Arizonský vlkodlak

Robert Hayes

Scénografie:

George Peirson
  • MM_Ramone

Hrabal som sa vo svojom video archíve, že si pustím nejaký horror. Ale aký a o čom? Slasher, zombie alebo niečo o upíroch? Nie, nie! Už dávno som nevidel nič o vlkodlakoch. Tak som si teda vybral snímok z roku 1996 "Arizonský vlkodlak". Je to nízkorozpočtový horror, ktorý ma ničím neprekvapil. Každopádne mi vlkodlačia tématika padla celkom vhod. Nečakal som, že to bude úchvatné filmárske dielo, takže som nebol ani moc sklamaný. Druhý krát už by som sa na to nepozeral, ale nebanujem, že som dnes siahol po tomto zabudnutom werewolf horrore. **(4.2.2017)

Arizona Werewolf je sympatické deväťdesiatkové béčko, ktoré sa však nevyhlo rozporom, týkajúcim sa najmä zakaždým odlišného vzhľadu lykantropa. Prekliatím je tu postupne postihnutých viacero osôb a maska kreatúry je občas solídna a inokedy zasa skôr komická. Pochváliť však treba nebojácny a priamočiary prístup tvorcov, ktorý na rozdiel od mnohých iných werewolf hororov nechodia okolo horúcej kaše, vlkodlaka neskrývajú, práve naopak - vytasia sa s ním v plnej kráse pomerne skoro a dožičia mu na plátne dostatočný priestor.(15.1.2018)

Guilty Pleasure! Dnes(28. 6.) mám za sebou 3 béčkové vlkodlačí horory(Beast on road, Werewolf a Werewolf on Woodstock) i když se nezdá tak tohle bylo asi nejlepší. Tenhle film má něco co předchozí postrádaly a to atmosféru, jistě nemůžete čekat zázraky ale občas byla příjemná. Navíc poměrně pěknej vlkodlak. Ale pozor proměna je příšerná. Film vypráví o tom jak někde na pušti se jeden indián škrábne o kost která patřila vlkodlakovi. Vlkodlak samotný se objeví asi někde za prvních 15 minut pak 30 minut nic. Film si rozhodně nezaslouží být srovnáván s lepšíma vlkodlačinama, ale prostě jsem si film poměrně užil. Zarindast je sice patlal ale nedá se mu upřít snaha. Takže takové slabší 3*. PS: Film mi trochu připomínal ještě vlkodlačí film Night shadow.(28.6.2010)

Ideálny film pre všetkých, ktorí majú radi fakt zle filmy. Kde sa tu môže hrabať na to nejaké Asylum, toto je priama konkurencia Edovi Woodovi. Príbeh o vlkolakovi, v ktorom je asi tak minimálne týždeň noc čo noc spln mesiaca, a navyše, nočné scény sú zo zásady natáčané počas dňa, s použitím modrého filtra na kamere. Dvojica známych mien, Richard Lynch a Joe Estevez, sa počas filmu niekam, nevedno kam vytratí, naproti tomu Jorge Rivero (Yuri) mení svoj účes pomaly každý druhý záber. Maska vlkolaka niekedy pripomína vlka, inokedy medveďa, či dokonca netopiera a to ste ešte určite nevideli spôsob, akým sa niekedy pohybuje, on sa plazí ako had! A to som ešte nespomenul perličky, ako že archeologička Natalie (Adrianna Miles) je vrhnutá dolu zo schodov, ten pád j tak hrôzostrašný, že aj Chuck Norris by sa niekoľko sekúnd z toho zbieral, ona sa však otrasie a utečie, vozidlo tu na ceste narazí do sudov a zhorí, čo robia sudy na hlavnej ceste, to nikto nevysvetlí a úplne čerešničkou na konci je súboj, v ktorom sa vlkolak a jeho protivník ani raz neocitnú v jednom zábere a ani nedotknú a predsa je jeden z nich celý od krvi. To treba určite vidieť, toto sa každý deň nevidí...(25.8.2014)

• - Aby bol dodržaný rozpočet, herci  R.C. Bates, Joe Estevez a Richard Lynch odmietli dablérov a všetky kaskadérske kúsky spravili sami. (beso74)