poster

Ocelový meč

 • USA

  Steel Dawn

 • český

  Ocelový úsvit

  (neoficiální název)

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 1987, 97 min

Režie:

Lance Hool

Scénář:

Doug Lefler

Kamera:

Jiří Tirl

Hudba:

Brian May

Producenti:

Conrad Hool, Lance Hool

Střih:

Mark Conte

Scénografie:

Alex Tavoularis

Kostýmy:

Poppy Cannon-Reese
(další profese)
 • LiVentura
  ****

  Dobrá futureskní podívaná.(12.6.2009)

 • T2

  Rozpočet $3,520,000Tržby USA $562,187Tržby Celosvetovo $-(29.6.2009)

 • klerik
  **

  Miestami hrozne hlúpe (hlavne motivácie a konanie záporákov) a Swayzeho skákanie a kotrmelce sú aj pri ohľade na dobu vzniku trápne. Film dobre deklaruje, že VODNÝ SVET je vlastne vydarený film a že ROAD WARRIOR je nedosažiteľný. Celkovo neškodné a akčné finále celkom znesiteľné. Keďže som si však nedávno opäť pozrel prostoduchého ale inak skvelého KYBORGA, nemôžem dať lepšie hodnotenie...(22.5.2016)

 • anderson
  ***

  Postapokalyptická konina, ale o niekoľko tried lepšia ako preceňovaný MAD MAX. Aj LISA NIEMI bola kočka. A SWAYZE tu predviedol celkom slušné martial arts. (2.1.2009)(2.1.2009)

 • Flipnic
  ***

  V 80. letech proběhla mírná snaha udělat akčního hrdinu i ze Swayzeho. No časem se od toho upustilo a asi dobře ... Každopádně tento film si pamatuju z VHS jen matně a po mnoha letech jsem byl docela mile překvapen. Čekal jsem něco mnohem horšího. Film sice těžce vykrádá trilogii Mad Max v Melem Gybsonem, ale je slušně technicky natočen, akční scény jsou na překvapivě dobré úrovni. Choreografie soubojů docela ujde. Prostě se na to dá dívat, taková oddychovka, sice nenáročná, ale nejedná se ani o žádný propadák, jak se dnes u 80.kových akčních filmů často stává. Závěrečná akce byla hodně v pohodě ...(8.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace