poster

Probuzení v Renu

 • Česko

  Probuzení v Reno

 • USA

  Waking Up in Reno

 • Slovensko

  Prebudenie v Rene

 • Velká Británie

  Waking Up in Reno

Komedie / Romantický

USA, 2002, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tomtomtoma
  **

  Herecké obsazení romantické komedie Probuzení v Renu je příslibem, výsledek bohužel daleko zaostává za očekáváním. Herci se vehementně snaží a kdykoliv dostanou možnost, dávají postavám přirozenou živost. Nadhled neschází, jen nemá žádnou osobnost a děj se prapodivně potácí a ponechává své loutky tonout v bídě scénáře a zápletky. Nenápaditě a zbytečně se snaží o bujarou zábavu, ale představy nikdo nebyl schopen přetavit ve svižné a fungující obveselení. Zůstali okamžiky hereckých exhibicí, ale celek je nesourodý a bezradný ve svém vedení i vyústění. Dva manželské páry zabírají převážnou většinu prostoru a snaží se bavit obyčejností se zdáním omamného podsvětlení. Nevěra, odcizení, zevšednění, naškrobeně vymáhané oplodňování a veškeré drobné i menší partnerské rozmíšky s řinkotem skla pobíhají kolem čtyřlístku obyčejných Američanů na vysněné cestě dovolené a odpočinku. Zhrzenou postavou je Darlene Dodd (šarmantní Natasha Richardson), otrávenou citovým strádáním a necitlivým přístupem svého protějšku. Nejškrobenější postavou je Lonnie Earl Dodd (velmi dobrý Billy Bob Thornton) při tápání po ztrátě svého vůdcovského postavení i po provalení mravního provinění. Nejšlechetnější postavou je Roy Kirkendall (velmi zajímavý Patrick Swayze) se svou dobrotou, laskavostí a odzbrojující prostotou. Bezprostřední postavou je Candy Kirkendall (dobrá Charlize Theron) ve své neúnavné a vyžadované touze po nastolení gravidního stavu těla. Nemůže chybět očišťující destrukce, která odpouští chybné kroky. Z dalších rolí zaujme již jen Brenda (půvabná Penélope Cruz), luxusní prostitutka s exoticky smyslným pohybem na nebezpečné úrovni. Několik zajímavých momentů se najde a příznivce zmíněných herců mohou obdivovat jejich umění. Celek nepůsobí jednolitě a pevně a film je tak téměř zbytečný.(1.3.2017)

 • Michelle75
  ****

  Natashu Richardson jsem /bohužel/ viděla v asi jen třech filmech ,zbytek ústřední trojice mám hodně ráda. Velmi příjemná komedie,kde vás herecké výkony potěší a jednoduchý příběh snad pobaví. Řekla bych, že snímek působít tak o deset let starší,ale v tom dobrém slova smyslu. Mimika Billyho Bob Thortnta je úžasná a když už nic jiného, tak by mě stačilo sledovat jen jeho. Nicméně je toho ke sledování mnohem více a pokud má člověk náladu na nenáročnou komedii, tak vřele doporučuji. Robosaurus-bomba.:)).(6.9.2012)

 • Lavran
  **

  Amerikánsky stupidní "road movie" (mohu-li to tak vlastně vůbec nazvat), ve které Patrick Swayze více než kdy jindy vypadá jako simplicius simplicissimus, a kterou před totální katastrofou zachraňuje B. B. Thorton (ne, že by se něco příliš měnilo, protože smetišti filmových dějin se Probuzení v Renu stejně nevyhne). Raději jdu zas o dům dál...(18.5.2008)

 • ThomasL
  ***

  Píšu tenhle komentář asi po týdnu, co jsem zhlédl tenhle snímek a horko těžko si vzpomínám, o čem to vlastně bylo. Místy jsem se dobře bavil, ale žádná velká sláva to nebyla. Když nevíte, co s načatým večerem, tak si to klidně doma pusťte, ale věděl bych o lepších způsobech zábavy, než je tenhle film...(28.12.2009)

 • waits
  ****

  Jsem viditelne v mensine, ale me se to libilo. Je pravda, ze nekomu muze pripadat, ze tam neni vubec zadny humor, ovsem ja jsem si ho nasel:) Obsazeni je kralovske, BIlly Bob Thorton osobity jako obvykle, Patrick Swayze tentokrat ponekud prostoduchy, Penelope Cruz jako lepsi call girl, Charlize Theron..(13.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace