• Anderton

Slovenský dabing k tomuto skrz naskrz priemernému filmu bol príšerný. Nemám na mysli hlasy hercov, ktoré poznáme, ale neuveriteľne uvrešťaný dabing dieťaťa. Film som v originále nikdy nevidel, takže našim hercom možno krivdím, pokiaľ je to také aj v angličtine, tak si film tie dve hviezdy zaslúži. Skutočne tu nie je nič, čo by sa vymykalo pojmu prevarené klišé.(4.10.2012)

Štandartný thriller, ktorý rozhodne vo Willisovej filmografii nijako nevynikne, ale v podstate si *** zaslúži. Remeselne je dobre odvedený, Baldwina nemusím, ale v tomto filme ma zvlášť neoslnil ani Willis, inak sa mi to celkom páčilo, film mal pár napínavých miest, takže prvýkrát som sa nenudil a druhýkrát to už pozerať ani netreba.(18.8.2007)

• Tyler

"Mercury" krátce a výstižně charakterizuje slovo podprůměr. Podprůměr po všech stránkách - odfláknutý scénář, televizní režie a ke všemu necharismatický Bruce Willis (!). Spousta nelogičností, málo chytlavých scén. Na druhou stranu uměřená stopáž, možnost věnovat se při sledování třeba luštění křížovek, a pěkná hudba...(11.12.2006)

• Jordan

dosť zlý film - zmätená a slabá akcia, úplne nemastný neslaný scenár, kopec chýb, nezáživný charakter willisovej postavy a totálne tlačenie na city . . . dve hviezdičky pre peknú kim dickens (aj keď majúcu úplne nepochopiteľne odfláknutú rolu), slizouna storemara a jeho cameo, v ktorom ho willis vyhodí z vlaku a samotného willisa, môjho dlhodobého favorita . . .(1.7.2007)

Newyorský režisér a producent Harold Becker se proslavil snímky jako "Cibulové pole", "Moře lásky", "V moci posedlosti" nebo "Vyšší zájem". V roce 1998 převedl na stříbrné plátno román "Simple Simon: A Thriller", jehož autorem je americký spisovatel a scénárista Ryne Douglas Pearson a který vydalo nakladatelství William Morrow & Co v červenci 1996. Film dostal název "Mercury" a do hlavních rolí byli obsazeni Bruce Willis jako tajný agent FBI Art Jeffries, Alec Baldwin jako plukovník Národní bezpečnostní agentury Nicholas Kudrow, Miko Hughes v roli devítiletého autistického chlapce Simona, Kim Dickens se představí jako Stacey a Chi McBride se převtělil do úlohy agenta FBI Thomase 'Bizzi' Jordana. Zápletka se točí kolem šifrovacího kódu Mercury, který vyvinula Národní bezpečnostní agentura (National Security Agency). Tato situace se objevuje v mnoha filmech a románech, totiž když je ohrožena bezpečnost USA, musí někdo (i třeba nevinný) zemřít. To jsou v Americe tak posedlí vlastní bezpečností? Pokud jde o film samotný, většina lidí jej zatracuje, ale já jsem já a na mně tyto pohyblivé obrázky vcelku zapůsobily jako dobrá podívaná.(20.10.2009)

• - Producenti chtěli do hlavní role získat Nicolase Cage. Ten ale odmítl. (Edgerton)

• - Bruce Willis získal za roli Jeffriese Zlatou malinu v kategorii nejhorší herec. (Terva)

• - Film se pozoruhodně podobá události, která byla zveřejněna v prosinci 2009. V prosinci 1955 rozjel Sears Roebuck v novinách reklamu, která tvrdila, že zobrazuje telefonní číslo na Santu Clause. Bohužel se při tisku spletli o jednu číslici, a tak telefonní číslo nevedlo na Searse, ale na přísně tajnou linku CONADu - Continental Air Defene Command (velitelství vnitrozemské vzdušné obrany). Když plukovník Harry Shoup, vedoucí operací, zvedl telefon, čekal, že uslyší zprávy o řízených střelách, místo toho po něm dítě požadovalo, aby mu předal Santu. Tento telefonát skončil plačícím dítětem a vztekajícím se Shoupem, nakonec ale Shoup začal dalším volajícím dětem tvrdit, že Santa je zrovna na vyjížďce po noční obloze. Další rok CONAD nabídl nové, tentokrát už ne utajené, telefonní číslo, na které mohly děti volat. (HappySmile)