"Art je cizí !! Art je cizí !!" Vůbec ne špatná čistá žánrovka s výborným Brucem Willisem a naprosto famózním prckem Miko Hughesem v roli autisty Simona vedle poněkud rutinní režie Harolda Beckera, který však s dětmi točit umí a především si hravě tyká s napětím, doplácí především na ty tuny zbytečných a hlavně nadbytečných klišé - Mám na mysli hlavně toho traumatizovaného poldu alkáče, jehož hrál Bruce celou dekádu tak často, že snad zaslouží i policejní rentu !! - vedle jinak i samostatně velmi potenciálně nosného a originálního tématu.. Přes všechny nedostatky, v čele s tím uslzeným finále, mám tenhle kousek opravdu rád, mimo výborného soundtracku klasika Johna Barryho potěší i casting nájemných zabijáků, a tak si v jejich rolích jeden může užít xfilesového Lindseyho Gintera s Peterem Stormarem.. Takže slabší čtyři kousky..(13.12.2014)

• Anderton

Slovenský dabing k tomuto skrz naskrz priemernému filmu bol príšerný. Nemám na mysli hlasy hercov, ktoré poznáme, ale neuveriteľne uvrešťaný dabing dieťaťa. Film som v originále nikdy nevidel, takže našim hercom možno krivdím, pokiaľ je to také aj v angličtine, tak si film tie dve hviezdy zaslúži. Skutočne tu nie je nič, čo by sa vymykalo pojmu prevarené klišé.(4.10.2012)

Tento film má zajímavou myšlenku, napínavý příběh s příměsí akce i slušné herecké výkony. Jak Bruce Willis v roli statečného ochránce, tak i autistický chlapec to skvěle zvládli. Ten hoch byl ale lepší. I nejdokonalejší technika má své limity a to v každé době, jak dokazuje historie válečných šifer (Enigma) i současné virové řádění internetových pirátů. Nevím, zda by na to autisté stačili.(13.11.2015)

Bruce Willis, jako můj oblíbenec mě opravdu mírně zklamal a Harold Becker, už né jako můj oblíbenec, taky. Na začátku sem byla opravdu napjatá a čekala jak se to vyvine, jenže v dalším průběhu filmu už ani pořádně nevím co se dělo. Nejspíš mi to nepřišlo moc zajímavé a uchvacující, jak bych od filmu na takovéto téma čekala. Opravdu škoda. Mé hodnocení jednoznačně zachránil Miko Hughes.(5.12.2008)

Průměrný thriller s B.Willisem v roli agenta FBI který je sesazen a dostane za úkol najít bezvýznamné dítě zavražděných rodičů jenže jak se ukáže dítě které hledá rozluštilo jaký si kod který ohrožuje bezpečnost tajných agentů a proto se ho snaží zlikvidovat ale B.Willis se rozhodne ho chránit.Nechybí pár vydařených akčních scén takže se na to nechá koukat.(21.12.2014)

• - Producenti chtěli do hlavní role získat Nicolase Cage. Ten ale odmítl. (Edgerton)

• - Bruce Willis získal za roli Jeffriese Zlatou malinu v kategorii nejhorší herec. (Terva)

• - Miko Hughes kvůli své roli strávil nějaký čas s autistickými dětmi ve speciální škole. Také pracoval s chicagským dětským psychologem, aby lépe pochopil, jak má stvárnit autistické dítě. (HappySmile)