Sýkorka

Poetický / Drama / Rodinný

Československo, 1989, 77 min

Film v televizi jsem viděl po listopadu 1989 a před rozdělením ČSFR. Častečně mi to připomína pozdější Vrácenky a Malého zradce či Vlak štěstí a naděje. S tímto seriálem to má podobný předvalečný čas, býť v užším časovém úseku, a to že hlavní hrdinkou je malá dívka. Chybí tu však vypravěčský hlas, což není až tak na škodu - nahrazuje ho dědeček truhlář a idealistický tatínek komunista. Konec se vzhledem k bližící se válce spíše od ostatních vyše jménovaných filmových děl spíše pesimistický. Překvapilo mne, že film vzniknul před rokem 1990.(12.3.2009)

• jakoby

Mela to pekny zivot tahle mala divenka. Milujici prarodice i rodice, dobreho ucitele i dobreho kamarada tusim Tea ,klidne detstvi , jen na zachod musela pres dvur. A pak se zacnou ztracet lidi a ji je jen vlevana nadeje, ze se vsichni jednou vrati.(20.6.2011)

Ako vtedajší študent kežmarského gymnázia som bol pri nakrúcaní tohoto filmu. Nebyť tej hroznej nemeckej výslovnosti v celom filme, dal by som mu aj 4*. Takto je to len za tri. Celý film je pomerne nevýrazný a treba sa naň pozerať s určitým nadhľadom. V každom prípade oceňujem snahu a námet.(30.7.2012)