poster

Ocelový meč

 • USA

  Steel Dawn

 • český

  Ocelový úsvit

  (neoficiální název)

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 1987, 97 min

Režie:

Lance Hool

Scénář:

Doug Lefler

Kamera:

Jiří Tirl

Hudba:

Brian May

Producenti:

Conrad Hool, Lance Hool

Střih:

Mark Conte

Scénografie:

Alex Tavoularis

Kostýmy:

Poppy Cannon-Reese
(další profese)
 • Flipnic
  ***

  V 80. letech proběhla mírná snaha udělat akčního hrdinu i ze Swayzeho. No časem se od toho upustilo a asi dobře ... Každopádně tento film si pamatuju z VHS jen matně a po mnoha letech jsem byl docela mile překvapen. Čekal jsem něco mnohem horšího. Film sice těžce vykrádá trilogii Mad Max v Melem Gybsonem, ale je slušně technicky natočen, akční scény jsou na překvapivě dobré úrovni. Choreografie soubojů docela ujde. Prostě se na to dá dívat, taková oddychovka, sice nenáročná, ale nejedná se ani o žádný propadák, jak se dnes u 80.kových akčních filmů často stává. Závěrečná akce byla hodně v pohodě ...(8.8.2009)

 • salahadin
  ***

  Když pominu, že ten tzv. ocelový meč vypadal jako plechový nožejk, co se v silnějším vánku ohýbá jako pruty lísky, není to tak mizerný film. Dva životní partneři v jednom filmu, zajímavá kombinace. Je to sice minimálně béčková šabloňárna od A do Z a de facto je jasné, jak to skončí i jak to bude probíhat, čili typická práce 80. let, ale Swayze to zahrál dost dobře, proto - i z nostalgie mládí - dám 3*. I militantní maniakácký záporák je vcelku efektivní. Jen ty vlasy, ty vlasy...to nesehnali jinou paruku? Mohli zajet do ČSSR a koupit si na Václaváku pravý vlasy Jiřinky Bohdalové...(25.4.2007)

 • choze
  **

  Průměrné post-apokalyptické béčko od režiséra MISSING IN ACTION 2, které Swayze natočil ve stejném roce jako HŘÍŠNÝ TANEC. Příběh je prostý a okoukaný, postavy šablonovité (drsný hrdina s temnou minulostí, idealistická vůdkyně mírumilovné komunity, její sympatická tvrdá pravá ruka, záporák a jeho zabiják), pěstní a mečové souboje slabé, nepadne žádná hláška, pochválit lze snad jen pouštní výpravu, která připomene HVĚZDNÉ VÁLKY, stejně jako vlasové kreace většiny zúčastněných připomenou pankáče z MAXE. V jedné z vedlejších rolích mladý Arnold Vosloo. U nás distribuoval Golden Crown.(18.4.2007)

 • drankeryth
  **

  Cakal som nejaky lepsi klon na temu Mad Max, ale toto je ovela slabsie. Trapne vozidla na ekologicky pohon vo mne nezanechalo ani kusok adrenalinu v mojich zilach, ked ten maly smradoch s tym vozidlom unikal pred tym banditom. Obcas sa vo filme nieco vydarilo, ako boli tie suboje s mecmi, ale ostatok stalo za nic.(13.11.2011)

 • klerik
  **

  Miestami hrozne hlúpe (hlavne motivácie a konanie záporákov) a Swayzeho skákanie a kotrmelce sú aj pri ohľade na dobu vzniku trápne. Film dobre deklaruje, že VODNÝ SVET je vlastne vydarený film a že ROAD WARRIOR je nedosažiteľný. Celkovo neškodné a akčné finále celkom znesiteľné. Keďže som si však nedávno opäť pozrel prostoduchého ale inak skvelého KYBORGA, nemôžem dať lepšie hodnotenie...(22.5.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace