Docela mě překvapilo když jsem se dozvěděl, že byl Bruce při tomto filmu nominován na Zlatou malinu za nejhoršího herce. Myslím že v tomto filmu hraje celkem dobře, například oproti jeho novějším filmům, kde se tváří nepřetržitě jako Steven Seagal. Celý film na mě zapůsobil příjemně. Není to sice jeden z Wilisových trháků a na konci nečeká zvrat, který by nás přesvědčil, že celý film jsme ani netušili o co jde, ale bylo tu i napětí a pár dobrých akčních scén. Za to bych Willisovi Malinu nedal ani omylem.(28.11.2012)

Průměrný thriller s B.Willisem v roli agenta FBI který je sesazen a dostane za úkol najít bezvýznamné dítě zavražděných rodičů jenže jak se ukáže dítě které hledá rozluštilo jaký si kod který ohrožuje bezpečnost tajných agentů a proto se ho snaží zlikvidovat ale B.Willis se rozhodne ho chránit.Nechybí pár vydařených akčních scén takže se na to nechá koukat.(21.12.2014)

• Isherwood

Z období, kdy to Bruce Willis zkoušel s dětmi (myslím tím samozřejmě jako s filmovými partnery) je Mercury jednoznačně nejslabší. To co jej dělá špatným není ani to, že by byl špatně udělaný, ale spíše fakt, že nemá co nabídnout. Otřepaný scénář si jede podle osvědčených lajen, ve kterém jde o to, aby mohl vyniknout hlavní hrdina, s jehož charakterem si taky tvůrci mohli více pohrát, protože na Willisův herecký standart se dá napasovat rozhodně víc, než jenom zakomplexovaný agent FBI, který dostal podřadnou práci. A aby stranu „těch zlých“ zastupovali pouze dva lidé, asi taky nebude to pravé, zvláště při bližším přihlédnutí k Alecu Baldwinovi, který se do své role vůbec nehodí. A malý autista? Absolutně nevyužitá postava, která slouží pouze jako záminka pro to, aby se jeho ochránce občas mohl pořádně naštvat a dát padouchům pořádně do huby. Ať na to tedy nahlížím z jakékoliv strany, nenapadá mě nic, proč bych se měl na Mercury někdy podívat znovu. Jak jsem avizoval už na začátku, ten film nemá co nabídnout.(24.7.2005)

• Muso

Tak som sa rozhodol, že to risknem a nedelu večer strávim s markízou a dobre som spravil. Pri tomto filme som si totiž stihol pripravit večeru, najesť sa, 2x prepnút na iné programy počas reklamy a ku koncu som dokonca ani nebol daleko od driemania..A konečne som teda pochopil načo vznikajú takéto a podobné filmy. Presne nato aby ste ich nemuseli pozerat..nezmyselné, samoúčelové posuny v deji a trapné scénky po prvej pol hodine hovoria za všetko..40%(3.7.2007)

• genetique

Na Willisa pomerne nudné a ťažkopádne. Veľká absencia napätia a prekvapivých zvratov. Chýbala mi dôkladnejšia prepracovanosť scenára a Simonovej postavy, akčných momentov a podobne. Zreteľný je aj Willisov útlm v tejto fáze jeho kariéry. Síce sa začal venovať filmom s vážnejšou tematikou, no tu vidíme, že začiatky sú ťažké aj pre herca takéhoto kalibru. A o Baldwinovi škoda písať. Priemerisko ako hrom. 50%.(11.6.2006)

• - Tento film se natáčel v Chicagu v USA. (reich)

• - Bruce Willis získal za roli Jeffriese Zlatou malinu v kategorii nejhorší herec. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy románu "Simple Simon", který napsal Ryne Douglas Pearson. (Terva)