Nepřítel před branami

Stalingrad

Nepriateľ pred bránami

Drama / Historický / Válečný

USA / Německo / Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 126 min

Zamer sice velkolepy, realizace nepovedena. Film je vernym bratrickem klisovitych americkych radoby valecnych filmu.(7.8.2002)

Skvělé zpracování nelítostné 2. světové války. Film skvěle ukazuje vysokou cenu, kterou musela Rudá armáda zaplatit, aby odvrátila německá vojska od Stalingradu.(11.9.2018)

CSFD - prosím. pridajte možnosť pol hviezdičky. toto je presne ten film, kedy je 4 málo a 5 veľa. naopak 4.5 (a teda 9 u konkurencie) je z môjho pohľadu presné hodnotenie. Aby som sa vyjadril aj k filmu, je to môj obľúbený film z 2. svetovej. americký, ale s ruským feelingom. Zaujímavá kombinácia. Keď točia Američania o Američanoch, príde mi to až príliš hrdinské a ďaleko od reality.(1.12.2018)

• Kralovna.Noc

Jedna velká nuda. Většinu filmu koukáte jen na střílečky mezi vojáky. Mám ráda některé filmy i dokumenty o válce,no tento mě vůbec neoslovil.(3.12.2018)

Dosť silný a zároveň smutný príbeh, tak ako bola aj samotná vojna. Príbeh lásky, sklamania a zbytočnej smrti na pozadí krásnej hudby a vojnou zničeného Stalingradu... Film o vojnovom hrdinovi - sniperovi ktorý sa stal legendou pri víťaznej bitke nad nemeckými vojskami v Stalingrade.(27.12.2018)

Začátek je na jasných 5*. Ale pak scénář sklouzne k něčemu, co prostě v bitvě u Stalingradu (podle mě) nemá místo. Nicméně, i tak je to skvělý film. Na ruské filmy o Stalingradu to ale nemá (a asi ani logicky mít nemůže). Takže krásné 4*.(10.11.2019)

1 10 19 27 33 34 35 36 následující >>