Komentáře uživatelů k filmu (1 954)

Majstrovské dielo. Kto miluje mafiánsku tematiku tak ako ja, myslím že sa zhodneme ak napíšem, že ide o jeden z najlepších snímkov všetkých čias v tomto žánri. Všetko do detailu precízne spracované, veľmi presvedčivé a bohužiaľ pre niektorých ťažko pochopiteľné. Tradície, zvyky a neľútostné pravidlá obklopujú tento svet zo všetkých strán. Udržanie si postavenia a cesta za mocou nie je ľahká. Zradca nemá nárok. Excelentnú dvojicu Marlon Brando/Al Pacino na vysokej úrovni dopĺňajú aj ostatní herci. Nezabudnuteľné-film, ktorý sa (aj so svojimi "bratmi") stal klasikou a je pre mňa nesmrteľný.(6.2.2009)

Kmotr neni nic nez nejlepsi film vsech dob. Genialni Marlon Brando jako zasadovy mafian ze stare skoly, Al Pacino prochazejici uzasnou promenou z vysoskolskeho klucika v bosse, James Caan jako tvrdas, ktery svymi svaly vzbuzuje respekt uz od pohledu, Robert Duvall jako precizni consiglieri atd... Tenhle film je tak komplexni a genialni, ze kdyz je konec tak clovek chce vic a uplne ho mrzi vratit se do sveho zivota...(3.9.2003)

Dokonalá je kniha, kterou jsem četl několikrát. Film již obsahuje jisté chybičky, které se ovšem dají odpustit, protože jinak by délka snímku musela mít nejméně 500 minut. Mou nejoblíbenější scénou asi navždy zůstane večeře s Turkem Sollozzem a náčelníkem McCluskeym. Stejně tak mám moc rád pasáž nuceného sicilského exilu. Těžko ovšem v podobném veledíle cokoliv vyzdvihovat. 100% je jasných.(22.9.2013)

Po precteni knihy jsem byl uplne v tranzu, taky mi to trvalo pouze dva dny a stale jsem usilovne shanel dvd a kdyz se chce, tak to jde. Hned po prvni projekci to bylo jasnych pet bodu, mozna bych dal i vic, kdyby to slo! Ale ted, kdyz tak po case uvazuji, tak existuje par lepsich gangsterskych filmu, ktere se zameruji primo. Kmotr je imho dost precenovan a ma spoustu chyb, ktere si malo kdo chce pripustit. Urcite u plneho poctu zustanu diky Marlonovi, ktery je dokonaly! 9/10(7.7.2007)

I přes poměrně rozvleklý a nudný začátek musím udělit hodnocení maximální, neboť toto je opravdu filmový skvost. Hlášky, které ze svých úst vypouští celá mafiánská rodinka s ledově klidným hlasem a s chladnokrevnou vážností se povedly. Al Pacino je prostě k sežrání, Robert Duvall herecky exceluje a Marlon Brando... to byl panečku machr.(15.3.2009)

Hrozně se omlouvám, že kazím ta nádherně jednotná hodnocení, ale prostě sem nemůžu lupnout plný počet, připadala bych si jako pokrytecký zbabělec. Kvalitní film to bezesporu je, ale nepohltil mě natolik, aby se pro mě stal božskou ikonou. Částečně je to dáno faktem, že jsem "Kmotra" viděla hodně dávno - tehdy jsem jednoduše nebyla zralá něco takového plně docenit. Svou roli jistě hraje i fakt, že se mi zamlouvá jen málokterý film z mafiánského prostředí - není mi blízké, neláká mě ani dovolená v Itálii. Snad se jednou zařadím k nekritickým obdivovatelům tohoto Coppolova díla, zatím zůstávám u solidních 80%.(20.3.2009)

Kmotr je brilantní řemeslo, žánrová lahůdka a film s úžasně vykreslenou hierarchií mafiánské rodiny. Jen ta slibovaná nezapomenutelnost se mě téměř nedotkla. Žádná scéna tu není navíc, každá podepisuje některou z mnoha stránek Corleonovic životů a Pacino, Brando, Duvall i Caan byli výbornou volbou do svých rolí. Pocítil jsem strach z věčného pronásledování, všudypřítomnost smrti a neustálou hrozbu krvavého konce zlatých časů. To všechno ano. Prostě skvělá rodinná sága z tak trochu jiného soudku, řekl by jeden. Francis Ford Coppola opravdu natočil jeden z nejlepších filmů všech dob, jenže ten se jmenuje Apokalypsa.(15.1.2010)

Skutečně se jedná o naprosto výlučné dílo. Film, který lze brát jako komerční počin, ale také ho lze bez zaváhání uvést ve filmovém klubu. V tomto případě je film lepší než knižní předloha, protože kniha obsahuje nezáživné pasáže z působení Johnyho Fontana v Hollywoodu. Film se chytře zaměřuje na to nejlepší, na rodinu Corleonových. Film je do poslední role geniálně obsazen. Ale samozřejmě vyniká Marlon Brando a také Al Pacino, v jehož tváři lze krásně číst přerod z nevinného studenta v ďábelského mafiána.(24.11.2008)

I can feel it... je To všude. V celym filmu. Nutno podotknout, že moc dlouhym filmu, kterému kulhá dynamika. Ale je To tam. Nikdy jsem nechtěl být mafián. Nikdy jsem neměl nutkání mít tenhle typ Moci. Nikdy pro mě (bohužel?) rodina neznamenala tolik. A nikdy jsem nebyl takovej pozér s rozhašenym žebříček hodnot. Dospělí chlapi si hrají na morálku, ale ta je jenom prostředek. Hrají si na rodinu ale ta je jenom záminka. Hrají si na čestný obchod. Ale proč? protože tak jak je postaven , jim i vynáší. Všichni jsou falešný ale mají obrovské srdce pro ,,rodinu'' Ne pánové. já vám kašlu na vaší morálku a rozhodně se neposadim na zadek z vašich přiblblejch keců. Jsou to velká slova velkých mužů, ale pro mě pořád jenom záminka pro váš fet. Pro Moc. Show me some respect a přestaňte hrát to divadlo. Nikdo z vás nehrál fair play. Krásný film.(27.12.2009)

Jeden z těch vyjímečných filmů, které jsou přinejmenším stejně kvalitní jako předloha(31.8.2010)

Chvílemi skvělá podívaná, chvílemi zase nuda k nevydržení. Kdyby to mělo poloviční délku a daly se do kupy jen ty nejzajímavější momenty, byla by to naprostá pecka. Takhle to pro mě není nijak výjiměčný film. Kvalitu má, to je jasné, ale že by dokázal nějak silně zaujmout, to ne-e. 80%(16.1.2010)

Moc to komentovat nebudu - film, který si pět zaslouží zcela jistě, ale nijak zvláštní paráda to není - ovšem montáž ve scéně křtin je geniální (což je zároveň asi jediný filmový postup - jinak je to celé jenom literatura převedená do pohyblivých obrázků - ale převedená opravdu pěkně).(16.1.2007)

(1945 - 1955) Umělecké dílo, tatko lze stošedesátidevíti minutový snímek F.F. Coppoly označit. Po zhlédnutí závěrečných titulků Kmotra jsem ještě chvíli seděl na sedačce, koukal směrem k obrazovce a užíval si pocitu dojmového naplnění z tohoto počinu. Film se nese v nezapomenutelné atmosféře, která je podpořena aranží jednotlivých scén, velkolepými hereckými výkony, nesmírně působivou hudbou a často dokonalým střihem, jenž jen dokresluje a dotváří celkový jedinečný zážitek a činí celkovou stopáž bezproblémovou. Osud rodiny Corleonů je vylíčen excelentně. Ve světě plném korupce, intrik, vražd a zastrašování může divák sledovat tento mrazivý a drsně chladný portrét sicilského klanu v poválečné Americe, kde je vraždění mezi jednotlivými gangy na denním pořádku a je tudíž vykresleno s takovou samozřejmostí, jakou je například východ a západ Slunce. Velmi sugestivní je střelba na dálnici (to byl opravdu masakr - a to doslova!) a vše graduje dechberoucí scénou křtin, jež je neskutečně silným zážitkem a něco tak dokonale ztvárněného jsem dlouho neviděl. Kmotr mi dal více, než jsem od něj čekal!(30.10.2009)

• Je.n.n.y

Mám tak trochu pocit, že jsem zhlédla úplně jiný film. Neuvěřitelně zdlouhavé a celých 169 min jsem vyloženě umírala nudou a místy usínala. Dokoukat to celé pro mě bylo naprosté utrpení a i závěrečné titulky mě zaujaly víc. 93 %? Pro mě stěží 20 % a zbylé dva díly bez problémů oželím.(9.6.2011)

Bylo mi dvanáct, když jsem poprvé četla Kmotra a popravdě mi nejvíc utkvělo v paměti nadstandartní vybavení Sonyho Corleona, detailní popis operace vagíny Lucy Manciniové a děsivá historka Luky Brasiho. Což ve filmu nenajdete, ale přesto je Coppolovo dílo stejné, jako broušený diamant...dokonalý tvar, bez jediného kazu.(3.3.2009)

Co říct, snad jen - nejlepší film všech dob.(3.6.2005)

• juta

Dokonale jsem se v tom ztratil... Už dlouho mě film nenaštval jako tento. Čekal jsem opravdové veledílo, ale přišlo obrovské zklamání. Musím si to projít hlavou, ale zatím docela lituju těch strávených dvou a půl hodin u Kmotra.(27.7.2012)

Výtečný film. Výtečný Francis Ford Coppola. Výtečný Marlond Brando. Samé superlativy, co o tomto filmu napsat co nenapsali jiní? to je těžké, ale sám za sebe musím říct, že to byl velký filmový zážitek, nevěděl jsem o co ve filmu jde, jen jsem věděl, že je to z mafiánského prostředí a to mě stačilo, čekal jsem, že to bude dobré, ale až tak? Bravo!(2.1.2008)

Herecké výkona Branda a Al Pacina jsou opravdu dokonalé. Tomu filmu na první pohled není co vytknout, Corleonové se snaží působit lidsky, ale mě mafiánské vyvražďování docela dost vadí. Je pravděpodobné, že to takhle chodí, ale já chci radši žít v iluzi, že s tímhle se v životě nemůžu setkat.(8.1.2009)

Tak verné spracovanie knihy, ako sa v rámci trojhodinovej minutáže dalo. Úžasná atmosféra prelomu 40. a 50. rokov, nádherná analógová kamera, skvelý scenár bez slabších okamihov, kopec úplne kultových scén, bohovská hudba, no najmä bravúrny casting na čele s neskutočným Marlonom Brandom.(5.9.2005)

1 2 3 4 5 6 7 8 25 50 74 98