Komentáře uživatelů k filmu (1 954)

 • tukomaster
  *****

  Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Krásná hudba, výborní Brando a Pacino a spousta nezapomenutelnych scen, dělají tento film legendou! 100%(10.12.2010)

 • Le_Chuck
  ****

  Za Marlona Branda.(20.5.2004)

 • 3DD!3
  *****

  Puzovu knihu mi kdysi dříve doporučila moje babička a já jsem byl po jejím přečtení unesen. Cítil jsem tu rodinou atmosféru a od první stránky to bylo jako bych už všechny znal, měl jsem pocit, že jsou jako má vlastní rodina. Přece jen jsem se trochu obával jaký film nakonec bude, ale Coppola adaptaci knihy zvládl dokonale. Zachoval atmosféru, vypiloval všechny detaily a s úžasnou precizností se postaral o to, aby fanoušci předlohy byli spokojeni. Marlon Brando se jako Don Vito nesmazatelně zapsal do filmových dějin a Al Pacino předvedl jeden z nejlepších výkonů své kariéry. KMOTR je legendou a já jsem rád, že jsem ho konečně mohl vidět.(6.10.2006)

 • Tyler
  ****

  Geniální kniha.A podle ní natočil F.F.Coppola neméně geniální film.Nemá cenu se rozepisovat o scénáři,režii ani o hereckých výkonech.Tenhle film je a navždy zůstane klasikou.(28.1.2003)

 • Jeremy.jk
  *****

  Až s odstupem let, během kterých jsem tomuto žánru zcela propadl a opětovném promítnutí tohoto klenotu, si dovolím hodnocení. Netřeba opakovat všechna superlativa, která byla o tomto filmu vyřčena. Co mě zajímá, je druhý a třetí díl této ságy, na jejihž zhlédnutí jsem ani nepomyslel, dokud jsem si neoživil zážitky z Kmotra prvního. To vše v Coppolově restaurované edici - 101%.(14.2.2011)

 • Kaka
  ****

  Příběh gigantických rozměrů, jehož přetavení do filmového scénáře chtělo bezesporu velmi šikovnou ruku. Coppola výtečně režíruje. Tempo je sice velice pomalé, avšak scény ze Sicílie jsou strhující a zakryjí i relativní pocit prázdnoty z úvodu snímku. Postav je hodně a pro člověka, co nečetl knihu, je nutnost vidět snímek vícekrát. Herecke výkony jsou ohromující. Především proměna Pacina je ztvárněna bravurně. Obrovská stopáž se samozřejmě dá pochopit a s největší pravděpodobností se ani nedalo jinak. Akce je taková nijaká, ale to se dá prominout. Vztahy mezi postavami jsou vykresleny dobře, avšak nejlepší mafiánský film všech dob Kmotr dle mého názoru není.(12.4.2004)

 • sud
  *****

  Po pravdě řečeno, měl jsem dost velký strach z toho, že mne bude "Kmotr" nudit. S tříhodinovýma stopážema sice problémy nemám, ale když jsem četl o tom, že by se příběh dal shrnout do tří vět a první půlhodina je akorát svatba, zmocnily se mne obavy. Teď mohu říct, chvála bohu, zbytečně! "Kmotr" je totiž jeden z nemnoha filmů, které bych mohl sledovat celou věčnost. Přes svých 170 minut nemá jedinou nudnou chvilku a neustále dokáže něčím překvapit a zaujmout. První půlhodinu se sice odbývá svatba, je ovšem prostříhaná s návštěvami zvaných i právě zrovna celkem nezvaných hostů dona Corleona. A příběh by se možná dal shrnout do tří vět, ovšem za podpory nádherných obrázků a silných dialogů výtečně napsaných postav v podání jedněch z nejlepších herců, to člověku ani nepřijde. Marlon Brando na svoji životní roli čekal dlouho. I kdyby se ve všech svých "předkmotrovských" i "pokmotrovských" rolích mohl přetrhnout, u většiny diváků bude navždy don Vito Corleone, hlava rodiny, kterému respekt přímo sálá z očí. Al Pacino ještě celkem chlapecky naivní přerůstá v druhé polovině v předobraz svého otce, čili přesně v to, čemu se do té doby vyhýbal. James Caan opravdu působí jako největší bouchač a ranař rodiny, muž, v jehož blízkosti se člověk může cíti bezpečně (pokud na něho nezaútočí :-)). Robert Duvall se ukázal coby elegantní a uhlazený Tom Hagen zřejmě také v životní roli a Diane Keaton je prostě k sežrání. Díky nádhernému vyprávěcímu tempu a (svým způsobem) sympatickým postavám jsem se dokázal přenést do období, kdy byla válka na spadnutí, fandit celé rodině a hnusným krysám Carlovi a Turkovi přát co nejbídnější konec. Závěrečná pointa je elegantně jednoduchá a právě ve své jednoduchosti o to údernější. "Kmotr" vtrhl do Hollywoodské kinematografie jako uragán a zapříčinil, že film už nebyl takový jako dřív. Dodnes můžeme filmovou epochu dělit jako na tu před "Kmotrem" a po "Kmotrovi". 100%.(17.3.2009)

 • akisha
  *****

  Člověk si nemůže říkat znalec filmů a snad ani filmový fanda, dokud neviděl tohle. Dlouho jsem nemohla pochopit, proč to všichni tak vynášejí do nebes (je to přece jen film, ne?), ale po zhlédnutí nejenom, že jsem jedním z nich, ale taky to nadšení plně chápu. Jak to jen shrnout, aniž by se to hodnocení zvrtlo v ódu na dokonalost? Jestli je nějaký film dokonalý, tak to bude tenhle. Jestli mám vybrat jeden film, kterému se nedá nic vytknout, byl by to tenhle. Jestli existuje film ucelenější, a bez jediného rušivého elementu, je to tenhle. Mimořádně natočené a neskutečně perfektně zahrané dílo, s úžasnou hudbou a dechberoucími hereckými výkony. Tolik scén a postav, které vešly do dějin, snad ani nikde jinde nenajdete. Byla by pro každého velká škoda, kdyby se o ten požitek připravil, takže kdo to neviděl, honem napravit! (Tak se to nakonec v tu ódu asi zvrtlo, ale čert to vem, jinak se to stejně popsat nedá!) PS: Marlon Brando je neskutečný!(8.8.2010)

 • viperblade
  *****

  Teď jsem to dokoukal a řeknu vám, že ještě při psaní tohoto komentáře váhám mezi 4 a 5 hvězdami. Na jednu stranu úžasně natočeno, skvělá atmosféra ale na druhou, no nevím. Dávám 5 a po druhé projekci se ujistím, jestli jsem neudělal chybu.(14.10.2007)

 • Falko
  *****

  Marlon Brando - (Don Vito Corleone) +++ Al Pacino - (Michael Corleone) +++ James Caan - (Santino ´Sonny´ Corleone) +++ Robert Duvall - (Tom Hagen) +++ Diane Keaton - (Kay Adams) +++ Talia Shire - (Connie Corleone Rizzi) +++ Hudba: Nino Rota ___________ Tento film som videl naposledy asi pred 15-timi rokmi a vtedy som filmy vnimal trosku inak, preto bolo mojou povinnostou si pozriet toto majstrovske dielo opät. Teraz uz chapem, preco je tento film tak ocenovany a patri medzi najkvalitnejsi spomedzi mafianskych filmov. Myslim ze k hercom ako Marlon Brando alebo Al Pacino sa ani nemusim vyjadrovat, su to proste herecke legendy. Aj James Caan alebo Robert Duvall su skveli. Pri tomto filme som si obcas spomenul na komediu PROBER SI TO (1999), kde si akoze "consigliera" zahral Billy Crystal, ktory stihol kvoli tomuto slovu vyfackat Joea Viterelliho, pricom v Krstnom otcovi bolo hned na zaciatku aj pekne vysvetlene, kto to ten consigliere vlastne je a co je jeho ulohou. Nadherna a slavna hudba z Krstneho otca zacala az vo chvili, ked sa Al Pacino schovaval na Sicilii. Dnes sme uz vdaka obrovskemu poctu akcnych filmov na brutalne sceny zvyknuti, ale v 70-tych rokoch to museli byt urcite sokujuce a velmi drasticke sceny, ako napriklad strelba na Jamesa Caana. Genialna je aj scena krstenia a sucasne zabijania pri organovej hudbe, pricom krstene dieta bolo cerstvo narodenou dcerou rezisera Francisa Forda Coppolu Sofia. Teraz sa tesim na druhu cast, na ktoru som uz taktiez zabudol................. 10.10.2008(26.9.2006)

 • Dan9K
  ****

  Film, jehož první polovinu jsem trochu protrpěl a v polovině druhé jsem toužil, aby nikdy neskončil. Co si pak o takovém snímku myslet? A hlavně, co si myslet o sobě jakožto divákovi? Že jsem se zase nesoustředil, jak jsem měl? Že jsem se spíše díval na rybičky v akváriu, jak si plavou sem a tam, hned vedle monitoru? Ne, to jsem nedělal. Hlučné vzduchové zařízení jsem paradoxně zapnul až v půlce druhé, která mě konečně chytla. Jako nejlepší film všech dob bych byl Kmotra schopen tolerovat ( i když mi tedy nakonec nezbyde nic jiného), kdybych v něm nalezl po obsahové stránce nějaký nezvyklý prvek. Já si prostě nemůžu pomoct, přišlo mi to obyčejné i nepříliš výrazné a kdybych nevěděl, jak moc je tento snímek klasikou a legendou, určitě bych se nesnažil tolik bádat nad jeho kvalitami. Představoval bych si silnější příběh, více působivosti. Akční scény mi nepřišly dvakrát zvládnuté. Myslím tím především rvačku na městské ulici a závěrečný masakr - neuvěřil jsem tomu. Naopak se mi velmi zamlouvaly nikoho nešetřící záběry momentálně zavražďovaných. Rovněž unikátní zjev Marlona Branda působil majestátním a zároveň znechucujícím a hrozivým dojmem. Také Nino Rota mě v druhé půlce přesvědčil o tom, proč je v souvislosti s tímto filmem tak často zmiňovaný. A ještě jednou musím připomenout, že po 90-ti minutách mě celé dílo, z pro mě veskrze záhadných příčin, které nedovedu nijak obstojně vysvětlit, opravdu chytlo a říkal jsem si, jak by bylo fajn tuhle noc nejít spát a stále dál a dál sledovat. Mé dojmy jsou tedy silně rozporuplné. Vůbec si říkám, jestli to na ty čtyři hvězdy cítím....avšak radši to tam prsknu, protože jinak bych si zase v diskusi vyslechl kapky....Teď jsem to ale zkazil, co? Sakra!(17.10.2006)

 • ripo
  *****

  Teraz viem, prečo sa nemajú filmy dabovať. Tak, ako rozprával Marlon Brando, by ho nevedel nadabovať nik. S minimálnou mimikou dokazuje , že je pán Herec a na pochybách nikoho nenechá ani Al Pacino. Toto dielo by mohlo byť kľudne natočené i na čierno-biely materiál a neubralo by mu to na kvalitách ani pol percenta. Hudbe je len tam , kde má byť a úplne podčiarkuje celú dejovú líniu. O každej z postáv by sa dali písať stohy papiera, ale bolo by to len nosenie vody do mora ...(27.10.2003)

 • castor
  ****

  Jedni slintají, další jsou téměř na vrcholu blaženosti a euforie, třetí litují tří hodin života a ohánějí se ostrými výrazy. Najdou se samozřejmě i tací mezi tím vším, kteří zas tolik na větvi nejsou. Mezi takové se řadím. Jsou filmy, jejichž kvality se těžko zpochybňují. Mezi ně Kmotr zajisté patří. Ale jsou filmy, které mezi zásadní mezníky světové kinematografie nepovažuji. Mafiánský opus s vybroušenými hereckými výkony a několika vydařenými scénami. Nelapal jsem po dechu, neměl jsem pocit nedotknutelnosti a nedosažitelnosti. Přepečlivý Francis Ford Coppola sice je, nějaký strhující příběh však nenabízí. Takový Stanley Kubrick by si s ním poradil krapet líp, troufám si tvrdit!! PS: Běda tomu, kdo nelípne pět hvězd!!(29.9.2013)

 • troufalka
  ***

  Kmotr patří mezi světovou literaturu, je dobré si ho přečíst (možná později než v sedmnácti...), dle mého soudu jen vidět na plátně nestačí. Jeho převedení do filmové podoby je zdařilé, i když místy rozvláčné, líbily se mi pasáže ze Sicílie. Co by člověk mírumilovný nemusím žádný film, kde jsou brutální scény a násilí, proto se mi všechny gansterské filmy hodnotí velice nesnadně. U Kmotra bych si dokázala představit kratší stopáž a víc propracované jednotlivé postavy.(6.7.2014)

 • ClintEastwood
  *****

  Z pera Maria Puza a v režii Francise Forda Coppoly, vznikl začátkem 70. let snímek, který nemá dodnes v rámci mafiánsko-gangsterského vyprávění konkurenci. Pomalu posouvaný příběh, kde má každičká vteřina, každý záběr, své místo. O vynikajících hereckých výkonech už bylo napsáno mnoho. Mě nejvíc zaujal Al Pacino a proměna jeho postavy. Z počátku je to staršími bratry upozaděný mladík, jenž se vrací z války a který nemá v rodině takové slovo. Postupem času však svými činy nabírá vážnosti a v závěru se sebevědomě postaví do čela celého klanu. Bravo! Jeden z největších filmových skvostů, který dostal i geniální pokračování a neméně podařený třetí díl.(11.10.2018)

 • Faustka
  *****

  Kdo by mohl lépe natočit tuto ságu o mafiánské rodině Corleonů než Francis F. Coppola, který sám pochází z Itálie. Je to to nejlepší co jsem kdy viděla a myslím si, že tohle mistrovské dílo už nikdo nepřekoná.(23.9.2007)

 • venus
  ****

  Myslím si, že kdybych měla jmenovat všechny kvality tohoto filmu, tak budu opakovat, co bylo už řečeno. Je to Klasika s velkým K a určitě se nikomu nepodaří natočit lepší mafiánský film.(15.4.2006)

 • Niktorius
  *****

  Kmotra snad ani nemá cenu komentovat. mohl bych totiž postupně vyjmenovat veškeré filmové stavební kameny a přidat k nim zvýrazněný a dvakrát podtržený přívlastek FAMÓZNÍ. Režie, scénář, herci, hudba, kamera atd. jsou maximálně vypiplané a těžko na nich najdete nějakou chybu. The Godfather patří mezi největší klenoty veškeré světové kinematografie a po umělecké stránce zcela překonává původní román Maria Puza, který bohužel poznamenala autorova snaha zalíbit se co nejširší čtenářské mase. - 100%(20.9.2007)

 • Spiker01
  *****

  Kmotr je legenda...100%(21.9.2013)

 • Amarcord_1
  ****

  84% - Výborný film. Klasická režie mistra Coppoly, sympatické herecké výkony, jakostní hudba Nina Roty, bezva atmosféra... a přece nemůžu podpořit zdejší vysoká hodnocení. Jsem jednoduchý člověk, potřebuji jednoduché oslovení -nějakou myšlenku, které bych se mohl chytit. Když to nejde, tak aspoň postavu, ke které bych nějak citově přilnul. Nekonalo se. Kmotr se mi líbí, ale kult to pro mě není.(1.5.2006)

 • Mahalik
  *****

  Odpočítával jsem dny, kdy před náš dům přijde hromada filmových fanoušků s pochodněma a budou skandovat: " Snad poslední člověk na světě ještě neviděl Kmotra. Na hranici s ním!". Svou zaostalost tímto dnem ukončuji a i já přícházím se svou troškou do mlýna a radou, proč je zrovna tohle dílo tím přelomovým. Inu F.F. Coppola dostal od Boha velký dar. A to, že dokáže sledující lidi napnou čímkoliv, třeba klapáním bot v nemocnici. On s těma lidma chodil spát (v hlavě samozřejmě leželi) a právě proto jsou všichni tak uvěřitelní a celá famílie se vám přisaje k srdci jako klíště. Některé scény mi připoměly i naší rodinu (ne opravdu nejsme vrazi) například ta ve které se celá rodinka fotagrafuje a nakonec zjistí, že vedle nich nestojí ten nejdůležitější a všichni na něj musí čekat. Určitě se divíte, proč dávám jen čtyři hvězdičky. No nebudu vás napínat, je to tím, že Godfather, ač je to nádherný film, nenakopl mě do gulí a možná jsem i čekal víc. Rozhodně vám, ale nebráním shlédnout toto epické dílo, naopak. Teď mě ovšem napadá, kterou roli měla moje oblíbenkyně Sofia Coppola? Musím to zjistit a podívat se na to znova... :D(20.8.2007)

1 2 3 4 5 6 7 25 50 74 98