poster

Frog Dreaming

 • Nový Zéland

  Frog Dreaming

 • USA

  The Quest

 • Velká Británie

  The Go-Kids

Drama / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Austrálie, 1986, 93 min

Scénář:

Everett De Roche

Kamera:

John R. McLean

Hudba:

Brian May

Scénografie:

Jon Dowding
(další profese)
 • JFL
  *****

  Spojení scenáristy Everetta de Roche a žánru dětského filmu nemohlo dopadnout jinak než geniálně. "Žabí snění" je nenápadná a nekřiklavá óda na dětství, fantazii a dětský strach, která obrací de Rocheho typický dramaturgický princip, že se postavy pozvolna propadají do šílenství. Zde je naopak dětský svět postupně vtahován do racionality. Jako dětský film je snímek maximálně uhrančivý pro své cílové publikum, když z hrdiny dělá vše, co by předpubertální děti chtěly být. Ale hlavní síla filmu spočívá v jeho uchopení dětské fantazie jako mýtu. Každé monstrum lze ovládnout jeho racionalizováním, ale tím se současně člověk ochuzuje o prožitek mystéria.(6.7.2010)

 • Gediman
  ***

  Vynalézavý kluk se dozví o domorodé legendě o Donkeginu, což je nestvůra žijící v místním neprozkoumaném jezeře. Poté, co je osobně svědkem jejího částečného vynoření, se rozhodne té legendě přijít na kloub. Což se mu podaří a to dokonce pouhou dedukcí (s menší nápovědou od místního domorodce). Pak už jen jde ověřit svojí teorii... Je to docela fajn rodinný film. Má jen pár drobných nedořešených prvků co se týče nestvůry samotné. A bohužel také docela podivný závěr, který skoro popírá význam celého předchozího děje. Škoda toho... Doporučuji zkouknout alespoň pro zajímavost.(30.4.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace