Pat a Mat - Série 1 (1979) (série)

Vinaři (S01E23)

(epizoda)
všechny plakáty
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, 1984, 9 min

Režie:

Lubomír Beneš

Matovi sa nepozdáva ručné zberanie hrozna a preto vymyslí zlepšovák. Patovi sa vynález pozdáva, ale ešte stále je s tým zberom dosť práce a preto plán vylepší a zdokonalí. Teraz už netreba nič robiť, iba zapnúť stroj a počkať si, kým všetko nepooberá. Ďalšia fáza výroby vína je vylisovanie šťavy z bobúľ. A opäť im pomáha ich vynaliezavosť. A aký bude nakoniec výsledný produkt? (pravo)

genetique

...a je to! Najlepšia solídna zábavička spolu s Mr. Beanom, ktorá bola kedy splodená! Pat a Mat RULEZ! Nenapodobiteľní majstri remesla...som hrdý na to, že aspoň niečo geniálne je sčasti Slovenskej tvorby! Jedna z mála slabších častí. 75%. ()

boshke

Snad jediný díl, kde se jim nic neposere (zřejmě proto je také s hvězdičkou, aby se dětem nezkazili iluze). Zároveň je ta jejich mašina zřejmě nejdůmyslnějším udělátkem, které kdy tito dva koumáci vymysleli. Jinak je hezké vidět, jak lehce se shánějí věci, i když máte ohradu s vinicí uprostřed ničeho. Stačí vyběhnout ze záběru a už si to štrádují s mandlem nebo vanou... Já osobně se těším na díl Pivaři (doufám, že ho pivařská lobby protlačí)... 90% ()

Cimr

Pata a Mata mám rád (kdo taky ne, že?), ale tenhle díl mi přišel úplně mimo. Oni mají být přece nešikové, co si neumí bez komplikací ani vyčistit zuby a ne strůjci prapodivně fungující strojů, nad jejichž konstrukcí by se zapotili i pánové Edison s Da Vincim... Podle mě dost divný díl. ()

IllIlIlIIl

stration

dANo

Vydarená časť, kde si tí dvaja majstri celkom slušne vypijú... dosť dobre som sa pobavil. (Ináč, môj najobľúbenejší diel, asi aj vďaka tej hviezdičke v jeho úvode.:) ()

wosho

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím ()