Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Někdo by si mohl myslet, že Donnie Darko je typický puberťák. Jenže Donnie je zklamaný kluk, trpící vizemi o obrovském králíkovi, který se ho snaží dostat pod svůj zničující vliv. Aby tomu zabránil, dopustí se činů, které ho přivedou až na psychoterapii. Přežije nesnáze středoškolského života i lásky a unikne bizarní smrti, která mu hrozí při pádu motoru z letadla. Donnie bojuje se svými démony, v přeneseném i skutečném slova smyslu, a prožívá příběhy, související s putováním v čase, s fundamentalistickými guru, osudem i machinacemi s vesmírem. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (1 852)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Richard Kelly .. Ničím strhující snímek, jenž je pouze formálně skvěle vystavěný. Může za to povedená režie a skvělé herecké výkony většiny představitelů. Ovšem žánrové zařazení už je složitější a konečné zapůsobení snímku je nejen velmi různorodé, ale jelikož jde o časoprostorové pochody, je téměř nemožné najít nějaké obecné vysvětlení.. __ Jako celek mne Donnie Darko nechal poměrně chladným. 50%. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Z Donnieho nejsem tak nadšená, jak jsem si podle zdejších reakcí a doporučení mých známých myslela, že budu. Zajímavě a hlavně inteligentně vystavěný příběh, který je přes svojí zdánlivou chaotičnost na konci vcelku uspokojivě uzavřen (i když smysl toho všeho si musí domyslet každý sám - jde jen o rozpravu o osudu, psychickou chorobu nebo krutou realitu a pak tedy i opravdové sci-fi?) je propracovaný do nejmenšího detailu, postavy jsou skvěle napsané i zahrané (hlavně někteří členové učitelského sboru se tak přibližují realitě, že z toho nejednomu školákovi pořádně zamrazí), navíc Donniemu jsem fandila jako už hodně dlouho žádné filmové postavě (člověk, který se nebojí říct, co si myslí, přestože z toho může mít třeba i pořádný průšvih, má vždy zajištěné moje sympatie). Ale přes všechno, co jsem tady teď vyjmenovala, ve mě zůstal trochu prázdný dojem a neuspokojení... Možná by mi k umocnění dojmu pomohla režisérská verze, třeba se ke mě jednou dostane, pokud jo, určitě se na ní ráda podívám. ()

Reklama

Jossie 

všechny recenze uživatele

Zajímavé, zvláštní a dost dobré, tak by se dal označit tenhle film. Donnie je neobyčejný chlapec, velmi inteligentní a nekonvenční a zároveň duševně nemocný. Při sezeních s psychiatričkou jsem neustále trpěla pocitem, že si jen dělá srandu. Obsazení dvou herců mě obzvlášť zaujalo: Drew Barrymore jako velmi sympatická učitelku (napadne vás představa, kéž by takoví byli všichni učitelé) a Patrick Swayze v zajímavé roli jednoho z těch nechutných demagogů, co vnucují ostatním svou vizi světa. Oba možné konce jsou dobré a těžko říct, který je lepší nebo v tomto případě možná horší. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Netradiční příběh o jednom "geekovi" ze střední školy je působivý film vyšperkovaný skvělými hereckými výkony, vyvedeným originálním scénářem a zcela pohlcující hutnou atmosférou. Přesto se nemůžu ubránit pocitu, že z celého filmu nějak "ční", že mohl být ve všem o chloupek lepší než ve výsledné podobě nakonec je. Dosti by mě zajímal o dvacet minut delší Director´s Cut. Pokud se vyvedl tak bych hodnocení jednoznačně navýšil na pět *. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Tak toto bol jeden z dalsich divnych filmov, ku ktoremu ani neviem, ako sa mam spravat. Mam ho brat ako perfektny film zo zaujimavym scenarom, alebo sa iba zbytocne premaham a robim sa, ze sa mi pacil? Avsak dolezite je to, ze herecke vykony vsetkych hercov boli super a film ma bavil od zaciatku do konca, pretoze tema o schizofrenii alebo o cestovani casom je jednoducho zaujimava. Skoda len, ze ten koniec bol trosku divny, ale bol na zamyslenie. Hudba Michaela Andrewsa bola tiez super, pretoze presne zobrazovala situacie, ake sa tam prave diali. V mensich ulohach sa tu predstavili aj Patrick Swayze alebo Drew Barrymore, ktora je podpisana ako vykonna producentka. Reziser Richard Kelly nepatri medzi znamych reziserov, natocil iba par neznamych filmov. Po Donniem Darkovi si dal 5 rocnu pauzu a v roku 2006 natocil sci-fi komediu APOKALYPSA a v roku 2009 sci-fi thriller s Cameron Diaz THE BOX. ______ Jake Gyllenhaal - (Donnie Darko) +++ Holmes Osborne - (Eddie Darko) +++ Maggie Gyllenhaal - (Elizabeth Darko) +++ Daveigh Chase - (Samantha Darko) +++ Mary McDonnell - (Rose Darko) +++ Patrick Swayze - (Jim Cunningham) +++ Drew Barrymore - (Karen Pomeroy) +++ Jena Malone - (Gretchen Ross) +++ James Duval - (Frank) +++ Produkcia: Drew Barrymore +++ Hudba: Michael Andrews +++ ()

Galerie (77)

Zajímavosti (52)

  • Rozpočet byl 4,5 milionů amerických dolarů. (Kulmon)

Související novinky

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy… (více)

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

12.03.2012

Richard Kelly (foto) je tak trochu „one hit wonder“. Navíc Donnie Darko vlastně ani nebyl hit, jen postupem času získal kultovní status. Každým dalším filmem Kelly nahrává svým odpůrcům, kteří tvrdí,… (více)

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Byl by hřích opomenout při příležitosti končícího prvního desetiletí nového milénia souhrn nejlepších filmů daného období. Zde vám přinášíme žebříček třiceti nejlepších celovečerních filmů dle… (více)

Reklama

Reklama