovi potěší...Tento snímek má docela hodně akce a nemálo také hodně napětí.Proč ne?Pustil jsem si jej i dnes(po letech).Willis jako agent Jeffries je vcelku dobrý i sympatický.Tento film je trochu zvláštní(asi je to okolím a tím,že jde o thrilller). ()

lennyd

Měl to být nerozluštitelný kód. Žádné počítače si s ním neporadili, a tak zbývá poslední test - zkusit širokou veřejnost. Kódem sepsanou zprávu dají jeho tvůrci do oblíbeného časopisu s křížovkami, a pak jen čekají na ten správný telefonát. A když telefon zazvoní, jsou maximálně překvapeni - úspěšným luštitelem je devítiletý autistický chlapec. Jenže co teď - nechat kód prozradit, nebo vše ututlat. Šéf projektu se rozhodne pro druhou eventualitu - ale chlapce se náhodou ujme agent FBI Art Jeffries (Bruce Willis), a rozhodne se jej ochránit ... Kdysi jsem tento filmeček viděl, ale jelikož jsem ho sledoval jen jedním okem, byl jsem docela potěšenej, a dokonce jsem si jej pořídil na DVD. Teďka, po druhém shlédnutí mé nadšení trochu ochladlo. Samotný námět je docela zajímavý (inspirace Rain Manem je zcela zřejmá), ale na rozdíl od výše zmíněného snímku je tento tak trochu o ničem. I když si dovedu představit, že by autista louskl nějaký takový kód, ale že by po něm šlo celé NSA, a že by jeden polda vše zachránil. ... Netuším proč do toho Bruce Willis šel, ale na druhou stranu - prachy jsou prachy, že... ()

• Film se pozoruhodně podobá události, která byla zveřejněna v prosinci 2009. V prosinci 1955 rozjel Sears Roebuck v novinách reklamu, která tvrdila, že zobrazuje telefonní číslo na Santu Clause. Bohužel se při tisku spletli o jednu číslici, a tak telefonní číslo nevedlo na Searse, ale na přísně tajnou linku CONADu - Continental Air Defene Command (velitelství vnitrozemské vzdušné obrany). Když plukovník Harry Shoup, vedoucí operací, zvedl telefon, čekal, že uslyší zprávy o řízených střelách, místo toho po něm dítě požadovalo, aby mu předal Santu. Tento telefonát skončil plačícím dítětem a vztekajícím se Shoupem, nakonec ale Shoup začal dalším volajícím dětem tvrdit, že Santa je zrovna na vyjížďce po noční obloze. Další rok CONAD nabídl nové, tentokrát už ne utajené, telefonní číslo, na které mohly děti volat. (HappySmile)
  • Bruce Willis získal za roli Jeffriese Zlatou malinu v kategorii nejhorší herec. (Terva)