• SaNcHeZ_cz
  ***

  Jsem rád, že jsem nedal na hodnocení a samotnou situaci a odkaz filmu. I když totiž Jak dobýt Hollywood není vyloženě špičkový film, jeho relevantnost téměř dvacet let od premiéry jde rozhodně nahoru, až z toho jde místy mráz po zádech. Rozhodně jeho humor nesedne každému, nicméně už jen díky těm několika skvěle mířeným narážkám a podkopáváním základů praktik, které dnes v Hollywoodu jsou aktuálnější než kdy předtím, nemůžu jít se svým hodnocením níže. Silně kousavá satira zákulisí filmu pobaví i napříč slabším hereckým výkonům a občasným hluchým místům.(2.6.2016)

 • haj
  *

  Nenechte se zlákat zvučnými jmény, protože každý ze tří zmíněných herců se ve filmu objeví jen pár minut a ve zbytku se jen kecá a kecá a kecá o tom, co se s filmem mohlo stát. Jackie přijal roli jenom proto, že ho překecal jeho dlouholetý kamarád Stallone. Oba to brali jako legraci, ale výsledek bohužel moc legrační není. Třeba spolu ale jednou natočí něco pořádnýho.(24.8.2003)

 • Rominator
  *

  Hledá se režisér Alan Smithee, který natočil film Trio a zmizel s ním před světovou premiérou, protože nesouhlasil s finálním sestřihem, který stál za prd. Hrdiny snímku měli být detektivové Sylvester Stallone, Whoopi Goldberg a Jackie Chan. Sly, Whoopi a Jackie mají několik krátkých monologů a jednu společnou scénu z natáčení Tria, kdy každý řekne "Don't fuck with me." a společně "Don't fuck with us!". V jejich filmografii nejde o nic zásadního a velikostí rolí jde o camea.(10.5.2013)

 • Fingon
  ***

  Je o mně známo, že můj filmový vkus je občas velmi podivný a že místo blockbusteru často stopuji film, který všichni ostatní diváci odpískají po prvních pěti minutách. Burn Hollywood Burn je právě případ takové nesehnatelné a nesnesitelné šílenosti. Zaprvé, není to komedie, je to mockument (mockumentary). Napadá mě jen jediný film srovnatelný, a to Soderberghův Hollywood, Hollywood. Nápad není špatný, ale je naprosto zabitý, takže nemá šanci u mainstreamového diváka, ale ani fajnšmekra. Já se hlavně nudil, ale místy i bavil - těžko vás pobaví, když ženská šlehá jakéhosi týpka jezdeckým bičíkem, i když vám o něm titulek řekne, že je to jakýsi Joe Esterház - ale to je týpek, který stojí za Základním instinktem, Showgirls (film, který režisér spálí je ostatně přirovnáván právě k tomuto neslavně proslulému dílu Paula Verhoevena) i za tímhle veledílem, takže si to fakt zaslouží. Nejvíc mě ovšem pobavila hláška: "I'm producer, not a pimp. There's difference!" (A viděl jsem to v originálním znění bez jakýchkoliv titulků. V dabingu to musí být strašné.)(29.4.2009)

 • RipperJosh
  odpad!

  Nejhorší zvuková věc s obrazem, kterou jsem kdy viděl. Ani se tomu nedá říkat film, je to jen nesmyslná hnusná nuda. Chvílema se mi dělalo skoro blbě. Bože, to bylo příšerný. Jedná se o nekončící sled k smrti ubíjejících promluv na kameru. Naštěstí to má krátkou stopáž, navíc 15 minut jsou závěrečný titulky. Slyi, tuhle podpásovku jsem si nezasloužil... PS: Samozřejmě jsem se na to podíval jen kvůli zaplnění prázdného místo ve Stalloneově filmografii. A to je asi jediný pozitivum, který můžu říct - že v té době hasnoucí Sylvester se zde objeví víckrát, než jsem čekal. Byť je i on tragickej...(24.8.2017)

 • - Jackie Chan vzal malou roli ve filmu jen proto, aby mohl hrát společně svým kamarádem Sylvesterem Stallonem. (Rominator)

 • - Keď režisér zhliadol finálnu verziu filmu, odmietol dať svoje pravé meno do titulkov a použil pseudonym Alan Smithee. (Raccoon.city)

 • - Film původně měla být inteligentní parodie na Hollywood. (Courtemanche)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace