Reklama

Reklama

Epizody(7)

Obsahy(1)

Komediální seriál o vědychtivé dívce z konce 19. století.
Titulní hrdinka, lékárníkových holka, patnáctiletá Emilie Junková, miluje chemii a chtěla by ji studovat. Ale nemůže, neboť mladá dívka koncem 19. století je určena pouze k tomu, aby se starala o manžela a o děti. Emilie se ale s tímto údělem nemíní spokojit. V prvních dílech budeme sledovat hrdinku seriálu v prostředí maloměstské rodiny, kde její zájmy a "nevhodné chování" budí pohoršení. V dalších dílech už je za trest poslána do kláštera, aby se napravila. Závěrečné díly seriálu se odehrávají v Praze, kde se Emilie stává žákyní prvního dívčího gymnázia ve střední Evropě, studentkou Minervy. (Česká televize)

(více)

Recenze (15)

PollyJean 

všechny recenze uživatele

Celkem příjemná záležitost, která trošku doplácí na rozpětí mezi různými žánry. Občas je to docela drama, ukazující náročnou cestu dívky, která si troufne být trochu jiná; do toho se vmíchají pohádkové motivy s "nápojem pravdy," ústící do přehnaně komických výjevů jako z grotesky. Taky pěkně obsazeno, Daniela Kolářová si svou maloměstskou paničku vyloženě užívá, Oldřich Navrátil hraje zase podpantofláka, Jan Přeučil děsně přehrává, jako vždycky. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

3/3 Roztomilé setkání s Minervistkou podle Frankové. Příběh sleduje počátky emancipace v našich končinách. K četbě slouží výhradně La Vie Parisienne a do školních škamen dívky začínají chodit v roce 1890 díky aktivitám Elišky Krásnohorské... a to hraje na nervy konzervativní mamá. Lékárníkových holka patří mezi ty dobré historické seriály ČT z 90. let, kterým by častější reprízy jen prospěly. Podobně jako Laskavý divák promine nebo Pražský písničkář. Co se týká počtu dílů, je to záhada. Na ČT nebo Markíze ještě do roku 2011 běžel seriál ve formátu sedmi dvacetiminutových dílů. Od roku 2012 se vysílá trojice zhruba hodinových dílů. Tady je možné hodnotit primárně tu původní variantu. ()

Reklama

Peabody 

všechny recenze uživatele

já se prostě dobře bavil, Klára Issová se mi líbila vždycky (Kamila Špráchalová také, škoda že jí bylo tak málo, Tereza Kostková je tady poněkud větší, přitom jkí bylo dvacet, ale rád jsem ji takto viděl) a příběh ženské emancipace je podle mne nejen reálný, ale stylově napsaný, zrežírovaný a dobře zahraný. Jistě, mohl bych dát 3,5, ale to vlastně nejde a 3 jsou mi málo. Řekl bych až citlivě dobové i s reáliemi (skoro jako pan Smyczek), upustil bych od některých stylových přeskoků z crazy do skoro dramatu. Práce s herci velmi dobrá, snad kromě Lukáše Vaculíka, která zrovna v té době přecházel z rolí romantických chlapců, kde byl velmi dobrý, po role chlapské, kde je dnes taky velmi dobrý. tady to bylo něco mezi a přehrával až moc.. Ale oceňuji, mnozí tohle nezvládnou vůbec a v mezidobí se vytratí. Saša Rašilov je jistě pohádkový princ který zachrání princeznu ale proč ne. Jediné co bylo příšerné byla hysterická šarže pana Přeučila, to se dalo jen obtížně vydýchat, on byl vynikající herec, ale někdy tomuhle podlehl. ()

triatlet 

všechny recenze uživatele

Autorka scénáře Hermína Franková byla sama lékárnice. Její scénáře jsou plné vtipu, jazykové hravosti. A v tom nezklame ani třídílná série o Emilii. Navíc autoři velmi dobře vykreslili dobovou atmosféru. Potěší herecké výkony - především Martin Pisařík hraje toho (nejen chemického) analfabeta skvěle:-) ()

milos.bradik 

všechny recenze uživatele

Dobrý námět, kvalitní herecké obsazení, ale to, že se snažili z toho dělat komedii za každou cenu, ve výsledku tomuto seriálu ublížilo, aspoň z mého pohledu. Martin Písařík, který se chová jako naprostý idiot nebo Lukáš Vaculík jako terč chemických pokusů mladé dívky, působí hodně přehnaně. Například to, že Vaculík, který sáhne na horkou lžičku a vyvádí jako by utrpěl spáleniny a ruku následně strká do vázy s květinami, to už působí jako humor z nějakého Kameňáku. Takže za mne docela zklamání, ten námět si zasloužil lepší zpracování, bez těch komediálních vsuvek. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama