Komentáře uživatelů k filmu (1 954)

 • velkyvezir
  *****

  Bravurní filmová adaptace Puzzova románu. Nezapomenutelný Brando a Pacino. Tento film snad není třeba komentovat.V kontextu druhého dílu je závěr prvního dílu šílený, jak ukazuje Michaelovu tvrdost, větší, než jakou měl jeho otec.(21.7.2007)

 • dobytek
  ***

  Zase tady vidim hodnocení přes 90% a nestačim se divit. Téměř 3-hodinová stopáž je sice varovnej signál, ale od filmu, kterej je v hodnocení na IMDB dokonce na 1. místě, jsem teda nečekal, že to bude až taková nuda. A obávám se, že i kdyby se vystříhaly všechny ty scény, kde banda Italů žere špagety a chlastá víno a další nudný pasáže, tak to stejně Scorseseho Mafiánům nebude sahat ani po kotníky. Kmotr je akorát další kultovní film, kterej mě nechal naprosto chladnym a na další díly ani nemam moc chuť.(3.6.2007)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Násilné snímky o zparchantěných mafiánech mne obvykle nechávají chladnými, ale tenhle má skvělou atmosféru, disponuje skvěle šeptajícím cappem di tutti capi a proměna usměvavého vojáčka v zakaboněného bosse rozhodně stojí za zkouknutí. Přesto se nehodlám stát pravidelným účastníkem oslav úspěchů organizovaného zločinu.(19.7.2011)

 • Djoker
  ****

  Kmotrovi se jen těžko něco vyčítá. Už samotný název člověka tlačí k vysokému hodnocení. Podle mnohých nejlepší film všech dob, podle ostatních jeden z nejlepších. Vyzdvihl bych Marlona, koňskou hlavu a nabídku, která se neodmítá, ale plné hodnocení dát nemůžu, protože Kmotr místy nudí až běda.(11.10.2009)

 • Zíza
  ****

  Tak nějak chápu, proč se tenhle film stal legendou. Abych se přiznala, mě moc nebavil, ale musím uznat, že zvuk, provedené některých scény jsou geniální. Proto ty čtyři *... jinak prostě: mafie mi nic moc neříká, její hyerarchie už vůbec ne, častokrát jsem se nachytala, jak se nudím. Vidět už to znovu nemusím, ani se mi nechce. Ano, Brando byl skvělý, přeměna Pacina skvělá, ale mám takové tušení, že jako knihu by mě to bavilo mnohem více. Ale ten konec se mi líbil, to jako fakt :-)(6.11.2009)

 • choze
  ****

  "TRÁVÍŠ ČAS SE SVOU RODINOU? TO JE DOBŘE. MUŽ, KTERÝ SE NEVĚNUJE SVÉ RODINĚ NIKDY NEMůŽE BÝT PRAVÝM MUŽEM." Stylově temná a pietní filmová adaptace čtivé mafiánské ságy Maria Puz, v níž každý mladý muž najde odpovědi na všechy svoje otázky o životě a světě, včetně té ohledně jeho společensko/pracovního zařazení :) Film sice knihu nezbytně oklešťuje, ale činí tak citlivě a jediná významnější věc o níž přijdeme je vzestup dona Corleona, kterého se ale dočkáme v druhém dílu. Vynikající je herecké obsazení, obzvláště pak Marlon Brando a mladičký Al Pacino, který perfektně vystihl přerod Michaela v kmotra. Na imdb mě dostala tahle lakonická poznámka - Body count: 18 (including the horse).(15.7.2006)

 • xxmartinxx
  *****

  Ke Kmotrovi jsem si postupně našel cestu. A nebylo to úplně snadné. Každopádně dnes už tu úžasnou sílu vidím. Nebyla to láska na první pohled, o to je ale silnější . Po každém dalším zhlédnutí se mi Kmotr líbí víc a víc.(2.9.2008)

 • robbiee
  *****

  [imdb: 9.1/10] | me: Masterpiece ! .. nemam viac čo dodať.(27.4.2009)

 • Morien
  ***

  (1001) Film jsem viděla několikrát v domnění, že se na něj dívám poprvé. Mezi jednotlivými promítání jsem vždy zapomněla, že už jsem to viděla, a uvědomila jsem si to až někdy ke konci, umrtvena procesem sledování. Vlastně se tomu ani nedivím, protože jsem postupem času dospěla k tomu, že mafiánské filmy nejsou pro mě. Většinou jsou o penězích, moci a strachu ze smrti, což mě nezajímá. Postupem času jsem se naučila ocenit Alovu démonicky děsivou proměnu, která ale tkví pouze v čím dál víc vyprázdněné krutosti jeho pohledu. Na plátně ze všech individuálních postav tráví asi nejvíc času, ale přesto se k němu film/scénář/Coppola nechová jako k hlavní postavě. Mám problém s tím, že na to, jak je film celkově doslovný, tak v jeho psychologii dělá mlčenlivé skoky přes spoustu důležitých kroků, možná i důležitějších než ty, které jsou vidět. Brando mě zase tolik nehypnotizuje, jiné jeho spontánnější polohy mám raději. John Cazale se vyskytuje všeho všudy asi ve čtyřech scénách a kromě pozvání děvek na pokoj neudělá nic, z toho jsem byla zklamaná. S Diane Keaton se zametá jako s koštětem, což má souvislost s násilím páchaném na Pacinově lince. Takže bych kolem a kolem byla raději za sevřenější formát než pokus o epickou fresku. A záměrně/rouhačsky jsem použila slovo pokus, ano.(14.1.2013)

 • Psema
  *****

  Coppolův majstrštyk, který se jako jedna z mála adaptací vyrovná knižní předloze. Dle mého ji i občas překonává.(29.1.2007)

 • gudaulin
  *****

  Divácky atraktivní téma, silný příběh, zajímavé postavy, kvalitní režie, luxusní herecké obsazení - co chtít víc? Jeden ze vzácných případů, kde se umělecká kritika i diváci vzácně shodli a ocenili jedno ze zásadních děl moderní kinematografie. Celkový dojem: 95 %.(23.6.2006)

 • Hal_Moore
  *****

  Dlouho, předlouho jsem odkládal zhlédnutí Kmotra. Nevím proč, snad ze strachu. Ze strachu, že se mi snad klasika nezalíbí natolik, abych jí z fleku hodil vysoké hodnocení. Mé obavy se ukázaly jako liché, Kmotr je neskutečnou filmovou kvalitou a právem patří mezi absolutní špičku světového filmu. Dokonce bych si dokázal Kmotra představit na třetí příčce, hned za Shawshankem a Forrestem. Co však s ostatními nesdílím je bezbřehé obdivování hereckého výkonu (ano, byl výborný) Marlona Branda. Podle mého je absolutním vítězem mladý Al Pacino, není divu že ho jeho výkon v Kmotrovi odrazil k téměř dokonalým hereckým výkonům a nezapomenutelným rolím. No, já teď jdu urychleně shánět obě pokračování a hlavně knižní předlohu...(5.7.2008)

 • Mertax
  ****

  Tenle film docením až tak za 10 let. Nemám co víc bych k této kult krimi dodala.(3.3.2007)

 • Gilmour93
  *****

  Vždyť ta Cosa Nostra je vlastně spolek docela hodných kuchtíků.. Pořád se tam něco dobrého jí, vykládají si recepty na omáčku ke špagetám, navzájem si posílají koňské maso, nebo čerstvé ryby a když už opravdu není zbytí, nakrmí se olovem.. Není pochyb, že slovutnou mafiánskou ságu vystřelily do hvězdných výšin především herecké výkony. Excelují Brando, Duvall a především mladý Al Pacino, který ukáže jen jednou za celý film nějaké emoce a přesto svůj nevyhnutelný přerod v hlavu rodiny podá naprosto uvěřitelně. Coppola je bezpochyby Godfatherem mafia žánru, nicméně pokud vezmeme v potaz třeba takové Casino, má don Francis ve Scorsesem velmi schopného consigliere.. Spoiler: Nechápu práci policie. Kdyby zatkla tu ženskou, co se jmenuje Vendeta a všechny tam vraždí, tak je ve městě mnohem bezpečněji..(4.10.2010)

 • TeeAge
  ****

  || Scenár: Mario Puzo, Francis Ford Coppola / Predloha: Mario Puzo - The Godfather | Hudba: Nino Rota, Carmine Coppola | Produkcia: Albert S. Ruddy | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Paramount Pictures, Alfran Productions | Rozpočet: 6,5 miliónov $ | Tržby: 286,5 miliónov $ || Nutné čerstvé zhliadnutie. 80% | SD, DD, EN DTS |(9.12.2006)

 • Madison
  *****

  V úlohe decentného mafiána nemohol nikdy nikto vyniknúť lepšie ako Marlon Brando (možno De Niro alebo Al Pacino :), nebesky príjemná hudba pre mňa predstavuje jeden z najlepších soundtrackov vôbec. Otec mafiánskych filmov a legendárny klenot o téme narastajúceho organizovaného zločinu, ktorý si berú na paškál mnohí filmoví tvorci, ale len málo si ich zachováva autorský rukopis a chuť pravej bravúrnej gangsterky.(4.4.2010)

 • genetique
  *****

  Gangsterka ako lusk! Superlatívov mi napadá celá kopa, no myslím, že si stačí pozrieť po ostatných hodnoteniach a prečítať pár komentárov a budete mať jasný obraz o dokonalosti tohto snímku. Spomenúť musím ale hlavne herecké obsadenie, výkony sú nezabudnuteľné, hlavne Brandov unikátny rečový prejav vo filme. Marlon Brando mafiánsky boss ako vyšitý a spolu s Alom si neviem predstaviť dosadenie iných hercov. Strhujúci dej, ani na chvíľku nenudí, čo nieje v trojhodinovkách častým zvykom. Zhltol som to na jeden šup. 95%.(26.3.2006)

 • Hakha
  *****

  Nestárnoucí klasika a nejlepší mafiánský film vůbec. Jednoznačných 5 hvězdiček...(26.8.2006)

 • molotov
  *****

  Jak pravil Tom Hanks v lásce přes internet: "V tom filmu je všechno co potřebuješ." Jeden z nejlepší filmů všech dob, který není o nic horší než bestseller Maria Puzza. Světová klasika.(5.4.2004)

 • StarsFan
  *****

  Labužnická pochoutka nejvyšší kvality, která u mě ale bude asi navždy o něco málo níž než její knižní podoba. Problém je asi v komplikovanosti předlohy; podobný množství postav a příběhů ani na plátno snad převést nejde, protože každá scéna hraje v příběhu nějakou důležitou roli a bez ní prostě pokračovat nejde. Proto se mi filmový Kmotr zdál trochu "nejednotný" a neznat knihu, asi se i lehce ztrácím... Jenže co naplat, když to má tak výbornou atmosféru. Marlon Brando má jeden z nejfascinujícejších hlasů všech dob a Al Pacino musel snad být dobrým hercem od svého narození. Miluju ty pocity, kdy ve vás herec dokáže probudit mrazení v zádech jen svým pohledem. A miluju tu rodinnou atmosféru těchto filmů. Kdysi jsem četla, že za každým dobrým mafiánem zůstane několik mrtvých, ale tenhle film taky dokazuje, že vás nikdo nezabije jen tak. Všichni se k vám chovají jako největší kámoši, dokud vám několik vteřin před smrtí nedojde, že jste v koncích. Zradíte a jste mrtví a že těch postřílených a uškrcených není málo... O to šílenější se ale jeví odchod hlavní postavy, ve světě, kde si musíte dávat pozor na každé slovo a pořád být připraven podvědomě tasit zbraň, je něco podobného malým zázrakem a jen to dokazuje, že nehledě na to, kolik máme peněz, nehledě na to, jak jsme uznávaní a jakou moc máme, skončíme jednou všichni stejně.(22.9.2007)

 • Sarkastic
  *****

  Já jsem knihu nečetl a ani s jinými gangsterskými filmy nemám moc zkušeností, ale tenhle snímek se mi líbil. Trochu mi vadilo pomalejší tempo filmu, ale na to se dá (pokuď ovšem sám divák chce) postupně zvyknout. Režie, příběh, herecké výkony, hudba, kamera, atd.; nemám nejmenších výhrad. Netvrdím, že jsem byl z filmu naprosto unešený a hned si ho chtěl přidat mezi své oblíbené, ale myslím si, že je to opravdu kvalitní film, který rozhodně stojí za to, aby mu člověk věnoval těch dlouhých (ale ne nudných) 169 minut.(18.4.2009)

1 2 3 4 5 6 25 50 74 98