Komentáře uživatelů k filmu (1 956)

Teraz viem, prečo sa nemajú filmy dabovať. Tak, ako rozprával Marlon Brando, by ho nevedel nadabovať nik. S minimálnou mimikou dokazuje , že je pán Herec a na pochybách nikoho nenechá ani Al Pacino. Toto dielo by mohlo byť kľudne natočené i na čierno-biely materiál a neubralo by mu to na kvalitách ani pol percenta. Hudbe je len tam , kde má byť a úplne podčiarkuje celú dejovú líniu. O každej z postáv by sa dali písať stohy papiera, ale bolo by to len nosenie vody do mora ...(27.10.2003)

stalo se někomu, že po zhlédnutí nechce být mafiánem, až bude velký?(17.10.2011)

Nemám rád mafiánské filmy a detektivky, ale říkal jsem si, že jestli se mi něco bude líbit, musí to být alespoň Kmotr. Není tomu tak, ani tato legenda mě nedokázala bavit a upoutat. Nedivím se, že se film stal takovou legendou, rozhodně má co nabídnout, ale někomu jinému. Mně osudy této rodiny subjektivně skoro vůbec nezajímaly ani přes excelentí herecké výkony a režii.(23.10.2011)

Závislost. To by nejlépe vystihlo, jaký vztah mám k tomuto skvostu. To co nám režisér naservíroval, mi pokaždé zatají dech. Při čtení knížky jsem se tetelil blahem a říkal jsem si, jak brilantně se Coppolovi podařilo přenést knihu na filmové plátno. A jak si vůbec někdo může dovolit, nechat se fotit bez Michaela?!(20.11.2011)

Keby som nečítal knihu, ani neviem o čom to je... Sklamanie na celej čiare...(19.2.2012)

Dostal nabítku kterou nemohl odmitnout.Jeden z jalepších gangsterských filmov.(14.4.2012)

K tomuto filmu jsem psal hodně do diskuze ale je na čase podělit se v komentářích o můj názor proč jsem tomuto filmu dal 5 hvězd a proč ho mám rád a proč doufám že se bude líbit i ostatním. Kmotra jsem viděl až hodně pozdě v roce 2001 a to ještě díky tomu že do videopůjčovny zrovna přišla celá triologie na DVD. Slyšel jsem o filmu už dávno předtím ale nikdy jsem nenašel důvod na to kouknout a od té doby si ho minimálně jednou ročně pustím . Brando jako Don všech donů :) nejlepší mafián který kdy pro mě bude existovat :o) I give him an offer he cannot refuse :o) Výtečná hudba mám doma soudtrack a nemám k tomu co dodat . Později jsem četl i knihu a mrzelo mě že jsem si jí nepřečetl jako první ovšem kniha vs. film 100% pocit v obou případech .(28.6.2012)

Když jsem přečetla knížku, samozřejmě jsem plánovala kouknout se i na filmové zpracování a přemýšlela jsem, jak by měl vypadat don Corleone a musím říct, že Marlon Brando byl perfektní volba! Byl to pro mě hlavně on, kdo táhl celý film. Jinak film přesně vystihnul atmosféru, držel se hodně knížky, což se mi líbilo, ale asi by pro mě bylo mnohem těžší se orientovat v ději a v množství postav bez přečtení předlohy. Bohužel stejně jako knížka i film měl slabší konec a proto tich 5 prostě nedám.(13.8.2012)

Asi budu za analfabeta, ale zas až tak se mi to nelíbilo. Nevím. Asi bude potřeba podívat se na to ještě jednou, protože teď vidím, co jsem asi neviděl dostatečně. Každopádně minimálně ten konec za to stál. Stejně jako to, že jsem se během celých 3 hodin nenudil. Slabší 4* a uvidíme, co přinese opakované shlednutí.(31.8.2012)

Co více dodávat k tomuto do detailu vyladěnému skvostu, který nám připravili páni Coppola a Puzo? Zprvu asi to, že lepší filmovou adaptaci na jakoukoliv knižní předlohu zřejmě nikdo nenatočí. Kniha je, podle mého názoru, něco dokonalého. Film však splňuje všechny nároky s elegancí a lehkostí. Asi nevadí, když řeknu, že knihu mám radši, ale Coppolův Kmotr je mistrovské dílo. Tříhodinové filmové orgie, které vám nabídnou vše. Marlon Brando a Al Pacino jsou famózní. Jedním slovem famózní.(26.2.2013)

Kniha se stala biblí mnoha lidí po celém světě a film se stal stěžejním počinem světové kinematografie. Dílo v sobě ukrývá mnoho myšlenek, nad kterými bychom se měli všichni pozastavit. Vize o soudržnosti rodiny, o přátelství a protislužbě, nebo o oddělování osobních věcí od obchodních patří k těm nadčasovým.(3.3.2013)

Jeden z najlepších filmov čo poznám. Dlho som tento film odkladal a napokon som si ho pozrel až po prečítaní knižky. Do filmu tvorcovia vpratali takmer všetko a tých zopár vynechaných detailov filmu nijako neubralo na kvalite. Marlon Brando a Al Pacino podali v tomto filme nadľudský výkon. Perfektná atmosféra New Yorkského podsvetia dopĺňaná dobrou hudbou. Jediná vec čo ma mrzí, že nedali poslednú Corleoneho vetu pred smrťou, ale na celkový dojem to nemá vplyv. S nadšením hodnotím na 10 z 10. P.S. "Život je tak krásny."(20.4.2013)

Konečně, když jsem dočetla poslední stránku Puzova úžasného literárního díla, tak jsem se rozhodla, že se podívám na Coppolovu adaptaci.. a opravdu, ty ovace které Coppola za tenhle snímek sklízí do teď, mu právem patří, protože to naprosto vystihuje předlohu a obsazení mi tak moc připomínalo knižní postavy, jako snad téměř nikde.. opravdu skvělí film..(14.8.2013)

Doslova plejáda hereckých výkonů. Na tomto filmu by se měli učit všichni herci. Děj filmu se přesně drží Puzovy předlohy, takže kdo má rád knihu, ten by se měl určitě podívat i na toto velmi povedené filmové zpracování. Mým favoritem je jednoznačně Al Pacino, který Michaela Corleoneho původně ve filmu ani hrát neměl..(21.8.2013)

Těšila jsem se na film jako malá holka. Podle zdejšího hodnocení a názorů z doslechu jsem si říkala, že to bude určitě perfektní podívaná. Ale zase tak perfektní mi to bohužel nepřišlo... Střelba a vůně střelného prachu, krev, léčky, únosy a hlavně napětí - to bych očekávala od mafiánského filmu v první řadě. Přede mnou se odehrál pouze slabý odvar očekávaného. Příběh mě za srdce příliš nechytil, tempo nebylo nijak závratné. Potěšilo mě tak hlavně zachycení doby a herecký výkon Al Pacina a Marlona Branda. Asi jsem na mafiány a gangstery ještě příliš "malá". Snad to příště bude lepší... :-)(24.8.2013)

Pět hvězd, jinak to totiž ani nejde.(29.8.2013)

Legenda mezi mafiánskými filmy, naprosto kultovní záležitost, která díky skvělé předloze a famóznímu režisérkému umu F.F.Coppoly patří na nejvyšší příčky světové kinematografie. Masterpiece!(1.10.2013)

Neupieram Krstnému otcovi, že je to majstrovské dielo a pre niekoho jeden z najlepších filmov všetkých čias, ale na mňa osobne až neskúúútočne zdĺhavý film. Po jeho pozretí som sa navyše už nedokázal premôcť pozrieť si ďalšie dve pokračovania v blízkej dobe. Hudba bola geniálna, takisto výkony celej rodiny Corleonových, niektoré scény legendárne, ale či sa k tomu ešte niekedy s nadšením vrátim, to fakt neviem.(8.10.2013)

Všimla jsem si, že jsem neohodnotila tento kultovní a bezkonkurenčně nejlepší nejen mafiánský snímek všech dob. Co jiného by se dalo dát tomuhle skvostu než plný počet a aplaus k tomu. Pan Francis Ford Coppola udělal geniální obraz s barvou stínů, promyšleným scénářem do posledního detailu s těmi nejvhodnějšími herci, které si mohl vybrat. Tomu se říká výborná režie. Tomu se říká soustředěný herecký výkon.(25.11.2013)

Kmotra už můžeme považovat dnes za světově uznávanou legendu, kterou musí znát nejen každý filmový znalec, ale i ten, kdo viděl prakticky cokoliv (vím, je to trochu neohrabaná věta, ale mě momentálně nepřišlo nic lepšího na mysl). Filmové zpodobnění se drží věrně jako klíště knižní předloze a dělá mu po zásluze čest. Hlavní postavy jsou natolik věrohodné, že se každou chvíli budete obávat, co se s nimi zrovna stane. Ačkoliv je film ponurý a kamera jej točí převážně v tmavém filtru, budete mít pocit, že koukáte spíše na něco, co má v sobě hlubší filozofický podtext. Tenhle film si jako jeden z mála zaslouží bez jakéhokoliv váhání plný počet hvězdiček.(4.3.2014)

Jeden z vrcholů filmařiny, preciznost po všech stránkách, všichni herci hrají jak o život. Atmosféra filmu mě naprosto pohltila. Gordon Willis byl mistr kamery, ale hodně nedoceněný. Nino Rota vše umocnil nesmrtelnou hudbou. Nejlepší mafiánský film a možná i nejlepší trilogie všech dob. Bravo!(19.5.2014)