Reklama

Reklama

Ocelový meč

  • Česko Ocelový úsvit (neoficiální název) (více)
Trailer
Sci-Fi / Akční / Dobrodružný
USA, 1987, 97 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Nacházíme se kdesi v budoucnosti, kdy se ze světa stala pouze suchá pláň. Oceány již neexistují a jezera jsou vyschlá na prach. K posledním existujícím pramenům pitné vody se stahují přeživší lidé a budují kolem nich města. Jednu takovou osadu však vykořisťuje proradný Damnil a jeho skupina banditů a zabijáků. Jejich studny totiž rychle schnou a potřebují vodu správců osady za každou cenu. Ale do města v ten čas přichází osamělý válečník s dlouhým mečem na zádech, který se před bandity odmítá sklánět. Damnilově skupině začíná být jedinou překážkou v cestě a nekompromisní výzvou k boji. (Slimak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (44)

choze 

všechny recenze uživatele

Průměrné post-apokalyptické béčko od režiséra MISSING IN ACTION 2, které Swayze natočil ve stejném roce jako HŘÍŠNÝ TANEC. Příběh je prostý a okoukaný, postavy šablonovité (drsný hrdina s temnou minulostí, idealistická vůdkyně mírumilovné komunity, její sympatická tvrdá pravá ruka, záporák a jeho zabiják), pěstní a mečové souboje slabé, nepadne žádná hláška, pochválit lze snad jen pouštní výpravu, která připomene HVĚZDNÉ VÁLKY, stejně jako vlasové kreace většiny zúčastněných připomenou pankáče z MAXE. V jedné z vedlejších rolích mladý Arnold Vosloo. U nás distribuoval Golden Crown. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Tohle vypadalo jako docela drsný postapokalyptický béčko s osamělým válečníkem v podobě Patricka Swayzeho, kterej si to tam půjde vyřídit s nějakýma zmetkama, co tam utlačujou hodný obyvatele nějakýho miniměstečka. Což o to, ono to tak více méně je a dokonce tu Swayze ani netancuje, ale z nějakýho důvodu mě to nudilo a závěrečná slušná bitka to už nezachrání ()

Reklama

Flipnic 

všechny recenze uživatele

V 80. letech proběhla mírná snaha udělat akčního hrdinu i ze Swayzeho. No časem se od toho upustilo a asi dobře ... Každopádně tento film si pamatuju z VHS jen matně a po mnoha letech jsem byl docela mile překvapen. Čekal jsem něco mnohem horšího. Film sice těžce vykrádá trilogii Mad Max v Melem Gybsonem, ale je slušně technicky natočen, akční scény jsou na překvapivě dobré úrovni. Choreografie soubojů docela ujde. Prostě se na to dá dívat, taková oddychovka, sice nenáročná, ale nejedná se ani o žádný propadák, jak se dnes u 80.kových akčních filmů často stává. Závěrečná akce byla hodně v pohodě ... ()

salahadin 

všechny recenze uživatele

Když pominu, že ten tzv. ocelový meč vypadal jako plechový nožejk, co se v silnějším vánku ohýbá jako pruty lísky, není to tak mizerný film. Dva životní partneři v jednom filmu, zajímavá kombinace. Je to sice minimálně béčková šabloňárna od A do Z a de facto je jasné, jak to skončí i jak to bude probíhat, čili typická práce 80. let, ale Swayze to zahrál dost dobře, je vidět, že jako tanečník má bojovou choreografii v malíčku + solidní muskulatura, proto - i z nostalgie mládí - dám 4*. I militantní maniakácký záporák je velmi efektivní. Jen ty vlasy, ty vlasy...to nesehnali jinou paruku? Mohli zajet do ČSSR a koupit si na Václaváku pravý vlasy Jiřinky Bohdalové...a k tomu neustále se opakujícímu srovnávání s Mad Maxem 2 asi tolik - Ocelový meč mám radši hned z několika důvodů: 1) mám radši vodu než benzín; 2) mám radši meče než auta; 3) mám radši Swayzeho než Gibsona; 4) Christopher Neame je coolovější záporák než Humus a jeho sebranka s holými zadky; 5) Lisa Niemi byla kočka. Asi tolik :-) A Mel Gibson celý film působil tak, jakoby to chtěl mít co nejdřív za sebou ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to celkom dobrý akčný postapokalyptický film s Patrickom Swayzeem. Má dosť dobrý príbeh o tulákovi, ktorý na ceste púšťou narazí na menšiu osadu, kde sa rozhodne nejaký čas zostať a pracovať, ale celú oblasť chce úplne ovládnuť vplyvný muž so svojimi zabijakmi a tak s ním majú problémy. Spracovanie je celkom slušné, ale nie úplne ideálne. Príbeh je samozrejme len variáciou na podobné filmy, obzvlášť Šialeného Maxa, takže tu nič neprekvapí, všetko ide tak, ako v podobných filmoch býva zvykom, ale to mi neprekáža, túto tému mám rád a tu je to podané správne svižne, takže po celý čas sa je na čo pozerať, ale chýbajú mi tu špecifické prvky postapokalyptických filmov, atmosféra zlej doby je takmer nulová, ak si odmyslím pár náznakov v úvode, tak tu nikto netrpí smädom ani hladom, ľudia si žijú pomerne dobre a o život tu ide len veľmi zriedka, keďže ani záporáci nie sú takí záporní, ako je bežné. A toto považujem za hlavný zápor filmu. Akcie tu nie je až tak moc, ale je celkom dobrá. Chýba tu nejaká väčšia akcia, do ktorej by sa zapojilo viac ľudí, vo filme sa nepoužívajú žiadne strelné zbrane, používajú sa maximálne ručné a aj pomocou nich je len málokedy niekto usmrtený, ale zase je tu dostatok súbojov, ktoré sú na americké pomery tej doby príjemne nadpriemerné, majú slušnú choreografiu, sú aj dobre natočené, vidno, že Swayze je na tom fyzicky dobre a rovnako dobre sú zvládnuté aj súboje so zbraňami. Najviac sa mi páči dlhý záverečný súboj na meče. Herecké obsadenie sa mi páči, výborný Patrick Swayze v hlavnej úlohe, Brion James, tentoraz prekvapivo na kladnej strane, slušní záporáci, či už hlavný, Anthony Zerbe alebo aj jeho zabijaci a nesklame ani Lisa Niemi, tu nemám problém. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, pre potreby filmu stačia. Škoda tých nevýrazných postapokalyptických prvkov a nedostatku väčšej akcie, ale inak je to slušná zábava, ktorá na dvojku Šialeného Maxa nemá, ale tie zvyšné dva diely prekonáva. 64% ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama