Pravda a lež (TV film)

Pohádka / Romantický

Československo, 1992, 76 min

Jsi zlobivá, jdi za dveře a vrať se, až z tebe bude hodná holčička. Tak tady hlavní hrdinka není poslaná za dveře, ale vrátít se smí taky až poté, když už bude hodná. A taky až potom, kdy někdo uhodne její jméno.(6.9.2010)

Moc hezká pohádka.. Marta Vančurová jako pravda a Jana Březinová jako lež...(29.9.2004)

Kdyby mi křečovitý úsměv představitele hlavního hrdiny nepůsobil nauzeu, možná by se mi pohádka i líbila. A celkem by mě zajímalo, kdo a kdy Vladislavu Benešovi nakukal, že je herec, ba co horšího, že se má jít křečovitě tlemit před kameru.(24.3.2013)

Jéé, to bylo pěkné překvapení :) ... zdařilá to pohádka, vskutku.(3.9.2016)

Srdeční záležitost. Atmosféra z této pohádky doslova prýští, nejvíce si vychutnávám sekvence ze zakletého půlnočního dvorce a audienci hlavního hrdiny u dvou sester, z nichž jedna mluví pravdu a druhá lež. Herecky velice silné (Kostka, Vančurová, Březinová, Kubánková, Štěpánek, Lukavský, Hlaváčová) a koneckonců i ta Míša Kuklová zde ještě za něco stála. Mezi pohádkami Vlasty Janečkové můj favorit.(18.7.2010)