Ocelový meč

Alex Tavoularis

Kostýmy:

Poppy Cannon-Reese
  • drankeryth

Cakal som nejaky lepsi klon na temu Mad Max, ale toto je ovela slabsie. Trapne vozidla na ekologicky pohon vo mne nezanechalo ani kusok adrenalinu v mojich zilach, ked ten maly smradoch s tym vozidlom unikal pred tym banditom. Obcas sa vo filme nieco vydarilo, ako boli tie suboje s mecmi, ale ostatok stalo za nic.(13.11.2011)

Tohle vypadalo jako docela drsný postapokalyptický béčko s osamělým válečníkem v podobě Patricka Swayzeho, kterej si to tam půjde vyřídit s nějakýma zmetkama, co tam utlačujou hodný obyvatele nějakýho miniměstečka. Což o to, ono to tak více méně je a dokonce tu Swayze ani netancuje, ale z nějakýho důvodu mě to nudilo a závěrečná slušná bitka to už nezachrání(14.2.2009)

Pěkný to bylo. Postapokalyptické béčko sice nedosahuje na Mad Maxe, ale zároveň to není žádné lovení v odpadových vodách. Výprava ujde, i když se v podstatě podíváme jen na jednu farmu. Postavy jsou sympatické, především netypický Brion James, který stojí na straně dobra a skvělý Christopher Neame jako bojovník s mečem. A největším překvapením byl pro mě Patrik Swayze, kterého mám zaškatulkovaného v romantických nebo komediálních rolích - tady ale bez problémů hraje drsného exvojáka, co se umí slušně ohánět s mečem. Jinak akce - až na jednu honičku v trapných vozítkách se tu hraje hlavně na souboje na meče, přičemž záverečná bitka nemá chybu. Celkově fajn film.(4.4.2010)

• choze

Průměrné post-apokalyptické béčko od režiséra MISSING IN ACTION 2, které Swayze natočil ve stejném roce jako HŘÍŠNÝ TANEC. Příběh je prostý a okoukaný, postavy šablonovité (drsný hrdina s temnou minulostí, idealistická vůdkyně mírumilovné komunity, její sympatická tvrdá pravá ruka, záporák a jeho zabiják), pěstní a mečové souboje slabé, nepadne žádná hláška, pochválit lze snad jen pouštní výpravu, která připomene HVĚZDNÉ VÁLKY, stejně jako vlasové kreace většiny zúčastněných připomenou pankáče z MAXE. V jedné z vedlejších rolích mladý Arnold Vosloo. U nás distribuoval Golden Crown.(18.4.2007)

Tak za toho sympaťáka Sweyzeho tu třetí hvězdičku v béčkovém filmu dám, neb mu to seklo, bojové scény nebyly k zahození, jelikož mrštnost tanečníka se nezapře, hudba kupodivu hodně slušná, děj praprapraprainspirace v Šíleném Maxovi, a dabing Lisy Niemi zcela katastrofální, neb dabérka si u toho možná pilovala nehty a fakt, ale fakt ji to nebavilo, tudíž diváka zcela monotónně informovala o čemsi, co jí bylo putna. Padáka a ven !(4.9.2016)