I přesto, že jsme svědky událostí vedoucích k vzestupu nacistického Německa, spíše než válečným snímkem je tento film psychologickým pohledem na Adolfa Hitlera a jeho vztah k ženám. K těm dvěma nejdůležitějším v jeho životě patřila jeho neteř a milenka Geli Roubalová (Cordula Trantow – nominace na Zlatý glóbus) a po její smrti Eva Braunová (Maria Emo). Jakkoliv je Hitler úspěšný ve své politické kariéře, tím žalostnější je jeho osobní život … V roli nejhrozivějšího diktátora tohoto století Richard Basehart. (mahler)

Docflash

Richard Basehart podává zapálený výkon jako historicky nejznámější šílenec v tomto filmu ''B'' levné produkce od Allien Production. Polo pravdivý popis soukromého života Adolfa Hitlera , jeho vzestup a pád.Film sleduje Hitlerovu politickou kariéru od nezdařeného ''Pivního puče '' 8. a 9. listopadu 1923,v měšťanském pivovaru Bürgerbräukeller v Mnichově, kde se konala schůze představitelů bavorských elit po němž byl sice odsouzen do vězení, kde setrval přes rok, využil však soudní proces ke zvýšení své popularity a ve vězení napsal své hlavní programové dílo Mein Kampf (Můj boj)až k jeho sebevraždě v bunkru s Evou Braunovou v Berlíně na konci druhé světové války. Scénář je inspirován rozhovorem z roku 1959 s ženou, která tvrdila, že je jeho milenkou,.Film mísí historická fakt s teorií, od jeho impotence přes Oedipův komplex živený jeho psychotickou touhou po moci. V dalších rolích hrají : John Banner Hogan(Hogan’s Heroes) a Cordula Trantow (Golden Globem ® nominovaná za výkon Vůdcovo milované neteři Geli,).Hitler byl poslední film režírovaný Stuart Heislerem, během kariéry natočil hity v širokém rozsahu žánrů, např.mysteriozní-noir (1942 The GLASS KEY- dle Dashiell Hammetta- Brian Donlevy-Veronica Lake-Alan Ladd), western-komedie (1945 Along Came Jones-Gary Cooper-Loretta Young-Dan Duryea-William Demarest),(1950 Dallas-Gary Cooper-Ruth Roman-Steve Cochran-Barbara Payton-Raymond Massey )-muzikálu(1946 Blue Skies- dle Irving Berlina--Bing Crosby-Fred Astaire-Joan Caulfield) thriller-drama (1951 Storm Warning-Ronald Reagan--Doris Day-Ginger Rogers-Steve Cochran-Hugh Sanders) a remake noiru High Sierra -1955 I Died a Thousend Times-Jack Palance-Shelley Winters, Lee Marvin, Pedro Gonzalez Gonzalez, Dennis Hopper, Lon Chaney, Jr.) -Film vydal Warner Archive v lednu 2013 na DVD ()