Chodím s Lucy

Autour de Lucy

Chodím s Lucy

Komedie / Romantický

USA / Francie, 2002, 87 min

Ze zacatku jsem si rikal, ze to bude zas naka trapna romanticka komedie o hledani toho pravyho, ale jakmile Lucy zacla predstavovat sva jednotliva rande, tak mi doslo, ze tohle bude trosku jinak. Samozrejme se tu najdou i romanticky klise, ale celkove je zpracovani docela originalni, a co je dulezity - hodne vtipny. Skutecne kazdej z peti napadniku je necim divnej. I kdyz to neni nic zas tak extra, tak tahle komedie skutecne pobavi a ani nevadi ta romantika.(14.8.2005)

Vcelku zajímavá komedie, i když mi to komediální moc nepřišlo. Sledoval jsem různé životní situace Lucy, které ji různě ovlivnily a formovaly. Po představení nápadníků a zjištění, jak je film koncipován se z něj stane trochu detektivka, kdy jsem si odškrtával jednotlivé podezřelé. Závěrečná volba je jasná cca od poloviny filmu.(2.1.2014)

Ach ty věci citové sexuelní praktické niterné... Tentokráte po Americku...(byť s francouským šarmem ;-) Lucy je zkrátka taková "neduchovní" svéhlavá milá blondýnka. No novinářka ;-) A Lucy se chce vdát. A Lucy hledá, Lucy tápe, Lucy zkouší, Lucy neví, Lucy uniká. A ve hře je ten pravý, dokonalý, spolehlivý, praktický, milující - ale jeden muž... Tři hvězdičky za tenhle trošku nedoceněný film - a jedna navíc za tu (ne)hollywoodsky ne zas tak obvyklou odvahu natočit inteligentní komedii o blondýně, která opravdu není blbá... ;-) - - - P.S. Tak to jsou snad nějaké neuchopitelné dramaturgické šachy, že tv Prima tuhle prima komedii zařadila do nočního vysílání hned po francouzské komedii "Učená pře aneb Můj pohlavní život", vysílané na ČT2... Každopádně skouknout během jedné noci dohromady 268 minut citových peripetií bytostí, odkojených tou naší euroatlantickou civilizační kulturou, to dá fakt zabrat i okoralému pozorovateli... :o))(9.2.2007)

• josieaddms

Ouvej, tyhle slaboučké romantické slaďárničky jsou tak předpovídatelné, až to bolí! Ne jenom že jsem už po deseti minutách filmu věděla přesně jak to dopadne, ale ještě ke všemu mi to přišlo hrozně nudné, a přeslazené. Lucy měla celkem štěstí, podařilo se jí během osmdesáti pěti minutového filmu najít minimálně tři celkem slušné chlapy, mě se nepodařilo najít žádného za celý život. Podle mě to ale jen vodilo diváky za nos, jako všechno co má vyprávět nějaký příběh o lásce. Jenže já už jsem na tuhle Americkou filmovou lásku alergická. Vypadá to jako by nevěděli ani ň o normálních životech normální lidí. Všechno musí být dokonale vypulírované. Mě to prostě vůbec nebaví. Jedna hvězdička za to, že tam nebyli žádné sprosté, ani nechutné scény. To už je v dnešní době dost sporadické. Ale mám silný pocit, že opravdu vůbec nebylo nutné natočit tento film.(25.8.2012)

Netradične natočená romantická komédia. Je tu päť príbehov o tom ako Lucy randila a hľadala si toho pravého. Príbehy sa tu po kúskoch striedajú, čo je pozitívum ale aj negatívum tohto príbehu, lebo niekedy sú také krátke pasáže, že nedokážu vyniknúť a už hľadíme na ďalšie rande a občas som sa v tých príbehoch aj strácal. Niektoré kúsky pasáži dokonca na môj vkus pôsobili trápne. Námet nie je zlý, ale ako celok to nejako veľmi nedrží po kope. Už som niečo podobné na tento spôsob videl, momentálne si na názov nespomeniem, ale šlo tam len o jeden príbeh, ale tie kúsky mozaiky do seba zapadali a držali po kope. Toto mi nejako nechcelo držať pokope.(5.10.2010)

• - Ve scéně, kdy Lucy (Monica Potter) na jachtě chytá ryby, se mění ruce, kterými drží prut. V jednom záběru je vidět, že je výše levá ruka se sádrou a v dalším střihu je výše ruka pravá. (Shadowrat)

• - Ve scéně, kdy jede Lucy (Monica Potter) s Luckem autem, je z čelního pohledu vidět, že Lucy vlají vlasy a je rozcuchaná, v dalších záběrech z boků je ale opět upravená a také vítr je klidnější. (Shadowrat)