Pat a Mat: Vinaři

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Československo, 1984, 10 min

Lubomír Beneš

[6. PFF Čakovická Be(´)čka](16.8.2011)

...a je to! Najlepšia solídna zábavička spolu s Mr. Beanom, ktorá bola kedy splodená! Pat a Mat RULEZ! Nenapodobiteľní majstri remesla...som hrdý na to, že aspoň niečo geniálne je sčasti Slovenskej tvorby! Jedna z mála slabších častí. 75%.(15.5.2006)

http://www.youtube.com/watch?v=8VFu3bLE0IE Pat a Mat s *. Výnimočná časť kde im to ide ako po masle a aj tak na to pozeráte s otázkou čo ešte geniálneho vymyslia... To haló a haluz na konci nemá chybu.(3.9.2008)

Miloval je kamarád, miloval jej brácha, miloval jej soused, miloval je celý národ, takže bych celému seriálu dal 5 hvězd :: ))(27.11.2005)

http://www.youtube.com/watch?v=JkaBgKC0kdU&feature=related 85% - 4*(9.8.2011)

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality.(12.1.2009)

slabší odlesk ostatních dílů... 60%. [6. PFF Čakovická Be(´)čka](16.8.2011)

Tihle dva pajduláci již vstoupili do legend. A právem - jsou opravdu skvělí a unikátní.(6.2.2012)

Snad jediný díl, kde se jim nic neposere (zřejmě proto je také s hvězdičkou, aby se dětem nezkazili iluze). Zároveň je ta jejich mašina zřejmě nejdůmyslnějším udělátkem, které kdy tito dva koumáci vymysleli. Jinak je hezké vidět, jak lehce se shánějí věci, i když máte ohradu s vinicí uprostřed ničeho. Stačí vyběhnout ze záběru a už si to štrádují s mandlem nebo vanou... Já osobně se těším na díl Pivaři (doufám, že ho pivařská lobby protlačí)... 90%(20.12.2011)

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov.(18.12.2008)

Jako celek nadčasová animovaná klasika, co dokonale poráží i dnešní animované pokusy.(19.1.2010)

Pata a Mata mám rád (kdo taky ne, že?), ale tenhle díl mi přišel úplně mimo. Oni mají být přece nešikové, co si neumí bez komplikací ani vyčistit zuby a ne strůjci prapodivně fungující strojů, nad jejichž konstrukcí by se zapotili i pánové Edison s Da Vincim... Podle mě dost divný díl.(4.9.2007)

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít.(31.1.2010)

Nejlepsi je to halo co dostanou na konci z ty koralky :-)(7.3.2005)

No paráda. Sranda! 85%(29.8.2010)

Vydarená časť, kde si tí dvaja majstri celkom slušne vypijú... dosť dobre som sa pobavil. (Ináč, môj najobľúbenejší diel, asi aj vďaka tej hviezdičke v jeho úvode.:)(22.6.2005)

Tento díl se opravdu povedl......někoho mi na konci připomněli, kdo to asi může být? :-D(12.11.2008)

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím(30.10.2009)

V tomhle dílu sestrojí Pat a Mat snad nejlepší stroj, který navíc funguje bez chybičky. Akorát se na konci strašně střískají. No, to je toho. :)(4.5.2012)

Tak im to predsa raz vyšlo. A tentokrát úplne všetko. V pôvodnom znení "s hviezdičkou", ktorá iba dotvára atmosféru doby, takže tento diel deťom radšej nepúšťať. Som zvedavý či vyjde v reedíciách na DVD :-)(11.1.2008)

<< předchozí 1 2