Jablko sváru (TV film)

Jablko sváru

Komedie / Krimi

USA, 2004, 96 min

• pp

Naprosto průměrná kriminálka s občasnými pokusy o vtip - zejména v podání poněkud jednoduššího agenta Tozziho.(1.2.2005)

Agent FBI Tozzi (Chris Noth) a jeho parťák Gibbons (Colm Meaney) se vydávají po stopě jednoho z mafiánských zabijáků, Tommyho Bellse Bellavitu (Robert Patrick). Do mafiánského prostředí nasadí mladého zlodějíčka, který udělá cokoliv, aby se vyhnul vězení. Problémy ale začnou ve chvíli, kdy se Tozzi zamiluje do jeho sestry, kterou obdivuje také sám Bells... Zhruba do poloviny je to pekelná nuda, neb se nic neděje, a uvádět diváka do situace, která je od prvních vteřin nadmíru jasná, je vcelku zbytečné. Ale pak se začíná rozjíždět ta správná černá komedie (původně jsem - ani nevím proč - chtěl napsat britská, ale až teď koukám, že film vznikl v zámoří, hmm) a o překvápka není nouze (zvlášť když se do akce připlete Gibbonsova manželka a šéf celé mafiánské bandy). Celý film se pohybuje na rozmezí tří až čtyř hvězdiček, nebýt pomalejšího rozjezdu, tak bych dal možná ty čtyři. A ještě jedna zajímavá věc - mysleli jste si, že pan Božský ze Sexu ve městě je postarší seriózní pán? Ale kdeže...:)(13.2.2012)

toliko překvapení jste ještě neviděly(24.7.2008)

Zajímavá kombinace akce a humoru. Má to své mouchy, ale film stojí za skouknutí. Dávám jednu hvězdu nad průměrem(7.9.2007)