• triatlet
  ****

  Autorka scénáře Hermína Franková byla sama lékárnice. Její scénáře jsou plné vtipu, jazykové hravosti. A v tom nezklame ani třídílná série o Emilii. Navíc autoři velmi dobře vykreslili dobovou atmosféru. Potěší herecké výkony - především Martin Pisařík hraje toho (nejen chemického) analfabeta skvěle:-)(26.8.2012)

 • ypres.bass
  ****

  Neprávem opomíjený seriál dle knižní předlohy H.Frankové s Klárou Issovou v hlavní roli. Emilie Junková, jakožto dcera lékárníka odmala vyrůstala v prostředí prosyceném výpary různých chemikálií a pravděpodobně ty v ní vzbudily zájem o chemii. Měla ovšem smůlu - narodila se v špatné době. Jediným přijatelným zájemem který mohla patnáctiletá dívka na konci 19.stol mít byla starost o co nejvýhodnější a nejdříější vdavky. Tato starost přišla až postupen času když se na scéně objevil mladý chemikář v podání Lukáše Vaculíka. --- 70%(14.11.2006)

 • Greg25
  ***

  Dobře natočený seriál, který v dětství patřil k mým nejoblíbenějším. Velmi kvalitně vykreslená atmosféra dané doby s pohádkovým příběhem, který končí sice hezky poamericku, ale co na celkovém dojmu to nic nekazí, navíc jsou i dobré konce, otázkou je zda-li by se toto opravdu stalo na konci 19. století, ale i filmy nebo seriály mohou být o "šťastných vyjímkách", kterých je sice někdy méně než šafránu, ale co.... Navíc výborně hrající Klára Issová v hlavní roli. 70%(7.4.2007)

 • CSSML
  ****

  Neprávem opomíjený třídílný seriál. Bavil jsem se náramně, zobrazení 19. stol. je tak roztomile klišovité a naivní. Kde jsou ty časy, kdy minervistky čekal trest za nošení kalhot. Dnes ženy v kalhotách nepřijdou divné ani řadě katolíků. Ženská emancipace je zkrátka morem mravní společnosti – promiskuita, rozvody, vraždění nenarozených dětí, to jsou její plody. Ovšem proti vzdělávání dívek nelze mnoho namítat. Špatné je jejich převzdělání zbytečnostmi a zhoubou je společné vzdělávání s chlapci, které nerespektuje jejich odlišné vlohy a potřeby. Výsledkem takové koedukace nejsou obětavé matky, ale kariéristky soupeřící s muži. Je vědeckým faktem, že mužský a ženský mozek se od přirozenosti liší, což dává ženám a mužům odlišné schopnosti pro jejich odlišné role.(22.11.2013)

 • Kri-kri
  ***

  Docela vtipný, feministicko-emancipační historický seriál. Na polovinu 90. let nezvykle dobrý počin. Musím říct, že jsem se docela bavil, jak Emilie prováděla tomu profesorovi, do něhož byla zabouchnutá naschvály a vždycky mu podstrčila nějaké to svinstvo, ať už projímadlo nebo něco jako sérum pravdy.:) Jednu z významných vedlejších rolí tu taky měla Tereza Duchková, dabérka s velmi příjemným hlasem. Dávám mírný nadprůměr 55%(5.12.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace