Komentáře uživatelů k filmu (1 953)

Bravurní filmová adaptace Puzzova románu. Nezapomenutelný Brando a Pacino. Tento film snad není třeba komentovat.V kontextu druhého dílu je závěr prvního dílu šílený, jak ukazuje Michaelovu tvrdost, větší, než jakou měl jeho otec.(21.7.2007)

Francis Ford Coppola přivedl na svět mnoho skvělých snímků, ale svým přepisem románu Maria Puza vytvořil dílo, které patří mezi stěžejní filmy světové kinematografie. Ponechám stranou skvěle typově zvládnuté obsazení herců i jejich geniální empatické výkony, ponechám stranou dokonalou filmovou kameru a obrazové ztvárnění odkazující na to nejlepší z tradice italského neorealismu, jak je to je v americkém filmu možné, jakož i skvělou filmovou hudbu a úžasný vypilovaný scénář (zvláště pointa hrůzně očistného prozření Michaelovi manželky skrze otevřené dveře sledující scénu iniciace nového kmotra je dokonalá) a zaměřím se na vyznění celého filmu. Jistě, je to mafiánská sága a přesvědčivě diváka vtáhne do zákonitostí tradičního rodového světa italské diaspory v USA. Čím nám ale podává svědectví o současném životě v Americe a možná i u nás? Konfrontací tradičního rodového zřízení s pevnou ústřední rolí muže, se všemi jeho bariérami sexismu, rasismu, pokryteckého, byť hlubokého křesťanství, skrytého násilí a touhy po moci a penězích v nás, nevypovídá tento film spíše než o rodině Corleonových o nás samých? Vždyť i my jsme takoví, v kruhu rodinném milí a spořádaní vzorní občané milující své blízké, mimo tyto vazby však je mnohá z našich iniciativ jdoucí proti zájmům celku označována pouze jako NAŠE VĚC ... Cosa Nostra... Kongeniální filmové dílo!(23.11.2006)

Předložím vám nabídku, kterou nemůžete odmítnout. Buď se na Kmotra podíváte a uvidíte v něm vrchol filmového řemesla a nebo... No comment. Ovšem v tom případě očekávejte nějakého toho částečného koníka v postýlce. Jako adaptace předlohy "pouze" za čtyři hvězdy, ale jakožto samostatně stojící film bez připomínek.(4.8.2004)

Při sledování tohoto skvělého filmu, jsem si opravdu přál být mafiánem. Je to prostě bezchybný film, který názorně ukazuje, co je opravdu důležité! Čest, omerta a hlavně bezpečí a spokojenost rodiny! Chápu , že vše má své stinné stránky a i nelítostného mafiána mohou začít trápit výčitky svědomí, ale to je nutná daň za život v bezpečí mafie. Ať mi Puzo s Coppolou netvrdí, že nechtěli oslavit skvělou Cosa Nostru i její americkou odnož! Ať žije mafie! Smrt fízlům a práskačům!(20.9.2004)

Inu co dodat? Geniální film s geniálními herci... Vše je naprosto skvostně zrežírované, oceňuji hlavně finální zůčtování které se prostřihává s křtinami Michaelova malého kmotřence, při té sekvenci mi vždy běhá mráz po zádech. Celý tenhle film je jeden velký skvost!(17.1.2005)

Fašistický - a ani zbla sebereflexivní - masterpiece o privilegované vrstvě nadřazených.(2.7.2008)

rozpočet : $6 million tržby celosvetovo : $245,066,411(10.12.2006)

:::::::::::::::::::::::::::: Krásně natočeno, ale nebavilo. Velká klasika ne mne zapůsobila spíše nudně, ale i tak je to opravdu kvalitní film s výbornými hereckými výkony. Bohužel jsem ale usínal. Na další dva díly nemám chuť se dívat. Mé oblíbené mafiánské filmy Casino, Scarface a Carlitova cesta byly nepřemoženy !! :::::::::::::::::::::::::::::(17.3.2009)

Pozrieť si všetky tri dieli v rade bolo veľmi vyčerpávajúce, ale som tomu rád, pretože som si pozrel veľmi originálnu trilógiu o mafiánskom žití, ktorú F.F.Coppola nemohol ani lepšie zrežírovať, ako ju zrežíroval.(6.2.2011)

Pro spravedlnost musíme za Donem Corleonem! ,,Nestál jste o moje přátelství. Chránil Vás stát. A teď po mě chcete spravedlnost. Jednoho dne, který třeba ani nepřijde, tě požádám o službu, ale do té doby přijmi spravedlnost jako dar.“ ,,Kdo další je na seznamu?“....... Pokuď se vám aspoň trochu líbí mafiánský filmy a máte 3 hodiny času a hlavně klidu, neváhejte! Pro filmové fanoušky je to povinnost! Přestože se zde hodně mluví, tak mě ty mafiánský keci dost berou. Co je na nich zajímavýho? Nevím, snad že je autorita M.Branda cítit až do obýváku, J.Caan je všehoschopný nástupce a Al Pacino mužem činu. Neskutečné herecké výkony!!!! ,,Budeme přáteli? KMOTŘE?“ Já jsem jednoznačně pro!!!!(10.9.2006)

Legendární klenot, gangsterská špička a perfektně dopointovaná sága, která se nedá zapomenout. Pacinova královská role.(21.4.2006)

„Až tak veľmi zasa neodpúšťam.“ Už to predsa len troška zostarlo, tak ale zas treba dodať, že retro to bolo už v dobe premiéry, nakoľko film vznikol v roku 1972, ale odohráva sa v 40. a 50. rokoch. Pokusy o akčné scény sú trochu úsmevné a Al Pacino je divný, ale inak ide o výborný a "doslovný" prepis výbornej Puzovej knižky (až na vedľajšiu flashbackovskú linku, ktorú Coppola rafinovane vynechal a megarafinovane ju zakomponoval do dvojky, čím z nej urobil o dosť lepší film, než akým by bola bez nej). Jednotka je klasické dielo o rodine a rezaní hláv (hlavne konských, ale ľudia v tomto svete končia spravidla ešte horšie). Vynikajúce herecké obsadenie (cholerický Caan, verný Duvall a samozrejme Marlon Brando, najsilnejší dojem na mňa však možno prekvapivo urobil Lenny Montana ako strašidelný zabijak Luca Brasi), hrsť legendárnych scén (posteľ, nemocnica, pomaranče).(7.6.2008)

Spolu s Apokalypsou nejlepsi film od Coppoly. Cetl jsem knizku a spousta veci z ni ve filmu chybi, ale ne nic moc zasadniho. Film je diky tomu trochu sviznejsi a hlavne diky tomu, ze jsem znal postavy, mi prisel i prehlednejsi. I kdyz tu je spousta skvelych hercu jako Al Pacino, Diane Keaton, Robert Duvall, John Cazale a vynikajici James Caan, tak jim stejne kraluje naprosto bezchybnej Marlon Brando, on je jedinej pravej Kmotr. I kdyz je ve filmu prestrelek minimum a film je dost dlouhej, tak me ani na minutu nenudil. Navic ma film hodne slusnou hudbu a na dobu vzniku nepusobi nijak stare. Jediny co bych vytknul je krev, ktera vypada jak redenej kecup. Jeden z nejlepsich krimi mafianskejch filmu, ne - li nejlepsi.(20.7.2006)

KMOTR mě rozhodně chladným nenechal a naopak mi potvrdil svůj status oprávněné klasiky. Coppolova místy až velmi civilní režie nechává téměř 3 hodinový opus náramně plynout a herecké výkony jsou jedna velká slast, když byl Brando, Pacino či Duvall v záběru, ani jsem nedutal.(15.2.2009)

Knihu som nečítal. Film je výborný ale rozhodne z neho nie som odvarený tak aby som ho vyhlásil za najlepší film aký bol kedy natočený - to totiž ani náhodou nie je. Skôr na 4,5*.(12.4.2004)

Zlatý mafiánský epos, část první. Film, který je zasazen do období po druhé světové válce, má hned několik vrcholů a vypráví příběh fiktivní sicilské rodiny - jedné z nejvlivnějších ’šedých’ organizací v Americe - od jednoho Dona ke druhému. Puzova předloha je dodnes jednou z mých nejoblíbenějších knih. Říkal jsem si, čím může být její filmová adaptace tak posvátná a obdivovaná, tak teď už to vím. Je to bezchybné dílo, které navíc za 40 let od svého vzniku nezastaralo snad ani o chlup. Samozřejmě se nedá říct, je-li lepší kniha nebo film, ale já osobně to vidím 50-50. Po celou dobu jsem si říkal, že 5* tomu nedám, ale teď jsem si to nechal rozležet a dám. Nižší hodnocení bych prostě neměl jak ospravedlnit. Miloval jsem dobový New York i slunnou Sicílii. Marlon Brando geniální, Al Pacino minimalističtější, nicméně též výborný. Zákony mafie jsou kruté, ale ten styl a chladnokrevnost, to člověku nezbývá než obdivovat... Tohle je opravdu FILM. [HD](7.10.2010)

K tomuhle filmu nemá cenu psát nějaké dlouhé komentáře.... vše podstatné tu vystihli ostatní.... snad jen dodám, kdo neviděl měl by to fofrem napravit..... Nejlepší mafiánský film, jaký byl dosud natočen a výkon Marlona Branda bych označil za jeden z nejlepších v historii kinematografie a zároveň film, který nastartoval hvězdnou kariéru Al Pacinovi a Diane Keaton..... Pět hvězdiček za tenhle geniální mafiánský epos.(26.9.2007)

Asi bych po delším přemýšlení našla na Kmotrovi nějakou chybu, ale mohla bych dostat nabídku, jakou nelze odmítnout, takže to raději neudělám. Málokdy se vidí, aby film vyvolával stejné pocity jako kniha, Kmotrovi se to ale daří bez nejmenší námahy, v čemž mu navíc pomáhají skvělí herci, především s velkou slávou se navrátivší Brando.(5.7.2007)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Legendární snímek podle geniální předlohy Maria Puza. Úžasný Marlon Brando a Al Pacino (tehdy začínající v hlavních rolích). Je zajímavé sledovat vývoj od spokojené mafiánské rodiny přes různé odvety a vendety pohlcující postupně životy členů širší rodiny až k úspěšnému sice, ale téměř osamělému konci v závěrečných dílech filmové ságy. Trailer (s nádherným hudební tématem filmu): http://www.csfd.cz/film/1644-kmotr-godfather-the/videa/(12.1.2009)

„Neříkám, že nechci umřít, jen nechci být u toho, bez puštěného THE GODFATHERA až se to stane“.(5.9.2011)

Kult. Nejlepší mafiánka jaká, kdy byla natočena. Nepřekonaný klenot světové filmografie. Je opravdu pozoruhodné jak nás na tří hodinovém filmu dokáže bavit každá minuta filmu. Geniální Marlon Brando. " I Can Make him an offer, what he cant refused. "(30.11.2007)

1 2 3 4 5 25 50 74 98