Koukám po očku na tenhle film, který jsem už viděl a poukouším se shrnout vzpomínky s reálnými, znovuevokovanými dojmy.Nemyslím, že jde o něco silného.Jde o průměrně udělaný akční film, kde na jedné straně stojí zlo reprezentované nelítostným státem a jeho agenturou a na straně druhé, rovněž stát, reprezentovaný charakterním panem Willisem, takto policistou, který je posléze opět pronásledován jak vlastní organizací, tak zkraje zmíněnou agenturou.Autistický chlapec odstartuje příběh, která dává sice vyniknout hlavnímu hrdinovi, ale příliš nepobaví.Jen snad poučí náhledem do světa autistů.Alespoň já jsem se poučil.Ostatní mne neoslovilo.(23.2.2011)

• jojinecko

1,5*/5...Ideálny film do TV, kde všetko šablónovito do seba "akože" zapadá a kde premýšľať sa neopláca. Bruce Willis akoby nezúčastnene odohral svojho "policajta na liekoch", ktorý musí strážiť autistického chlapca. Malý autista sa mu v závere hodil okolo krku- zázrak a krásny emotívny záver..Bŕŕŕ. Je to fádne, nudné, miestami trapné a celkovo vrcholne nezaujímavé. Btw po dlhej dobe som videl film so slovenským dabingom a dlhu dobu neuvidím- katastrofa, najmä to decko čo dabovalo malého Simona bolo "na odstrel"!(2.7.2007)

Velká škoda. Vše na co tvůrci v tomto filmu sáhli nedokázali dotáhnout do lepšího konce. Námět je velmi silný, poplatný v každé době. Podle mého za výkon Willise dost může skutečnost, že zůstal v poli sám. Jeho herecký charakter se umí přece často výrazně projevit. Zde k tomu nedošlo. Záporné role jsou černobílé a dětská role jen do počtu. Film jsem navíc shlédl na stanici Prima se špatným dabingem a ořezaným obrazem. Takže po atmosféře ani stopy. Tři hvězdy za tempo vyprávění.(1.4.2008)

• Kingjiri

Už od první akční scény je jasný, že půjde o pořádný béčko a žádná kvalitnější filmařina se rozhodně konat nebude. Ledasco by mohlo dohnat obsazení Willise a Baldwina, ale to je snad největší promarněná šance celýho snímku. Willise mám rád, ale tady je hrozně nevýraznej, resp. málo sarkastickej a až příliš dobráckej (ve vztahu k malýmu autistovi). Baldwin se zase nezmůže na nic jinýho, než pár nezáživnejch rádoby záporáckejch výstupů. Jednou zkouknout a druhej den zapomenout, nic jinýho si snad snímek ani nezaslouží.(4.2.2013)

• Anderton

Slovenský dabing k tomuto skrz naskrz priemernému filmu bol príšerný. Nemám na mysli hlasy hercov, ktoré poznáme, ale neuveriteľne uvrešťaný dabing dieťaťa. Film som v originále nikdy nevidel, takže našim hercom možno krivdím, pokiaľ je to také aj v angličtine, tak si film tie dve hviezdy zaslúži. Skutočne tu nie je nič, čo by sa vymykalo pojmu prevarené klišé.(4.10.2012)

• - Ačkoliv je v titulcích uveden John Barry jako autor hudby, byly jeho skladby z větší části nahrazeny hudbou Cartera Burwella, protože producenti nebyli s Barryho prací spokojeni. Ovšem na soundtracku je pouze hudba Johna Barryho. (Locksley)

• - Miko Hughes kvůli své roli strávil nějaký čas s autistickými dětmi ve speciální škole. Také pracoval s chicagským dětským psychologem, aby lépe pochopil, jak má stvárnit autistické dítě. (HappySmile)

• - Miko Hughes získal za roli Simona Lynche cenu Young Artist v kategorii nejlepší výkon v celovečerním filmu pro mladého herce. (Terva)