• Tyler

"Mercury" krátce a výstižně charakterizuje slovo podprůměr. Podprůměr po všech stránkách - odfláknutý scénář, televizní režie a ke všemu necharismatický Bruce Willis (!). Spousta nelogičností, málo chytlavých scén. Na druhou stranu uměřená stopáž, možnost věnovat se při sledování třeba luštění křížovek, a pěkná hudba...(11.12.2006)

• worm14

Určitě v tom byl dobrý potenciál, ale vylezl z toho jenom takový slabý čaj... Bruce Willis mi sedí spíš v roli nějakého akčnáka, ale tady mi fakt neseděl. Film je sice trochu zajímavý, ale po většinu času je to zase jenom nuda. Pár slabších honiček to prostě nezachrání... Nejlepších bylo prvních 5 minut.(6.12.2008)

• genetique

Na Willisa pomerne nudné a ťažkopádne. Veľká absencia napätia a prekvapivých zvratov. Chýbala mi dôkladnejšia prepracovanosť scenára a Simonovej postavy, akčných momentov a podobne. Zreteľný je aj Willisov útlm v tejto fáze jeho kariéry. Síce sa začal venovať filmom s vážnejšou tematikou, no tu vidíme, že začiatky sú ťažké aj pre herca takéhoto kalibru. A o Baldwinovi škoda písať. Priemerisko ako hrom. 50%.(11.6.2006)

• lesumir

Pred deseti lety, kdyz jsem film videl, jsem se pomerne dost vylekal, jak muze dopadnout obycejna rodina kvuli jednomu telefonatu. Dneska uz to tolik nebastim, ale jako napinavy snimek dobry, napeti v tom bylo, ale casem, kdy se to prehouplo pres druhou pulku, sel cely film do pryc. Bohuzel, Bruce a deti nejdou dohromady.(17.6.2006)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +výtečný Bruce Willis, námět, zajímavý záporáci, reálný děj -je to již starší film, málo akce, nenabízí nic nového/// Dle vašich ohlasů jsem čekal průměrný nudný film. Ovšem dostal se mi celkem zajímavej kousek do Willisovi zbírky. Přiznám se, že jsem čekal trošku jinej děj, než jen standartní thriller, ale i přes žádné překvapení se na to dalo dívat. Jen akční scény nevybočují nijak z průměru a hudba je na tenhle snímek celkem standartní. Řeknu to asi tak, být to nový snímek a vidět jej v kině, nejspíš bych byl zklamán. Na sobotní večer u televize se však jedná celkově o příjemný film./// Celkem 62%///(25.11.2006)

• - Tento film se natáčel v Chicagu v USA. (reich)

• - Miko Hughes kvůli své roli strávil nějaký čas s autistickými dětmi ve speciální škole. Také pracoval s chicagským dětským psychologem, aby lépe pochopil, jak má stvárnit autistické dítě. (HappySmile)

• - Miko Hughes získal za roli Simona Lynche cenu Young Artist v kategorii nejlepší výkon v celovečerním filmu pro mladého herce. (Terva)