Komentáře uživatelů k filmu (1 954)

Teraz viem, prečo sa nemajú filmy dabovať. Tak, ako rozprával Marlon Brando, by ho nevedel nadabovať nik. S minimálnou mimikou dokazuje , že je pán Herec a na pochybách nikoho nenechá ani Al Pacino. Toto dielo by mohlo byť kľudne natočené i na čierno-biely materiál a neubralo by mu to na kvalitách ani pol percenta. Hudbe je len tam , kde má byť a úplne podčiarkuje celú dejovú líniu. O každej z postáv by sa dali písať stohy papiera, ale bolo by to len nosenie vody do mora ...(27.10.2003)

Když jsem poprvé slyšel název Kmotr. Nevěnoval jsem tomu pozornost. Zahrál jsem si počítačovou hru Mafii a poté jsem se začal zajímat o mafii. Hodně jsem slýchával Kmotrovi, že je to nádherný film. Řekl jsem si proč ho nezhlédnout. Usadil jsem se do křesla a koukal se na můj televizor.. Napínavý příběh Michaela mně do poslední vteřiny filmu nenechal odejít od televize.. Takže, mohu tento film plně doporučit!(11.12.2017)

Není to nejlepší film všech dob. Najdu dokonce lepší film v mafiánském žánru (vždycky jsem měl radši Scorseseho Mafiány a Casino). Ale pod pět jít nemůžu. Pořád je to vysoce kvalitní a výborný film, na který se kouká jedna báseň.(26.6.2018)

Prvý Godfather je vynikajúcim úvodom do legendárnej trilógie. Coppola rozhoráva jednoduchý príbeh sicílskej mafiánskej rodiny Corleone, ktorá má veľký vplyv v podsvetí Ameriky. Je zbytočné dopodrobna rozoberať tento film, napriek priamočiaremu deju sa ťažko dajú opísať všetky zákutia a krásy tohto filmu. Je o mafiánskych začiatkoch jedného človeka, jeho pocitoch, činoch, ktoré poznamenali celý jeho život, je o Michaelovi Corleonem. Al Pacino takmer dokonale strvárnil človeka, ktorý vlastne ani nevedel čo chcel a ktorý pomaly ale isto strácal sympatie diváka. Jeho "Nie." na konci filmu je asi najveľavravnejšia jednoslovná veta histórie filmu a nielen vďaka nej sa dá brať film aj samostatne, nielen ako prvá časť trilógie. Aj keď ako celok stojí rozhodne za viac.(16.8.2003)

Je to prostě KMOTR !!! Spolu s pokračováními nejlepší gangsterka všech dob a ano,jeden z nejlepších filmu vůbec.(28.11.2003)

Milujem Puzov román Krstný otec, Milujem filmy Francisa Ford Coppolu a to znamené že Milujem aj tento film. Skvelý Marlon Brando so svojím zachrípnutým italským hlasom je proste na zožratie a Pacinov prechod zo slušného vojačika ktorý nechce s famigliou nič mať k novému Donovi corleonovi je majstrovský. Najväčšia klasikamedzi mafiánskymi filmami.(20.12.2004)

Užasná, struhující podívaná plná té pravé mafiánské atmosféry od začátku až do konce. Strhující výkony herců, hlavně Marlona Branda.(25.7.2006)

Snad ani nejde dát jiné hodnocení pro tento klenot filmového průmyslu.Film je sice krapet dlouhý,ale čert to vem,skvělí herci a skvělý příběh všechno zamázne.Vynikající mafiánský film.KLASIKA!(21.8.2006)

Když se řekne „mafie“ nebo „prohibice“, vybaví se mi ihned Marlon Brando s nadutými tvářemi, mrazivým pohledem a až skoro neslyšitelně znějícím hlasem v doprovodu ladně kmitající rukou jako důkazem gesta pomoci. Ovšem nejen na Brandovi stojí celý film (je samozřejmě skvělý), ale také na Jamesi Caanovi (podle mě jeho životní role) a Al Pacinovi (ten se ukáže víc až ve druhém a třetím pokračování). Napětí mezi rodinami by se dalo krájet a nakonec to vyústí ve skoro otevřenou válku rodin. Akční stránka filmu je tak nápaditá a originální, až se mi z toho zatajuje dech. Ve světě filmu má KMOTR své stálé místo a díky této mafiánské trilogii se proslavil Francis Ford Coppola jako schopný a pracovitý režisér, což oceňuji i já, i když pomineme-li KMOTRA, nic velkolepého už nenatočil. Námět: **** Scénář: ***** Režie: ***** Herecké výkony: ***** Hudba: ***** Kamera: ***** Střih: **** Atmosféra: *****(16.12.2006)

Stará známa klasika o živote mafiánskej rodiny Corleonovcov pod taktovkou režiséra Francisa Ford Coppolu. Skvelé herecké výkony Marlona Branda a Al Pacina v hlavných úlohach nemá zmysel ani komentovať, pretože boli excelentné. Celá séria Krstný otec je úžasná.(11.3.2007)

O Krstnom otcovi už boli na podobných fórach napísané asi milióny komentárov. Ale aj tak si neodpustím: Ako je možné, že pred tridsiatimi rokmi vedel Hollywood natáčať komerčne úspešné a zároveň silné filmy, ktorých hlavným pracovným nástrojom nebolo kopírovanie "zaručených receptov na úspech" a sled nespočetných klišé? Krstný otec je takisto výnimkou potvrdzujúcou pravidlo v tom, že nie každé druhé pokračovanie úspešného filmu musí byť automaticky horšie. Bohužiaľ, o treťom dieli sa to už povedať nedá.(26.3.2007)

Klasika!!No doubt!(2.5.2007)

Film takmer rovnako geniálny ako kniha(10.5.2007)

Bible všech milovníků tohoto žánru, ať už film nebo kniha. Puzzo a Coppola, to byla symbióza na kterou se čeká desetiletí.(2.7.2007)

• Redix

Nesnášim mafiánské filmy a nemám rád nudu. Tenhle film je nuda.(10.12.2007)

Je to jeden z nejlepších filmů v dějinách kinematografie. Ne-li vůbec ten nejlepší. Napoprvé nejméně 100%(3.1.2008)

Když si řeknu, že si "to nejdřív přečtu a až pak to shlídnu", většinou jsem filmem hodně zklamaná. Ale může být člověk zklamaný u takového filmu, jako je Kmotr? Nemůže. To prostě nejde. Dokonce bych řekla, že je to kultovní film. Rozhodně nejlepší z maf. prostředí. Za tím si na plno stojím.(9.1.2008)

Filmová nabídka, která se nedá odmítnout !(6.2.2008)

Kmotr si svou ikonu legendy plně zaslouží. Excelentní gangsterka z té nejklasičtější doby - 30.let, kdy Americe vládla prohibice a prohibici sicilská mafie. Drogy se pokládaly za tabu a vydělávalo se na hazardu, alkoholu, prostituci a výpalném. Film o lidech, kteří se rozhodli neuznávat cizí zákony a vytvořili si své vlastní. Kdyby Marlon Brando nebyl hercem, byl by Don, il uomo di rispetto. Pět hvězd jako řemen.(28.2.2008)

No jo, on se film mezi elitu nevyhrabe jen náhodou co? Sice to pro mě není čistých 5*,ale jelikož je to parádní mafiánskej film, Marlon Brando je více než věrohodný kmotr(18.4.2008)

Jedna z nejlepších gangsterek, mimořádné herecké výkony...už mě nenapadá, jak to jinak pochválit.(22.5.2008)

1 25 42 43 44 45 46 47 48 50 74 98