Komentáře uživatelů k filmu (1 956)

Teraz viem, prečo sa nemajú filmy dabovať. Tak, ako rozprával Marlon Brando, by ho nevedel nadabovať nik. S minimálnou mimikou dokazuje , že je pán Herec a na pochybách nikoho nenechá ani Al Pacino. Toto dielo by mohlo byť kľudne natočené i na čierno-biely materiál a neubralo by mu to na kvalitách ani pol percenta. Hudbe je len tam , kde má byť a úplne podčiarkuje celú dejovú líniu. O každej z postáv by sa dali písať stohy papiera, ale bolo by to len nosenie vody do mora ...(27.10.2003)

Nepřekonatelné dílo jehož precizní zpracování dojímá až k slzám. Coppola se nadosmrti stal ikonou a z Puza udělal šťastného člověka.(25.7.2012)

Tak jsem se k tomuhle všemi k orgasmu přirovnávanému filmu konečně dostal a můžu jen říci: Bravo. Když pomyslím kolika stupidním filmům jsem dal přednost před tímhle mistrovským dílem je mi skoro smutno. Není absolutně nic co bych mohl vyzdvihnout, jelikož všechno bylo fenomenální, Malon Brando, příběh, režie, střih, hudba ... prostě všechno. Rozhodně jeden z nejkvalitnějších snímků, jaký jsem kdy viděl.(8.8.2012)

Úžasný film. Francis Ford Coppola natočil dokonalé majstrovské dielo ktoré navždy zmenilo kinematografiu. Marlon Brando v úlohe Vita Corleoneho je perfektný tak isto aj Al Pacino, James Caan a Robert Duvall. Dať menej ako 5* je hriech. Nádhera, proste krása s nezabudnuteľným soundtrackom. Moja srdcovka. Zážitok na ktorý nikdy nezabudnem. Kmotr bude mať navždy miesto v mojom srdci a v mojej filmotéke :) Film ktorý je zo všetkých strán dokonalý a jedinečný. 100%(18.3.2013)

Špičkově odvedená filmařina po všech stránkách! To se prostě musí vidět - a to je nabídka, kterou nemůžete odmítnout:-)(6.9.2013)

Povinná filmová klasika, ktorá aj po 40 rokoch, ktoré uplynuli od jej uvedenia vôbec nezostárla, naopak s ďalšími rokmi len zraje ako víno. Marlon Brando ako Don Corleone je tu nezabudnuteľný.(11.12.2013)

Buldok Marlon Brando, consiglieri Robert Duvall a nejrealičtější příběh o famiglii od Maria Puza. Knihu po x-tém přečtení pořád považuju za jednu z nejlepších, nejdůležitějších a nikdy nestárnoucích příruček pro život (na planetě Zemi). Film taky nestárne, ale nevím, jestli by mi bez knihy dával smysl (a to by měl, proto "jen" 90%...). Nothing is strictly business. It's always personal. (90%)(29.3.2014)

Já na ty gangsterky moc nejsem. Uznám, že je to kvalitně odvedená práce, před kterou smekám. Ale za srdce mě to nechytlo.(22.12.2016)

Z každého okamžiku dýchá silná atmosféra tehdejší doby a mafiánského prostředí. Skvělý Marlon Brando a Al Pacino. Geniální režie F.F. Coppoly. Takhle rychle mi 175 minut nikdy neuteklo, jako právě při sledování tohoto filmu. Knížka je ale přeci jen o něco lepší. Lépe vše vypráví a jde více do detailů - ale to je normální. Jako film ale super!(3.3.2005)

Neuvěřitelně strhující film, skvělé výkony herců, režiséra a vlastně úplně všeho dělají z tohoto filmu klenot světové kinematografie.(5.1.2006)

Nejlepší mafiánský film na trhu a excelentní začátky zatím nic netušicího AL Pacina.(11.4.2007)

Abnormálne. U mňa to malo trošku neklasický postup. Najprv som spoznal niečo okolo Kmotra z GAMESKY The Godfather. Len až potom sa mi dostal do rúk prvý kus tejto chuťovky na výslní Gangterského filmového neba. Videl som to s titulkami a inak to už vidieť ani nechcem. Ani si neskúšam predstaviť kto by to mohol nadabovať aby to malo niečo spoločné s Marlonom. Ten hlas tam je nenahraditeľný. V rámci Gangstersiek u mňa jednoznačne 100 percent.(12.6.2007)

Jeden z nejlepších filmů o mafiánech. Báječná hudba a úžasné herecké výkony dávají tomuto epickému dílu tu pravou šťávu.(21.10.2007)

I believe in america. And I Believe in marlon brando. ale ovela viac ma dostala druha cast.(16.11.2007)

A to sem se bál, že se skrz dlouhou stopáž budu nudit :D(4.3.2009)

Měl jsem opravdu štěstí, že jsem přečetl knihu dřív než viděl film. Postavy jsem si dřív představoval jinak. Teď, když čtu knihu, představuju si herce z filmu. Hlavně proto, jak je tenhle film geniálně natočený a umí vytvořit tu správnou gangsterskou atmosféru.(14.3.2009)

Bez výčitiek na rovinu poviem, že prvá polhodina filmu je za čisté 2*. Neskutočne nudná a podľa mňa (a aj ako hovorí Rover:-)) nereálna. Hudba tu tiež podľa mňa neklape. Ale ostatok filmu, ak to tak mám nazvať, je za najvyšších 5*! Geniálny scenár! Geniálna hudba! Geniálny Brando! Caana a Pacina by som nespoznal! Pacina áno, črty tam mal a hlavne som vedel, že tam hrá. Ale James Caan? Každý si ho už predstaví ako nízkeho dedka s ulízaným účesom, ale mladosť robí svoje:-) Brandov Oscar zaslúžený, zahral predsa jednu z najkrajších smrtí vôbec. Pacino nedostal Oscara - to si nezaslúžil. Je tu perfektný. Jeho rozvinutie postavy z normálneho nevinného mladíka do pozície šéfa mafiánskej rodiny je výborná. A tie jeho diabolské oči! Scénu v reštaurácíí ako išiel zabiť policajného dôstojníka som prežíval s ním. Mal som zatajený dych, srdce mi tĺklo pomaly a čakal som - čo sa bude diať. Krásnych 9/10. ale nie je to slabých 5*, je to silných - veľmi silných 5 hviezd. Keby nebolo toho začiatku, neváhal by som s topkou:-)(9.7.2009)

Když se řekne klasika, tak Kmotr je jedním z filmů, které se mi okamžitě vybaví. Tento film je nepopsatelný, stručně řečeno geniální a dokonalý.(30.7.2009)

Excelentné dielo, ktoré však v mnohých prípadoch (scénach) akoby prezumovalo, že je každý divák oboznámený s knižnou predlohou. Osobne mi to neprekážalo, avšak viem si predstaviť, že Puzza neznalý divák sa môže miestami strácať, prípadne nechápať motív konania niektorých postáv.(6.2.2010)

Myslím, že je zbytečné komentovat. Pro mě jednoznačně nejlepší mafiánský snímek...(26.4.2010)

Dávám pět hvězdiček nikoliv za to, že by mě film natolik oslovil, ale za klasiku svého žánru a své zpracování, které je bezchybné. P.S. pokud chcete vědět pravý význam slova RODINA tak právě tenhle jedinečný snímek je jeho definicí. Nu, jsem teprve na začátku, ještě mě čekají další dva díly, ale už teď se těším až tuto pompézní trilogii uvidím celou.(2.7.2010)