Filmy tohohle typu nesleduju často, takže si netroufám říct, že už to tu x-krát bylo. Mě to bavilo. Dobře napsaný scénář, gradující příběh. A i když Baldwinova role je nechutně záporná, nakonec i on měl svou pravdu, jeho argumenty měly logiku a v některých momentech mě bavil víc než Willisova póza spasitele světa. Hezky zahraná vedlejší role Stacey, náhodně odchycené ženy v knajpě.(19.2.2012)

• jojinecko

1,5*/5...Ideálny film do TV, kde všetko šablónovito do seba "akože" zapadá a kde premýšľať sa neopláca. Bruce Willis akoby nezúčastnene odohral svojho "policajta na liekoch", ktorý musí strážiť autistického chlapca. Malý autista sa mu v závere hodil okolo krku- zázrak a krásny emotívny záver..Bŕŕŕ. Je to fádne, nudné, miestami trapné a celkovo vrcholne nezaujímavé. Btw po dlhej dobe som videl film so slovenským dabingom a dlhu dobu neuvidím- katastrofa, najmä to decko čo dabovalo malého Simona bolo "na odstrel"!(2.7.2007)

Docela mě překvapilo když jsem se dozvěděl, že byl Bruce při tomto filmu nominován na Zlatou malinu za nejhoršího herce. Myslím že v tomto filmu hraje celkem dobře, například oproti jeho novějším filmům, kde se tváří nepřetržitě jako Steven Seagal. Celý film na mě zapůsobil příjemně. Není to sice jeden z Wilisových trháků a na konci nečeká zvrat, který by nás přesvědčil, že celý film jsme ani netušili o co jde, ale bylo tu i napětí a pár dobrých akčních scén. Za to bych Willisovi Malinu nedal ani omylem.(28.11.2012)

Pre mňa veľmi dobrý triler (aj keď miestami naivný). Kde len Alec Baldwin akosi zaniká. Bruce je v skvelj forme aj keď úvodná scéna ukazovala trochu iným smerom... Ale po ARMAGEDONE vynikajúca reinkarnácia... Suspendovaný policajt, ktorý s pištoľou v ruke ochraňuje malého chlapca... Vitaj späť, Bruce...(6.10.2005)

Tak tie tri hviezdy, hoci slabé, si film zaslúži. Záver je na rozdiel od úvodu už skutočne napínavý, hoci plný klišé o zlých agentoch. Filmový autista je vždy geniálny, o tých obyčajných sa filmy veľmi netočia, ale aj také sa nájdu, lenže v nezávislej tvorbe a asi ťažko sa tam objaví Bruce Willis. Tu síce nezachráni všetkých, ale tých zlých potrestá, o tom nikto nepochyboval už na začiatku.(2.5.2016)

• - Producenti chtěli do hlavní role získat Nicolase Cage. Ten ale odmítl. (Edgerton)

• - Bruce Willis získal za roli Jeffriese Zlatou malinu v kategorii nejhorší herec. (Terva)

• - Tento film se natáčel v Chicagu v USA. (reich)