Mnoho slovenských filmov z toho obdobia rozprávalo o kolektivizácii, zakladaní družstiev či buržoáznych záškodníkoch brániacich v rozmachu socialistickej krajiny. V tomto prípade si tvorcovia pomohli humorom a vytvorili dedinskú komédiu, kde sa karikaturistickým spôsobom vysmievali z neprajníkov pokrokovo zmýšľajúcich družstevníkov. Z hercov zaujal Otto Lackovič v úlohe roztopašného veselého paholka.(2.7.2018)

• Pštros

Vlna slabomyslnosti udeřila také na slovenský film 50. let silou uragánu. Takové erupce revolučního nadšení jsem ještě neviděl a to už mám leccos odkoukáno. Jedna hláška střídá druhou ("Vaše koně nebudú dávno na svete, keď naše Zetory budú sviežo behať", "My vám stroje, vy nám chleba" apod.) a navíc je zde bonus v podobě hádejte čeho. Ano, kozy. Kam se hrabe Karhanova parta a jiné české agitky na tento skromný snímek našich bratrů z východu. Závěrem bych si dovolil vyjádřit díky provozovatelům kanálu CS film, kteří v sobě našli dostatek nestoudnosti, pustit toto obskurní svinstvo znovu do světa. 110% na stupnici demence!!!(10.12.2010)

Na českých vesnicích se v té době taky točilo leccos, ale takovéhle psychedelické taškařice teda ne. Ještě štěstí, že to není barevné. Takhle je mi jenom trochu mdlo a ještě jsem si i dokázala všimnout, že Ctibor Filčík vypadá jako Jerzy Stuhr.(20.5.2012)

• rudeboy

Komédia v službách ideológie tematizujúca kolektivizáciu na slovenskej dedine, nemá dnes veľkú šancu osloviť diváka. Expozícia a stred sú vcelku pozerateľné, no posledná štvrťhodinka v znamení infantilne patetickej propagandy zaraďuje tento film k zaslúženému podpriemeru. Pozitívne hodnotím herecký výkon pána Eugena Stollmana alias hlavného záporáka, buržuja Omastu.(28.11.2009)

• argenson

Kdo neviděl, o nic nepřišel. Pro dnešního českého diváka již jen málo známé tváře kdysi významných slovenských herců (povšimneme si snad jen mladého Ladislava Chudíka). Příběh, v němž se tříská bandaskama, mluví se o mlíku, třeskutě nevtipný humor se točí kolem kozy, to vše zaštítěno schématem o dobrých chudých a zlých bohatých.(12.7.2012)

• - Na filme réžijne spolupracoval aj Bořivoj Zeman. (Raccoon.city)

• - Film Kozie mlieko sa natáčal v slovenskej obci Krajné od 24.4. do 12.9.1950. (dyfur)