poster

Ghosts... of the Civil Dead

Drama / Krimi

Austrálie, 1988, 93 min

Režie:

John Hillcoat

Scénář:

John Hillcoat, Nick Cave

Střih:

Stewart Young

Scénografie:

Chris Kennedy
(další profese)
 • mat.ilda
  *

  Vemte chlapovi všechno a zbyde mu hovno... Možná mu měli vzít i to... nebo aspoň scénáristům tužky, protože to hovno je putovní, teď ho mám já... Viděno v rámci Season Challenge Tour, že týden s kultovními filmy... to to pěkně začíná.(20.10.2015)

 • kapsomut
  ***

  Hodně jsem se těšil a čekal jsem od toho asi víc. Nedokázalo mě to přitáhnout k obrazovce tak, jak to čekam od podobných filmů. Ještě navíc z vězení, protože to jsou moje nejoblíbenější filmy. Kdybych to měl celkově zhodnotit, tak je to určitě lepší průměr, ale protože mě to nedokázalo přitáhnout a já hodnotím podle pocitů, dávám - 3* | 60%(29.5.2012)

 • snob
  *****

  Pravá podstata člověka vězí někde mezi dozorcem a provazem na šibenici. Zaplivaný prostor, kde před chvíli někdo chcíp a za chvíli chcípne další. Bezmyšlenkovité zoufalství. Neschopnost. Nemohoucnost. Lidstvo je neuvěřitelně ohavný projekt. Čiré zlo a brblání nad neschopností dělat ještě větší zlo. Nenávidím to tu. Filmové ztvárnění lidstva. Depresivní. Moudré.(3.11.2011)

 • SurbPsycho
  ***

  Hnus, teror, zlo, sračky, agresia, zdrogovaní buzeranti bojujúci o rolu alfa samca a o cigarety...a toto všetko je zahalené v tajomnej, nepríjemnej, melancholicko depresivnej a odpornej hmle "futuristickej" väznice, pre ten najväčší odpad tejto do útrob smerujúcej planétky. Film je v podstate bez väčšieho dejového zauzlenia, je skôr výpoveďou "o hovne", ktorá nie je určená pre každého a priznám sa, že ani ja som nebola ten najvhodnejší adresát. Neviem sa rozhodnúť či špina vizuálnu, bola práve to čo filmu dávalo ten zájdený feeling, alebo práve mi ten vizuál uberal na úžasnom mentálno-poetickom zážitku, ktorý podtrhli vyšperkované dialógy plné skvostných život berúcich myšlienok: "Sex je jedna vec, droga je spusta věcí..." / "Premýšľam, ale dochádzajú mi myšlienky!" atd atd atd + párminútový krvavý výkrik zlosti Nicka Cavea " Kill me Kill me Kill me Kill me Kill me proste stojí za to ! Viac dokumentárne ako zážitkové, viac bridivé ako estetické. Za mňa ale 3*, pretože ma to nedonútilo sledovať film s takým zaujatím ako som čakala (napriek tomu, že som si niektoré myšlienky proste musela zapísať! )(10.3.2017)

 • lennyd
  ***

  Uprostřed australské pustiny byl postaven nový typ vězení pro ty nejhorší vězně. Spíše než nápravné zařízení, to měl být menší experiment - jak jsou ty nejhorší případy schopné žít samy o sobě. Jenže stačí jeden dva, kteří odmítají jakoukoliv spolupráci, a celé vězení je v rozkladu... Toto byl hodně těžký film. Syrový pohled do srdcí a myslí těch nejhorších zločinců, které si jen dokážete představit - neúcta k lidskému životu či lidskosti jako takové v té nejryzejší podobě. Kromě této syrovosti ale bohužel film nenabízí nic jiného, žádný příběh, zápletku či nedejbože poučení - takže se při závěrečných titulcích vlastně ptáte, proč tento film vlastně vznikl, a proč jste ztratili hodinu a půl života jeho sledováním. Na druhé straně, takto by se mohl člověk ptát u každého druhého filmu..(7.12.2011)

 • - Všetky scény väzenského interiéru sa natáčali v kulisách vystavaných v opustenej továrni v melbournskom prístave. Za druhej svetovej vojny sa v továrni vyrábali motory pre stíhačky. (agency)

 • - Postava psychotika Maynarda, ktorú hral Nick Cave, vychádzala z časti zo Caveovho záujmu o známeho odborníka na sebamrzačenie Garyho Webba a z časti od väzňa, ktorý v dobe jeho vlastného uväznenia v cele (5. newyorského okrsku) bez prestania chrlil nadávky. (agency)

 • - Pri práci na scenári bol pre Nicka Cavea ústrednou postavou americký masový vrah Carl Panzram, ktorého psychiater Karl Menninger popísal ako "logický produkt nášho väzenského systému." (agency)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace