Naše hrdinka se vrátila domů na sídlo svých předků, aby zde uplatnila právo na dědictví. Doprovázena svým přítelem zjistí, že její otec zemřel náhle a za podezřelých okolností. Nyní je řada na ní, jelikož její chorý a nelítostný strýc jí usiluje o život, s pomocí své ženy, syna, plus jedné velmi nespokojené opice. (ČSFD.cz)

Slasher

Ačkoliv zpočátku jsem čekal stupidní napodobeninu Vražd v ulici Morgue, ale nakonec se to vyvinulo o něco lépe. Nebýt těžké a hůře stravitelné atmosféry (tím pádem povedené) kolem mrtvého bych asi hodnotil jen za 1, protože jinak tenhle film ničím příliš nevyniká. ()

George Stobbart

Ja mám tieto staré horory rád a vzhľadom k roku vzniku a dostupným prostriedkom od nich nečakám žiadne zázraky, ale toto bola pre mňa naozaj veľká nuda, s vymletými postavami, chabým dejom a jednou debilnou skákajúcou opicou. Ešte že to malo iba hodinu, pretože som mal vážne podozrenie, že zámerom toho filmu je unudiť ma až do kómy. ()

MM_Ramone

Viac ako trištvrte storočia starý snímok, ktorý si však istú dávku tajomna a napätia uchoval i pre súčastného diváka. Jedná sa o komorný príbeh odohrávajúci sa behom jednej noci. V dome nebožtíka, ktorého si prišla uctiť jeho jediná dcéra - dedička. Za oknami burácajú hromy a v dome sa dejú divné veci. Je to noc počas ktorej vyhasne ešte nejeden život. Ale čia ruka je toho príčinou? Môže za to tá opica uväznená v suteréne? To vám neprezradím. Ale rád doplním informáciu o režisérovi tohto filmu, ktorá tu chýba. Tej sa ujal chlapík menom Frank Strayer. ** ()

Campbell

Průměrná béčková podívaná která má to štěstí že je hodně krátká takže se člověk moc nenudí ale celkově film za moc nestojí. Je tu pár zajímavých scén a herci i když nějak moc dobře nehrajou jsou dostatečně sympatický. Film jsem bohužel viděl v né moc dobré kvalitě takže sem tam jsem totálně nevěděl co se děje. Ale jinak solidní průměr. ()

Oktavianus

Ničím zajímavý průměrný klasický snímek na téma "mladá krásná dědička v ohrožení lačným příbuzenstvem". Ať nechodíme daleko, můžeme ho srovnat s The Cat and the Canary z roku 1927, kterýžto je ovšem vyveden daleko lépe. Tento film z něj nezakrytě čerpá - chlupaté ruce trčící z tajných chodeb za pelestí postele spící hrdinky, to není ani citát, ale jednoduše obšlehlej nápad. Hororový je Monster Walks asi tak tři vteřiny z celé stopáže, i když se o to snaží, pohříchu ale jen nekončící bouřkou za okny. Jinak je to taková ta detektivní klasika: rodinný propletenec, mrtvý boháč a tajné chodby ve starém sídle. Škoda jen, že tvůrci lépe nevyužili motiv s opicí. Čiročirých 50 procent, ale mám po filmu dobrou oldschoolovou náladu, tak zaokrouhluju nahoru. ()

liquido26

Hodně béčková podívaná, která má vše, co od béčkové podívané čekáte - starý dům s tajnými chodbami, opici, klaďase a dámu v nesnázích. Není vynechám ani rasový aspekt (černý řidič) a zohledněni jsou i tělesně postižení (padouch vozíčkář). Bohužel herci jsou děsní a samotný hodinový děj by se dal rozdělit na dvě poloviny - 1. polovina, kde se vůbec nic neděje a 2. polovina, kde se taky nic neděje. ()

corpsy

Snímkov ako je tento vznikalo vo svojej dobe na tony. Lákalo sa na nich všelijakými prívlastkami ako, SUSPENSE, THRILL, HORROR, MYSTERY a pod. Avšak už aj pred 80 rokmi existovali kadejaké marketingové fígle a ťahy, ktoré mali diváka nalákať, ale následne aj podviesť, pretože žiadny z hore uvedených anglických výrazov toto céčko neobsahuje. ()

drankeryth

Coze? Co tento film mal spolocne s hororom? Ved to bol obycajny film s krimi zapletkou, kde urcity nenazrany ludia chceli urobit vsetko, aby ziskali dedicctvo po jednom mrtvom chlapikovi. Mozno tym hororom mysleli, ked spoza postele sa vynorila nejaka chlpata ruka a hladala spiacu zenu, alebo mysleli to nenapadne odsuvanie obrazu zo steny? Vsetko to vyzeralo skor smiesne a trapne. Obal dvd naznacuje, ze tam asi bude zabijat nejaka velka opica, ale to je omyl, pretoze jedine co opica dokazala bolo zaskrtenie jedneho chlapika z klietky, ktory si to aj tak zasluzil, pretoze ju aj tak len vyprovokoval. A zvysok co sa tyka tej opice, bolo jej neznesitelne skriekanie a poskakovanie v klietke. Ved co jej aj ine zostavalo, ked bola stale uvaznena v tej klietke v pivnici. A ten nazov filmu co ma akoze znamenat? Ake monstrum tam chodilo v tom dome? Nepochopil som ten nazov filmu:~( Ale obal je fakt vydareny a ta kombinacia tmavych farieb ma okuzlila:) ()