Nerovná partie

Suicide Kings

Králi hazardu

Komedie / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 102 min

Na začátku byl skvělý plán party středoškoláků. Christopher Walken v roli mafiána, který i jako rukojmí a bez prstu dokáže kluky pořádně znervóznit a chvílemi se i docela baví. Navíc sedí v pokoji, kde se nemá našlapat, protože by se někteří rodiče naštvali. Film nepostrádá potřebné napětí a ani jeho rozuzlení není očekávané. Jedna hvězdička je pro Denise Learyho a jeho boty z rejnoka.(31.7.2009)

100% POPKULTURA... tohle není thriller, tohle není detektivka... poměrně...hodně nestandartní příběh postavený na tom, že bandička mladíků unese gangsterskou legendu, čímž si pokusí zajistit kvalitní vyřešení problému, jehož defincí si nemůže být jeden jistý až dokonce filmu... tohle není o herectví, tohle není o jménech... je to perfektní film, který by nikdo neměl minout... dalo by se to považovat za pokus o originalitu, ale ono je to fakt dobrý... a christopher walken je démon i s devíti prsty...a denis leary a jeho rejnočí boty... malej spoiler (dokládající promyšlenost filmu) : když někomu useknete prst, víte že by díky nízké srážlivosti krve vykrvácet??? sorry.... ach ty geny... a omlouvám se za ten toaster a mínus jedna hvězda za konec... originalita na druhou bývá občas krokem zpět a tady bych happyend nejen ocenil, ale také považoval za logický...(12.2.2006)

Vynikající Christopher Walken. To zaprvé. Zadruhé chytře vystavěný příběh se spoustou nenápadného humoru. A zatřetí příšerně překombinovaný závěr, ve kterém jsem se totálně ztratil (napodruhé to bylo lepší). Filmařům by někdo měl říct, že dobrý film nerovná se počet zvratů v poslední čtvrthodině. Jinak klidně 4*(6.3.2006)

Slusny thriller za par mega postaveny na postavach a dialogoch odohravajuci sa v par interieroch. Velkym plusom je obsadenie Christophera Walkena, ktory si svojho charizmatickeho mafiana uzil. Dalej este vynika Denis Leary ako najomny zabijak a neustale vystraseny Johnny Galecki. Zvysok predvadza uz len tuctovy priemer. Samotna zapletka o unose mafiana je zaujimava, ale jej prevedenie uz nieje tak napadite ako by mohlo byt a najviac to vidno na zavere, ktory je dost fadny. Akokeby tvorcovia sami nevedeli ako to ukoncit. Mozno nejaky z tych natocenych alernativnych zaverov bude lepsi. Bohuzial som ich nevidel. Takze vysledok je slusna jednohubka. 5/10.(10.10.2015)

Jasně, najde se tam plno klyšé, ale vyniknou tam skvěle zahrané postavy. Tím samozřejmě myslím Christophera Walkena, stejně skělého Denise Learyho a mezi únosci taky není žádnej vyloženě lůzr herec. Někdy je to trochu nelogické a někdy víte, co se tam stane, ale stejně to musíte vidět až do konce. Prostě mě to bavilo. Taky proto jsem se na to díval už podruhé v životě. No, ale myslím, že stačilo...(18.9.2008)

• - K filmu bylo natočeno více různých zakončení. Nakonec bylo podle testujícího promítání vybráno to nejlepší. Ostatní konce bylo možno vidět v bonusech na DVD. (Pumiiix)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 222krát, což je 2,09krát za 1 minutu. (Dixxx)