Komentáře uživatelů k filmu (1 954)

 • ripo
  *****

  Teraz viem, prečo sa nemajú filmy dabovať. Tak, ako rozprával Marlon Brando, by ho nevedel nadabovať nik. S minimálnou mimikou dokazuje , že je pán Herec a na pochybách nikoho nenechá ani Al Pacino. Toto dielo by mohlo byť kľudne natočené i na čierno-biely materiál a neubralo by mu to na kvalitách ani pol percenta. Hudbe je len tam , kde má byť a úplne podčiarkuje celú dejovú líniu. O každej z postáv by sa dali písať stohy papiera, ale bolo by to len nosenie vody do mora ...(27.10.2003)

 • cesky_hrac
  *****

  Když jsem poprvé slyšel název Kmotr. Nevěnoval jsem tomu pozornost. Zahrál jsem si počítačovou hru Mafii a poté jsem se začal zajímat o mafii. Hodně jsem slýchával Kmotrovi, že je to nádherný film. Řekl jsem si proč ho nezhlédnout. Usadil jsem se do křesla a koukal se na můj televizor.. Napínavý příběh Michaela mně do poslední vteřiny filmu nenechal odejít od televize.. Takže, mohu tento film plně doporučit!(11.12.2017)

 • Folky
  *****

  Není to nejlepší film všech dob. Najdu dokonce lepší film v mafiánském žánru (vždycky jsem měl radši Scorseseho Mafiány a Casino). Ale pod pět jít nemůžu. Pořád je to vysoce kvalitní a výborný film, na který se kouká jedna báseň.(26.6.2018)

 • mls
  *****

  Prvý Godfather je vynikajúcim úvodom do legendárnej trilógie. Coppola rozhoráva jednoduchý príbeh sicílskej mafiánskej rodiny Corleone, ktorá má veľký vplyv v podsvetí Ameriky. Je zbytočné dopodrobna rozoberať tento film, napriek priamočiaremu deju sa ťažko dajú opísať všetky zákutia a krásy tohto filmu. Je o mafiánskych začiatkoch jedného človeka, jeho pocitoch, činoch, ktoré poznamenali celý jeho život, je o Michaelovi Corleonem. Al Pacino takmer dokonale strvárnil človeka, ktorý vlastne ani nevedel čo chcel a ktorý pomaly ale isto strácal sympatie diváka. Jeho "Nie." na konci filmu je asi najveľavravnejšia jednoslovná veta histórie filmu a nielen vďaka nej sa dá brať film aj samostatne, nielen ako prvá časť trilógie. Aj keď ako celok stojí rozhodne za viac.(16.8.2003)

 • Besyn
  *****

  Je to prostě KMOTR !!! Spolu s pokračováními nejlepší gangsterka všech dob a ano,jeden z nejlepších filmu vůbec.(28.11.2003)

 • plagjoklas
  *****

  Milujem Puzov román Krstný otec, Milujem filmy Francisa Ford Coppolu a to znamené že Milujem aj tento film. Skvelý Marlon Brando so svojím zachrípnutým italským hlasom je proste na zožratie a Pacinov prechod zo slušného vojačika ktorý nechce s famigliou nič mať k novému Donovi corleonovi je majstrovský. Najväčšia klasikamedzi mafiánskymi filmami.(20.12.2004)

 • shudeee
  *****

  Užasná, struhující podívaná plná té pravé mafiánské atmosféry od začátku až do konce. Strhující výkony herců, hlavně Marlona Branda.(25.7.2006)

 • Hovado
  *****

  Snad ani nejde dát jiné hodnocení pro tento klenot filmového průmyslu.Film je sice krapet dlouhý,ale čert to vem,skvělí herci a skvělý příběh všechno zamázne.Vynikající mafiánský film.KLASIKA!(21.8.2006)

 • Clasic
  *****

  Když se řekne „mafie“ nebo „prohibice“, vybaví se mi ihned Marlon Brando s nadutými tvářemi, mrazivým pohledem a až skoro neslyšitelně znějícím hlasem v doprovodu ladně kmitající rukou jako důkazem gesta pomoci. Ovšem nejen na Brandovi stojí celý film (je samozřejmě skvělý), ale také na Jamesi Caanovi (podle mě jeho životní role) a Al Pacinovi (ten se ukáže víc až ve druhém a třetím pokračování). Napětí mezi rodinami by se dalo krájet a nakonec to vyústí ve skoro otevřenou válku rodin. Akční stránka filmu je tak nápaditá a originální, až se mi z toho zatajuje dech. Ve světě filmu má KMOTR své stálé místo a díky této mafiánské trilogii se proslavil Francis Ford Coppola jako schopný a pracovitý režisér, což oceňuji i já, i když pomineme-li KMOTRA, nic velkolepého už nenatočil. Námět: **** Scénář: ***** Režie: ***** Herecké výkony: ***** Hudba: ***** Kamera: ***** Střih: **** Atmosféra: *****(16.12.2006)

 • Luckyman
  *****

  Stará známa klasika o živote mafiánskej rodiny Corleonovcov pod taktovkou režiséra Francisa Ford Coppolu. Skvelé herecké výkony Marlona Branda a Al Pacina v hlavných úlohach nemá zmysel ani komentovať, pretože boli excelentné. Celá séria Krstný otec je úžasná.(11.3.2007)

 • pabelito
  *****

  O Krstnom otcovi už boli na podobných fórach napísané asi milióny komentárov. Ale aj tak si neodpustím: Ako je možné, že pred tridsiatimi rokmi vedel Hollywood natáčať komerčne úspešné a zároveň silné filmy, ktorých hlavným pracovným nástrojom nebolo kopírovanie "zaručených receptov na úspech" a sled nespočetných klišé? Krstný otec je takisto výnimkou potvrdzujúcou pravidlo v tom, že nie každé druhé pokračovanie úspešného filmu musí byť automaticky horšie. Bohužiaľ, o treťom dieli sa to už povedať nedá.(26.3.2007)

 • raud
  *****

  Klasika!!No doubt!(2.5.2007)

 • misiiik
  *****

  Film takmer rovnako geniálny ako kniha(10.5.2007)

 • Giacomo
  *****

  Bible všech milovníků tohoto žánru, ať už film nebo kniha. Puzzo a Coppola, to byla symbióza na kterou se čeká desetiletí.(2.7.2007)

 • Redix
  *

  Nesnášim mafiánské filmy a nemám rád nudu. Tenhle film je nuda.(10.12.2007)

 • Pingu
  *****

  Je to jeden z nejlepších filmů v dějinách kinematografie. Ne-li vůbec ten nejlepší. Napoprvé nejméně 100%(3.1.2008)

 • ex.it
  *****

  Když si řeknu, že si "to nejdřív přečtu a až pak to shlídnu", většinou jsem filmem hodně zklamaná. Ale může být člověk zklamaný u takového filmu, jako je Kmotr? Nemůže. To prostě nejde. Dokonce bych řekla, že je to kultovní film. Rozhodně nejlepší z maf. prostředí. Za tím si na plno stojím.(9.1.2008)

 • Salmayo
  ****

  Filmová nabídka, která se nedá odmítnout !(6.2.2008)

 • Zahartof
  *****

  Kmotr si svou ikonu legendy plně zaslouží. Excelentní gangsterka z té nejklasičtější doby - 30.let, kdy Americe vládla prohibice a prohibici sicilská mafie. Drogy se pokládaly za tabu a vydělávalo se na hazardu, alkoholu, prostituci a výpalném. Film o lidech, kteří se rozhodli neuznávat cizí zákony a vytvořili si své vlastní. Kdyby Marlon Brando nebyl hercem, byl by Don, il uomo di rispetto. Pět hvězd jako řemen.(28.2.2008)

 • salamandrr
  *****

  No jo, on se film mezi elitu nevyhrabe jen náhodou co? Sice to pro mě není čistých 5*,ale jelikož je to parádní mafiánskej film, Marlon Brando je více než věrohodný kmotr(18.4.2008)

 • Caesar1993
  *****

  Jedna z nejlepších gangsterek, mimořádné herecké výkony...už mě nenapadá, jak to jinak pochválit.(22.5.2008)

1 25 42 43 44 45 46 47 48 50 74 98