Pohádky z lesa

• Česko Žijící les (festivalový název) (více)

Každý deň starý pán D´Abondo a jeho verný sluha Rosendo navštevujú les. Rosendovi občas vykĺzne z úst: "Bože, mám pocit, akoby ten les žil!" A nie je ďaleko od pravdy. Pretože len čo ho ľudia opustia, les ožíva a začne žiť svojím životom. Stromy otvoria oči, dovtedy zakryté machom a lišajníkmi, ktoré zdobia ich kôru. Jedného dňa narušia pokojnú harmóniu muži v modrom, ktorí postavia v lese elektrický stĺp, a ten je dosť namyslený. Od toho dňa začnú problémy. A ak je niekto expert na problémy, tak je to krtko Furi, ktorý je tajne zamilovaný do Lindy. Keď sa konečne odhodlá, že jej vyzná lásku zistí, že Linda zmizla a s ňou všetci lesní krtkovia, ktorých prenasledujú ľudia. Mačka Morriňa, myška Piorno, svätojánska muška Luci, dub Carballo a ďalší obyvatelia lesa sa spoja, aby spoločne vyriešili problémy a vrátili do lesa pokoj, šťastie a harmóniu. (oficiální text distributora)

Bohemák

Velmi srozumitelný a docela roztomilý film pro děti (rozhodně ne "rodinný" či "fantasy". Hodnocení "odpad" dost dobře nechápu - dospělý divák se nad to musí povznést. ()

majo25

Slabej 3D animácii sa vzhľadom na rok i krajinu vzniku (mimo Spojených štátov to bola nová vec) dá prižmúriť oko, ale vágny až nudný príbeh kaličí aj to málo dobré. Nesympatické postavičky (keď by nespomenuli, že to je krt, tak by som to ani neuhádol), neucelený dej tomu tiež nepridávajú. S vtipom je to tiež slabšie, aj keď pokusy o vtipný vizuál sa cenia. ()

Wiikii

Jedna hvězda za snahu, nic víc si to nezaslouží. .. A nazývat to filmem pro děti je dost odvážné. Už v letech vzniku by z toho boleli oči jak je to špatná kvalita(což se dá prominout), ale hlavně překlikávali by jste nudou časovač směrem ke konci, aby jste to už měli za sebou v jakékoliv době. .... HODNOCENÍ: 20% (1*) ()