Nepřítel před branami

Stalingrad

Nepriateľ pred bránami

Drama / Historický / Válečný

USA / Německo / Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 126 min

Napětí a přiměřenou dávku válečného dobrodružství umí Annaud divákovi předložit, nicméně dojem autenticity z jeho válečného velkofilmu přes zjevnou snahu a evidentně slušný rozpočet nemám. Je to takový ten poněkud naivní film natočený o cizí zemi a historických událostech, na které se filmový štáb dívá z velké dálky a bez schopnosti a ochoty opravdu jim porozumět. Jude Law na mě při nejlepší vůli nepůsobí jako slovanský kluk ze Sibiře a vůbec ta "ruská" část hrdinů působí tak nějak cizorodě. Přestože potenciál měl Nepřítel před branami větší, je to slušná válečná podívaná se spoustou hereckých hvězd na plátně. Celkový dojem: 75 %.(23.10.2010)

CSFD - prosím. pridajte možnosť pol hviezdičky. toto je presne ten film, kedy je 4 málo a 5 veľa. naopak 4.5 (a teda 9 u konkurencie) je z môjho pohľadu presné hodnotenie. Aby som sa vyjadril aj k filmu, je to môj obľúbený film z 2. svetovej. americký, ale s ruským feelingom. Zaujímavá kombinácia. Keď točia Američania o Američanoch, príde mi to až príliš hrdinské a ďaleko od reality.(1.12.2018)

• Kralovna.Noc

Jedna velká nuda. Většinu filmu koukáte jen na střílečky mezi vojáky. Mám ráda některé filmy i dokumenty o válce,no tento mě vůbec neoslovil.(3.12.2018)

Dosť silný a zároveň smutný príbeh, tak ako bola aj samotná vojna. Príbeh lásky, sklamania a zbytočnej smrti na pozadí krásnej hudby a vojnou zničeného Stalingradu... Film o vojnovom hrdinovi - sniperovi ktorý sa stal legendou pri víťaznej bitke nad nemeckými vojskami v Stalingrade.(27.12.2018)

Začátek je na jasných 5*. Ale pak scénář sklouzne k něčemu, co prostě v bitvě u Stalingradu (podle mě) nemá místo. Nicméně, i tak je to skvělý film. Na ruské filmy o Stalingradu to ale nemá (a asi ani logicky mít nemůže). Takže krásné 4*.(10.11.2019)

Velkolepý snímek, který nabídne jak dechberoucí nekonečné souboje dvou odstřelovačů, tak krásný romantický vztah dvou lidí. Soundtrack se mi velmi líbil, ale měl jsem občas pocit, že jsem ho už někde slyšel.(10.11.2019)

1 10 19 27 33 34 35 36 následující >>