Komentáře uživatelů k filmu (1 954)

Teraz viem, prečo sa nemajú filmy dabovať. Tak, ako rozprával Marlon Brando, by ho nevedel nadabovať nik. S minimálnou mimikou dokazuje , že je pán Herec a na pochybách nikoho nenechá ani Al Pacino. Toto dielo by mohlo byť kľudne natočené i na čierno-biely materiál a neubralo by mu to na kvalitách ani pol percenta. Hudbe je len tam , kde má byť a úplne podčiarkuje celú dejovú líniu. O každej z postáv by sa dali písať stohy papiera, ale bolo by to len nosenie vody do mora ...(27.10.2003)

• ontik

První můj mafiánský film,který jsem shlídl byl ScarFace a strašně se mi líbil.Rozhodl jsem se podívat na tolik opěvovaný film Kmotr.O proti ScarFaces hrozná nuda.Nejhorší je, když shleduji film a je mi jedno jak vše skončí.Jedna hvězdička je za Al Pacina.Skoro všechny mafiánské filmy jdou mimo mě a u tohoto filmu opravdu lituji času,který jsem jeho shledováním ztratil.(11.2.2010)

I když jsem asi v polovině filmu byl skoro přesvědčený, že za 5 hvězdiček hodnotit nebudu, druhá půlka mě přesvědčila, že ano. Opravdu skvělý film o mafiánech, se skvělými hereckými výkony. Nemůžu hodnotit jinak než za 5*(27.3.2010)

Za prvé: "geniální Coppola". Za druhé: "Do posledního titulku dokonale namíchaný koktejl veškerého filmařského a hereckého umění". Za třetí: už nic, protože "Dobré se chválí samo". Kmotře, vítej navždy v mé top 10! 99%(26.5.2010)

Co k tomuto napisat... Po pozreti celej trilogie a vzapati pozreni Scarface,Once Upon a Time in America a Goodfellas musim povedat ze hoci si film mozno nezasluzi byt uznavany ako top 5 najlepsi film vsetkych cias, jeto premna najrealnejsia a nejlepsie spracovana gangsterka aka kedy bola natocena... Nezabudnutelny Marlon Brando a mladucky Al Pacino... vyborny soudtrack... uzastna atmosfera a vyborne zvladnute dialogy tomuto filmu dodavaju neskutocnu atmosferu... K tomuto ale radim aj Godfather 2, pretoze oba filmy su premna na rovnakej urovni.(31.5.2010)

Mafiánské snímky mne vždy zajímaly a tento patří k úplné špičce. Herecké obsazení je neuvěřitelné a k tomu se se vší parádou rozjíždí dosud neznámý Al Pacino.(9.8.2010)

Ve svém osobním seznamu nezkouknutých filmových klasik si mohu konečně odškrtnout další z řady filmů, které mi za ty roky nedají spát. Famózní herci, vděčná předloha, která má tolik hutných momentů, že budete tři hodiny přikováni k sedačce a budete hltat každé slovo.(12.9.2010)

Kapánek dlouhé...(13.9.2010)

• don_mingo

Takhle, já asi chápu, co se na tom lidem tak líbí. Jsou tam dobří herci, kvalitní režie, krev, prsa, prachy, pistole, slzy, má to tři hodiny a nemá to koho nasrat, kromě opravdových mafiánů, kteří se ale veřejně moc neozývají. Na Godfatherovi mi vadí v podstatě jen jedna věc, ale zato hodně hodně moc: příšerně přeceňovaný scénář. Postav je tam jak na orloji, chovají se naprosto nelogicky, dělají nudné a divné věci, vedou nesmyslné dialogy a střílí po sobě v podstatě jak je napadne. Brandův Corleone ve mně nevzbudil absolutně žádný respekt, prostě takový hodný děda s hlasovým rozsahem čtvrt tónu a škraněma jako křeček (poslední hodinu už jsem jenom doufal, že nebude mluvit), jehož smrt jsem předpověděl asi minutu dopředu, takže jsem se při tom teatrálním skácení výborně pobavil, ale jinak mi to bylo úplně jedno. Obě Pacinovy ženy se chovaly naprosto nelogicky. Dodnes nechápu, proč tam hodinu pobíhali po Sicílii, když se tam vlastně vůbec nic nestalo. Co měla znamenat ta přestřelka na konci. Proč si Coppola myslí, že lidi chtějí půl hodiny sledovat bandu buranů poskakujících na nějaké svatbě (well, evidentně to lidi zajímá a divný jsem tu já). Jak může ksakru nejvlivnější mafiánský klan ve městě půlku filmu zbaběle zdrhat a pak na konci jen tak mimochodem postřílet čtyři (!!!) další rodiny? Evidentně měli plán, takže Coppola mohl místo těch sicilských sraček obětovat pár stran scénáře k jeho objasnění... ne, oni tam prostě nalítnou, střílí do sebe, nic se nevysvětlí a konec. Takovýhle zklamání už nechci nikdy zažít. //// P.S.: Většina kamarádů mi říká, že do toho nemám co kecat, když jsem nečetl knihu. To je teda argument jak noha, v tom případě je pátej Harry Potter lepší než Rosemary's Baby a Stopařův průvodce po Galaxii je nejlepší film všech dob. ///// P.P.S.: Přítelkyně po shlédnutí prohlásila, že ke sledování dvojky ji nedonutím ani pod pohrůžkou násilí. Já to nicméně možná risknu, prý se tam má dost věcí objasnit, takže jsem napjatej jak malý gatě.(23.9.2010)

Kmotr je určitě dobrým filmem, ale nějak mne moc naprosto záhadným způsobem neoslovil. U pátého nejlepšího filmu na ČSFD se to až bojím napsat - v některých pasážích jsem se nudil. Tak, uf, je to venku. Takže jak už jsem psal, Kmotr je dobrým filmem, ve kterém exceluje především Marlon Brando, ale jinak? Občas jsem tak trochu nevěděl kdo s kým peče a proti komu, některé pasáže mi přišly zbytečné a vůbec jsem si ten film představoval úplně jinak. A je to pro mne po 169 minutách zklamání? Svým způsobem je, protože jsem tajně doufal, že po jedničce plynule přejdu na dvojku. Jenže pokud je stejného ražení, jako o dva roky starší bratříček, nějak nemám chuť. Ale abych zase jenom nehaněl, některé pasáže byly vynikající (a také rozhodly o konečném hodnocení), například postřelení Dona Corleona, vražda v restauraci, zabití Sonnyho a další, které vlastně celý příběh posouvaly někam dál a dokázaly mne vždy vytrhnout z letargie. A taky hudba, ta patří k vrcholům celého snímku, ústřední melodie mi jen tak z hlavy nevypadne.(9.10.2010)

mírné roztrpčení nad některými pasážemi,které neurazí,ale rozhodně nenadchnou - proto "jen" 4 *(14.10.2010)

Pacino válí, Brando válí, Coppola válí. U toho se prostě nedá jen tak válet!(17.10.2010)

Klasický film, na který nejde ani pohlížet jinak, než jako na skvostné dílo. Mistrovské dílo.(26.11.2010)

Tak jsem se konečně donutil podívat na toho podle "Vás" tolik vyjímečného Kmotra a... jako klobouk dolů. Nemá cenu tu něco psát, protože vše podstatné již bylo napsáno. Tak napíšu jen - měli jste sakra pravdu! :)(12.12.2010)

Vždy,když se mě někdo zeptá,který film je podle mě nejlepší,bez váhání odpovím-KMOTR!Jestli mě někdy nějaký film přesvědčil,že nejsou jen současné komerční trháky,ale i starší a mnohem dokonalejší snímky,tak je to právě tohle geniální dílo.V době kdy většina mých vrstevníků ulítavala na teenagerských komediích,jsem si oblíbil filmové gangsterky v čele s Kmotrem a především neopakovatelně ztvárněného dona Corleona.Mafiánských filmů jsem od té doby viděl hodně.Některé dobré jiné horší,ale žádný z nich není tak dokonalý,jako KMOTR!(8.4.2011)

Zrejme najpreceňovanejší film v celej histórii kinematografie. Nudné, nezáživné. miestami doslova kŕčovito a za každú cenu naťahované aby to dosiahlo čo možno najdlhšiu stopáž ktorou si chcel Coppola zrejme niečo dokázať. Neskoršie videný Dracula ma iba presvedčil o tom že s týmto režisérom si nemám čo povedať. Mladý Pacino síce už tu hrá tú svoju neskoršiu klasiku, ale cez všetko na svete si nemôžem pomôcť s tým ksichtom ako detská prdelka v prvom dieli mi tam nepasoval. Niektoré scény ma nútili iba nechápavo sedieť a pozerať kdeže je ukrytá tá neuveriteľná genialita. Nijak nebudem skrývať že gangsterky sú pre mňa veľmi pofiderný žáner takže pár negatívnych pocitov určite pochádza aj odtiaľ ale odhliadnúc od môjho postoja k týmto filmom, tú ohromnú monumentálnu supergrandiozitu ktorou sa mnohí oháňajú tu nikde nevidím. Nafúknutý prd vo vetre. Kde sa táto rozvlečená prachbiedna nuda hrabe na Casino. Tretí, najhoršie hodnotený diel, je paradoxne najlepší. Pacino dosiahol vrcholnú formu ( ktorá mu už ostala ) a Garcia to celé aspoň trochu rozfúkal. Veľmi slabé 3.(12.4.2011)

Ten sýpavý hlas Marlona Branda mi naháněl smích na rty. Myslím, že celkově zbytečně nadhodnocený film. Zas tak moc se tam neděje, spíš se kecá, a to ani moc chytře, a když je akce, tak se sice hodně střílí, je to krutý, ale ne šokující a mě to prostě ze židle nezvedá. Znám podobný filmy třeba "Neúplatní" a to je jiný kafe.(25.5.2011)

Coppola se vyznamenal! Protože vytvořit film, který nepostrádá skvělou atmosféru nastíněnou ve stejnojmenné knize, je umění! Snímek výborně popisuje situaci gangsterů a mafiánů, jejich životní styl a radosti i strasti nebezpečného řemesla. Plus dávám za herecké obsazení, hudbu i samotný příběh, prostě nemám nejmenších výhrad!(13.8.2011)

Výborný snímek. Al Pacinova cesta na vrchol. Po shlédnutí pochopíte proč. Doporučuji ale v původním znění s titulky kvůli cizím pasážím. Perfektní pohled na a do mafie padesátých let.(6.9.2011)

Jeden z vrcholu celé kinematografie. Geniální monument, ke kterému byly popsány stohy papírů a troufám si říct, že ještě několik jich bude napsáno. Marlon Brando bude navždy účastníkem plesu v Síni slávy pro jeho neuvěřitelný výkon. Nemám dalších slov a musím říct, že každým dalším zhlédnutím o ně přicházím.(15.9.2011)

stalo se někomu, že po zhlédnutí nechce být mafiánem, až bude velký?(17.10.2011)