poster

Ocelový meč

 • USA

  Steel Dawn

 • český

  Ocelový úsvit

  (neoficiální název)

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 1987, 97 min

Režie:

Lance Hool

Scénář:

Doug Lefler

Kamera:

Jiří Tirl

Hudba:

Brian May

Producenti:

Conrad Hool, Lance Hool

Střih:

Mark Conte

Scénografie:

Alex Tavoularis

Kostýmy:

Poppy Cannon-Reese
(další profese)
 • salahadin
  ***

  Když pominu, že ten tzv. ocelový meč vypadal jako plechový nožejk, co se v silnějším vánku ohýbá jako pruty lísky, není to tak mizerný film. Dva životní partneři v jednom filmu, zajímavá kombinace. Je to sice minimálně béčková šabloňárna od A do Z a de facto je jasné, jak to skončí i jak to bude probíhat, čili typická práce 80. let, ale Swayze to zahrál dost dobře, proto - i z nostalgie mládí - dám 3*. I militantní maniakácký záporák je vcelku efektivní. Jen ty vlasy, ty vlasy...to nesehnali jinou paruku? Mohli zajet do ČSSR a koupit si na Václaváku pravý vlasy Jiřinky Bohdalové...(25.4.2007)

 • drankeryth
  **

  Cakal som nejaky lepsi klon na temu Mad Max, ale toto je ovela slabsie. Trapne vozidla na ekologicky pohon vo mne nezanechalo ani kusok adrenalinu v mojich zilach, ked ten maly smradoch s tym vozidlom unikal pred tym banditom. Obcas sa vo filme nieco vydarilo, ako boli tie suboje s mecmi, ale ostatok stalo za nic.(13.11.2011)

 • italka63
  ***

  Tak za toho sympaťáka Sweyzeho tu třetí hvězdičku v béčkovém filmu dám, neb mu to seklo, bojové scény nebyly k zahození, jelikož mrštnost tanečníka se nezapře, hudba kupodivu hodně slušná, děj praprapraprainspirace v Šíleném Maxovi, a dabing Lisy Niemi zcela katastrofální, neb dabérka si u toho možná pilovala nehty a fakt, ale fakt ji to nebavilo, tudíž diváka zcela monotónně informovala o čemsi, co jí bylo putna. Padáka a ven !(4.9.2016)

 • Flipnic
  ***

  V 80. letech proběhla mírná snaha udělat akčního hrdinu i ze Swayzeho. No časem se od toho upustilo a asi dobře ... Každopádně tento film si pamatuju z VHS jen matně a po mnoha letech jsem byl docela mile překvapen. Čekal jsem něco mnohem horšího. Film sice těžce vykrádá trilogii Mad Max v Melem Gybsonem, ale je slušně technicky natočen, akční scény jsou na překvapivě dobré úrovni. Choreografie soubojů docela ujde. Prostě se na to dá dívat, taková oddychovka, sice nenáročná, ale nejedná se ani o žádný propadák, jak se dnes u 80.kových akčních filmů často stává. Závěrečná akce byla hodně v pohodě ...(8.8.2009)

 • Shit
  ***

  Tohle vypadalo jako docela drsný postapokalyptický béčko s osamělým válečníkem v podobě Patricka Swayzeho, kterej si to tam půjde vyřídit s nějakýma zmetkama, co tam utlačujou hodný obyvatele nějakýho miniměstečka. Což o to, ono to tak více méně je a dokonce tu Swayze ani netancuje, ale z nějakýho důvodu mě to nudilo a závěrečná slušná bitka to už nezachrání(14.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace