poster

Milovat Lizu

 • Francie

  Love Liza

Drama

USA / Německo / Francie, 2002, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kajda.l
  *****

  Chlapskej film. Cynismus, emoční nestabilita, vnitřní prázdnota až sociální selhávání. Nenápadnou a výmluvnou scénou za všechny je Wilson ve vytahaném růžovém triku ve velikosti minimálně o dvě menší, než by si jeho postava zasloužila. Uzavřenost, odosobněnost, nemožnost opětování ženských citů, mužské přátelství. Louiso kašle na emoce, cílí na osobnost a ví přesně, co chce filmem říct a rukopisem mi připomíná Kerrigana. Osobně mě uhranula už uvodní scéna, kdy Wilson prochází domem, bez použití laciného hudebního motivu, slyšíme jen kroky na parketách. Jak jednoduše by se dal film pokazit. Dále rozmazaný pohled na fotografie. Hoffmanovy pohledy jsou všeříkající a tento nedoceněný herecký génius předvádí jeden ze svých nejlepších představení, v hlavní roli určitě. Divačky možná budou při sledovní tápat a Wilsonovu dětinskost a jednání nepochopí. Výborný film, který se mi až nestydatě cpe do TOPky. S láskou, .....(21.3.2015)

 • Frajer42
  ****

  Na tento snímek je třeba mít tu správnou náladu. Ta správně melancholická jednou až dvakrát ročně zavítá i do mého pokojíčku. V jiné náladě zřejmě nemá velký smysl film sledovat. Philip Seymour Hoffman se předvedl zřejmě v životním výkonu. Vdovce čichajícího benzin a bezcílně se toulajícího životem si střihl s absolutní bravurou. Neskutečně psychologicky vymazlená a hlavně nesmírně uvěřitelná záležitost plná nefalšovaného zoufalství s, k mému překvapení, pár vtipnými vsuvkami. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka Mireldis.(4.9.2017)

 • eLeR
  ****

  Že vy by ste otvorili ten dopis hneď? Ale vy nie ste Wilson. A nesiahli by ste po fetovaní? Lenže vy ste nestratili Lizu. Takáto tragická udalosť sa podpíše na každom, môžete robiť čo chcete, ale zostane to vo vás do konca života. Ja viem, že cesta ktorou sa pustil Wilson nie je dobrá ... ale bohužiaľ, aj to sa stáva. Nikto by to nezahral tak bravúrne a presvedčivo ako Hoffman ... hudba bola skvelá, i keď ten tichý začiatok sa mi tiež veľmi páčil. (Filmová výzva 2016 - kajda.l)(24.5.2016)

 • Ducharme
  ***

  Poměrně originální pojetí zcela neoriginálního tématu. Milovaná osoba se vám nečekaně sprovodí z povrchu zemského a jediné vysvětlení se nejspíš skrývá v tom vzkazu, který jste našli pod polštářem. Otevřít nebo neotevřít? Žít v nevědomí a celý život se tím drásat, nebo zjistit krutou pravdu? Přesně na tyhle otázky hledá odpověd Philip Seymour Hoffman s hadrou nasáklou benzínem přitisknutou na nose. Příběh bez jakýchkoli "kudrlinek", kterému dost často něco chybí pro to, aby se do něj divák mohl jakýmkoli způsobem ponořit. Prázdnotu a nepochopitelný odstup vyprávění bohužel nevyváží ani jako vždycky fantastický výkon PSH. Škoda nevyužitého potenciálu.(2.11.2009)

 • Malarkey
  ****

  Herecký koncert Philipa Seymoura Hoffmana zastiňuje fakt, že scénář mohl být o chlup lepší. Závěr mě například vysloveně nijak zvlášť nepotěšil. Nicméně fetování benzínu a soutěže s lodičkami nechali perfektně vyniknout výkon Philipa. Já z něj opravdu cítil, že je totálně mimo. Jeho životní bolest se mi dostala až do morku kosti.(18.1.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace