17. července roku 1942 začala jedna z největších bitev II. světové války. Bojovalo se o průmyslové město na Volze, tehdejší Stalingrad a velení obou armád - sovětské i německé - si byla vědoma, že právě zde se rozhodne o konečném vítězství. Příběh, inspirovaný stejnojmennou knihou amerického historika Williama Craiga, líčí - v dramatickém rámci krvavého válečného střetu - souboj ruského ostřelovače Vasilije Zajceva s německým rozvědčíkem majorem Konigem. Ten dostal za úkol zlikvidovat vojáka z Uralu, který má pro sovětskou válečnou propagandu nesmírnou cenu. Jeho nadřízený Danilov z něj doslova "stvořil" zářivý prototyp skromného, prostého a přitom neohroženého hrdiny, schopného bez zaváhání položit život za vlast. Netuší, že si tím také postavil do cesty soka v lásce. Německá strana věří a doufá, že smrt Vasilije by alespoň na čas ochromila bojeschopnost rudoarmějců u Stalingradu. (oficiální text distributora)

Plastík

No poprvé, při premiéře jsem byl nadšený. Příběhem i kulisami. I takovou syrovostí, vystihují dobu a těžké podmínky. Po druhém zhlédnutí ro už tak uchvacující nebylo. Proto jen ty 4. ()

Suomi

Slušný film o sniperech,ale dost stupidní konec-chtěl bych vidět jak elitní sniper vyleze ze své skrýše aby zjistil jestli se trefil. ()

George3110

Tento film som si vychutnal ako máloktorý. Páči sa mi ako je spravený aj herecké obsadenie je dobré. Pre mňa je to jeden z najlepších filmov v histórii a rád si ho pozriem znova. ()

Zlaticko1

Průměrně zpracované, zajimávý námět, herecké výkony slušné. Několik povedených scén. Stojí to za to se kouknout, ale pouze jednou. ()

Maxmilian

Ja osobně válečné filmy nesleduji, takže je co říct, když zde dávám 4*, film si to zaslouží. Úchvatný začátek, který nemá konce. Heslo také zní vyhraješ nebo zemřeš. Kdo couvnul, byl popraven vlastními lidmi, co šli za ním. Příběh o odstřelovači, co získal slávu díky smrti ostatních. ()

MarkHoppus

Příběh Vasilije Zajceva je velice působivý. ýborně ho ztvárnil Jude Law a jelikož kolem něj Annaud sestavil hvězdné obsazení, není divu, že film patří mezi nejlepší v oboru. Válečné filmy mám rád, sice to není zrovna můj obor, ale takle si přesně představuju ideální film z tohohle období. Kdykoliv si vzpomenu na dechberoucí scénu, kdy Zajcev leží na náměstí a sejme toho ouřadu a jeho čtyři kumpány, nemám slov. ()

Pharlap

Bohuzel jen prumerne hodnoceni, protoze mne v prubehu filmu neskutecne rozciloval AMERICKY PRAVDIVY pohled na to, jak rusti vojaci skakali do kulek.. a padali jak hrusky k zemi.. a do toho zezadu jejich velitel solil ze sve pistole, pokud chtej ustupovat.. roznaseni letaku po fronte o Zajcevovi.. a podobne nesmysly.. :-( A to v mych ocich cely film shodlio.. ()

Mykhaluu

Tatínek prskal nad filamařskými manipulacemi jako kocour v psím útulku, ale mě se to i přes tu angličtinu bavilo... a napjatý jsem byl dost! Jen si říkám, jak na tom byly tělesné schránky Vasilije a tanii, když se prvně milovali mezi spolubojovníky, taktéž zjevně dlouho nemytými?!? Ale ono se asi na drobnosti holt někdy nehledí! Hlavní je láska, která přemůže i nepřítele před branami! :) ()

Bendiys

Zacatek strhujici, bez chyby. Poté se to trochu zvolní, nicmene herecke vykony, autenticnost, napeti dokazi udrzet pozornost az do sameho konce. Mensi love story neni az tak vlezla, jak dokaze byt v jinych filmech, mensi dejove chybicky se odpustit daji... ()

Arcipes

Něco mi tam chybělo - nevím co a nejspíš jsem to prostě jen prošvihl spolu se začátku filmu. Jinak velmi působivé a... a proč ne, že ano? 4/5 ()

Dinsberg

Strhující výprava, v níž se dva ostřelovači-titáni setkávají při hře na kočku a myš. Na pět hvězd to ale není, tak trochu tomu příběhu chybí autenticita. ()

N3O

Film stojí a padá na hereckých výkonech. Naštěstí těch hluchých míst není tolik aby to kazilo celkový dojem. Hornerův soundtrack k filmu mi vlezl pod kůži natolik, že jsem si ho u Avataru hnedka vybavil :)) ()

gicous

Duel dvou sniperů ve zříceninách Stalingradu měl v sobě potenciál jako hrom a Annaud ho rozmělnil mezi chabou love story a politickou agitku. Začátek obsahuje dvě tři výborné scény, ale potom film zpomalí a s odřenýma ušima doklopýtá ke směšnému konci. Průměrný valečný snímek, který je pro mě, vzhledem k vloženým penězům, kvalitním hercům a tématu, zklamáním. ()

rob_troy

Po zvážení mohu z celého srdce prohlásit stejně jako BitlDjus, že je to jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. Temný a zmrzlý Stalingrad, dokonalý Jude Law jako Vasilij Zajcev, ruský odstřelovač s odvahou a talentem kterého musí dnes znát už každý, Rachel Weisz, kterou opravdu moc nemusíc a taky Ed Harris jako nepřítel a další skvělý odstřelovač s klidným pohledem. ()

GordonCZ

Neležel Stalingrad už tak trochu ZA branami (tehdejšího SSSR)? Ale pryč s reáliemi, vždyť taky nejde o historický válečný film. Což o to, film jako takový je dobrý, stejně jako herecké výkony a kulisy, ale vadí mi, že se snaží vypadat jako válečný snímek pojednávající o osudech hrdiny-odstřelovače Vasilije Zajceva v bitvě o Stalingrad, zatímco nejde o nic víc než o recyklaci jednoho a toho samého scénáře na téma on+ona+on, tentokrát zasazeného do ruin Stalingradu. Proto se pro mě nemůže nikdy vyrovnat kvalitám německo-českého Stalingradu, ať už na sebe nalepí pozlátka sebevíc. ()

princesofpersia

Když by vystříhali ty klišé scény, přidali o trochu víc Harrise a začali mluvit jazykem kterým by měli, mohla bych být maximálně spokojená. Rachel Weisz, jenom bůh ví jak jí mám ráda, mi tam přišla trochu navíc a na druhou stranu Joseph Fiennes mohl dostat ještě o trochu víc prostoru. Zato po vizuální stránce je tenhle film doopravdy dokonalý, hudba taky perfektní a vystřihnout tu poslední scénu dala bych čisté 4* ()

anyonecek

Skvělé vybroušené drama, které se postupně s přibívajícími odstřelenými stupňuje. Jude Law určitě v jedné z jeho nejlepších rolí. Závěr s pohledem Eda Harrise, který tak nějak říka "vyhrál jsi" byl dokonalý. ()

Havala

Ed Harris vs Jude Law. Strhující drama rovnající se Stalingradu. Neskutečná zábava oproštěná od zbytečností. Vyjímečný byl i Chruščov. ()