poster

Zánik světa (TV film)

 • USA

  The Day the World Ended

 • Slovensko

  Zánik sveta

Sci-Fi / Thriller / Drama

USA, 2001, 91 min

Režie:

Terence Gross

Kamera:

Mark Vargo

Střih:

Stephen Mark

Scénografie:

Jerry Fleming

Kostýmy:

Julia Schklair
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (11)

 • tron
  **

  Ďalší film z firmičke Creatures Features, patriacej maskérovi/producentovi Stanovi Winstonovi (JURSKÝ PARK), bohužiaľ oproti atmosférickej BYTOSTI Z HLBÍN, ktorá sa zaryje pod nechty, je ZÁNIK SVETA nudný, nevýrazný a žánrovo úbohý. Zaujme v ňom síce snaha poľudštiť Randyho Quaida, doteraz zavedeného ako buranského bratranca Eddieho z klanu Griswoldovcov, ale to je strašne máličko. Ani maska nie je taká, ako by divák čakal od chlapíka, ktorý stvoril Terminátora a Predátora a v atraktívnom prostredí lesného porastu sa odohrá iba máličko scén, ktoré za niečo stoja.(19.12.2004)

 • igi B.
  **

  Svatá prostoto! Spoiler - leč jinak nelze... : Tajemně roztomilý hlapeček s nadpřirozenými schopnostmi zhmotní za bouřky obludné monstrum z jakéhosi starého, skoro až >edwůdovského< filmu, na který zrovna kouká v televizi, aby toto pomstilo za něj násilnou smrt jeho maminky před pár lety... :-o . . . Celé to by pak ještě snad bylo snesitelně oddychově >zábavné< , nebýt otravně užvaněné a naprosto zbytečné role Nastassje Kinské, která se (snad?) náhodně zrovna v té době zjeví na scéně, dělá kukuče a plácá moudra zanícené psycholožky a ochránkyně malých paranormálních chlapečků, přičemž tyto nešťastníčky si po následném spasení zjevně bere domů na památku... Uf. . . . Ryzí emericko televizní blábéčko, smysluplné ke koukání tak leda někdy za bouřlivé noci k velké nudě... Jedna a půl hvězdičky za film, zaokrouhleno nahoru snad jen za tu >tvůrčí< práci s obludou a taky proto, že na jednu hvězdičku je v rámci žánru přece jen dostatek jiných adeptů z provařených sfér brambůrkově-pivní plytké video a televizní zábavy... :-/ - - - P.S. Kladnému monstru v tomto filmu nebylo nikterak ublíženo, po řádně odvedené práci rozplynulo se v závěru stylem >plop!< jako správná soap bublina... Tož - Sierra Vista bejby... .o))  (14.9.2007)

 • Campbell
  ***

  Vzhledem k hodnocení jsem nic extra nečekal, a navíc je to od Creature Features, který mají na kontě Pavoučí nestvůru a Caveman, které byly blbé a průměrné. No takže jsem čekal nějakou srajdu a nebylo zas tak hrozné, teda on ten film je blbost, ale poměrně rychle utekla, a některé scény s monstrem ušly, ale bylo jich zatraceně málo. Nicméně ten kluk mě docela štval a to nemluvím o Kinski která mi chvíli přišla že je na koksu. Dávám aspoň ty 3*.(15.10.2012)

 • SOLOM.
  **

  Tento sci-fi horor se snažil vnést do svého žánru něco nového, ale moc se to nezkušenému režisérovi Grossovi nepovedlo. Zápletka filmu je sice zajímavá, ale určitě ne originální. Producenti se snažili navodit atmosféru, kdy nám má být líto chlapce, kterému všichni ubližují, jenomže právě jeho představitel mi byl silně nesympatický a svým výkonem mě vůbec nepřesvědčil. A právě atmosféra je to, co jsem tady postrádal. Kromě několika hektických scén jsem se spíš nudil, protože se mi nedostávalo moc nových informací, které by mě posunuli v ději dál. Hodně se toho opakovalo a posun vpřed se objevil jen málokdy. Navíc kvalita záběrů a speciálních efektů byla na velice slabé úrovni. Většina se toho odehrávala ve tmě (tím myslím scény s monstrem) a v celé své ,,kráse‘‘ se objevil jen několikrát. Na začátku se nám ho snažili poodhalovat jen trošku, například temná silueta, která se pohybuje za stromy, nebo oko kterým se dívá přes škvíru ve dveřích. Samotné monstrum je velice špatně udělané a něco takového nemá v novém tisíciletí šanci. Kdyby se film natáčel o čtyřicet let dříve, tak by to byla bomba, ale to by se musel režisérského křesla ujmout někdo jiný. Na druhou stranu musím říct, že hudební doprovod se mi docela líbil. Výběr melodií se dobře hodil k právě probíhajícímu ději a tady můžu říct, že se občas podařilo alespoň trochu navodit příjemnou atmosféru. Co bych taky mohl chtít víc po filmu, který byl natočený pro televizní potřeby.(12.11.2009)

 • Martin741
  *

  Cakal som od Stana Winstona teda podstatne viac - teda od firmy, ktora mu patri, abych bol presny. Reziser Terence Gross mne neznamy. 5 %(5.5.2013)

 • lennyd
  *

  Dr. Stillmanová (Natassja Kinski) přijíždí do malého městečka, aby se zde stala psycholožkou na místní základní škole. Hned první den ji zaujme malý Ben, který, jak se zdá, je šikanován nejen spolužáky, ale i učiteli. Doktorka Stillmanová brzy zjišťuje, že chlapec si nese velké trauma, neboť jeho matka zemřela násilnou smrtí, a jeho otec, místní lékař, nestíhá synovi věnovat dostatek péče. Postupně se ale ukazuje, že chlapec v sobě ukrývá schopnosti, které zavinily smrt jeho matky, a které vyvolávají nenávist celého města... Ehm ehm, tak máme za sebou zase jeden film, pro jehož označení by mi nestačily písmenka abecedy (nazvat jej béčkem by byla pochvala). Na začátku to sice vypadalo, že by mohlo jít o docela zajímavý psychologický film z amerického venkova, leč změna ve sci-fi filmu dvakrát nepomohla. Zvlášť když záměry monstra nejsou úplně jasné (pokud jej mládenec stvořil, tak proč šlo monstrum po něm?) a vůbec. Ani po vizuální stránce film nijak nevyniká, monstrum je po většinu času skryto, a jen sem tam strčí do záběru ruku (nebo chapadlo, nebo co to monstra mívají).(30.1.2014)

 • davidek
  *

  Opravdové béčko, které jsem si půjčil protože na obalu nebyl český název a tak jsem si říkal, že by to snad mohlo být dobrý. Takové zklamání:-(. No nic no. Už to vím. Dalších 90 min v pr....(3.6.2008)

 • Loooki
  odpad!

  Ach už vieme prečo som to pozeral...kvoli Nastassji...ale už by som si mohol zvyknúť, že ona hraje v takých velkokosoch!(29.12.2008)

 • gruzdej
  *

  Jedna hvězdička za legrační rosolovité monstrum, jinak příšernost ubohá, převeliká. Nastassja Kinski tomu jakoby dodává pel hvězdnosti, který ale po pár minutách sledování s řinkotem opadává a zůstává jen béčkovitý škvár bez atmosféry a s totálně stupidním scénářem.(21.1.2009)

 • xander
  ***

  Tento snímok je remakom béčkového hororu z 50 rokov. Vypadá to dosť strelene ale je to aj celkom zábavné. Film produkoval Stan Winston a efekty sú na tento malý film vydarené. Aj kedˇ pôsobí snímok komicky postava Randyho Quaida je záporák. Je to nenáročná zábava, je to béčko a určite to poteší všetkých milovníkov príšer, mutantov a inej hávede.(18.6.2004)

 • miiisha.k
  *

  totální pí*****a, nemohla jsem to ani dokoukat(26.9.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace