Komentáře uživatelů k filmu (1 954)

Skvělá práce Marlona Branda. Naprosto mě svým výkonem okouzlil. Ale není jediný. Robert Duvall a James Caan. Duvall mě dostal svým klidem a naopak James Caan svou výbušností. 3 skvělé výkony mají zastrašit Al Pacina? Ne! Hraje to, jak Duvall a Caan dohromady. Nejdříve klidný vojáček z kterého se vyklube druhý Santino. K čtyřem skvělím výkonů úžasný reřisér a skvělí příběh o rodině Corleonů.(7.8.2010)

Jediné, co se dá snímku vytknout, je otrockost, s jakou jej Coppola natočil. Potom, co si člověk přečetl knihu, nemá žádný zvláštní význam dívat se na film a naopak - člověku ani jeden postup nedá nic navíc.(13.3.2008)

Taky vás to tak vtáhlo do centra dění?(31.12.2008)

Mafiánky mám hodně rád, proto mě překvapilo, že nejslavnější mafiánský opus podle neméně slavného Puzova románu mě zaujme mnohem míň než klasické scorseseovky. Brando a Coppolova režie jsou jsou jako vždy vynikající, ale celá Pacinova linka mě nechala chladným.(31.12.2008)

Geniálny film podľa geniálnej knihy.(1.3.2009)

Dokud ten film nedokoukám do konce, nemůžu dát víc než tři hvězdičky. Knihu jsem četla a byla jí (samozřejmě, jako každý druhý) nadšená, ale jakmile tenhle snímek zapnu, že si tedy doplním vzdělání, oči se mi klíží a je konec (mrzí mě to, ale je to tak). Dál než do scény s koňskou hlavou jsem se nikdy neudržela. ***** Jedno víkendové odpoledne jsem měla konečně dostatek energie a byla jsem ve správném rozpoložení na to, abych si pustila tenhle film. A konečně to stálo za to!(9.3.2009)

Jestli někde není co řešit tak právě zde, kolik filmů s praktickou absencí děje dokáže naprosto pohltit a nepustit a to při stopáži přes dvě a půl hodiny. Nemá vůbec smysl tu ten film rozebírat a analyzovat, ten je potřeba vidět. Je to prostě nádhera.(4.4.2009)

Velkolepé, skvělé herecké výkony, ve své době jedinečné... Ale na můj vkus příliš zdlouhavé, Godfellas se mi líbili víc.(31.5.2009)

Legendární, mistrovsky geniální gangsterka, která v plné parádě předvádí režijní umění Francise Forda Coppoly a která se mi jako první vybaví, když slyším slovo "dokonalost". Tak klidná, tichá, nenápadná a přitom originální a chytře natočená. A životní výkon Marlona Branda, to už je skutečná třešnička na dortu.(12.7.2009)

Kdybych měl pojem kinematografie shrnout do jednoho filmu a vyslat ho jako poselství vzdáleným civilizacím, byl by to právě Kmotr - monumentální dílo, které v mých očích může být jen těžko překonáno. Coppola nám zkrátka natočením Kmotra dal nabídku, kterou prostě nelze odmítnout... 14. 10. 2015 se mi splnil jeden ze snů a to vidět remastrovaného Kmotra ve skvělé kvalitě na velkém plátně a s hudebním doprovodem Českého národního symfonického orchestru. Slyšet The Godfather Waltz v jejich podání je zážitek na celý život.(14.7.2009)

Prví pilier mafiánskej ságy. Filmová udalosť, ktorá sa nezmazateľne zapísala do dejín filmu!!! Absolut Cinematic:-)))(17.8.2009)

Možná díky velkým očekáváním mne film na pět hvězdiček nedostal. Téměř nic mu nejde vytknout, a Marlon Brando je s vystlanými ústy okouzlujícím, neuvěřitelně klidným mafiánem. Ale asi od příběhu jsem čekal více, vlastně se toho v tomto filmu až tolik nestalo...(31.8.2009)

Napsáno toho bylo dost za sebe můžu říct, že mě nadchla kniha a film dokončil svoji práci.(8.10.2009)

Vynikající film se skvělými herci. Prostě klasika.(27.10.2009)

Kdyby tu bylo 6 hvězdiček dám jich 6 tato filmová série je to nejlepší knižní zpracovaní které kdy spatřilo světlo světa. Každý herecký výkon je vrcholný ale Marlon Brando prostě vyčnívá. Chytlavý film a chytlavá předloha. Doporučuju(23.4.2010)

Real power can't be given. It must be taken. To je to co se mi na tomhle filmu líbí.(21.5.2010)

Výborná mafiánska nezameniteľná atmosféra, výborní herci, výborný scenár. Zo života rodiny Corleonov mi prišlo zle. Ako môže niekto nadovšetko ctiť rodinu a byť milujúcim manželom, keď bez mihnutia oka dokáže dať zabiť radu ľudí? Film sa ponáhľal slimačím tempom, všetko sa pomaly zobrazovalo, ukazovalo, vysvetľovalo. Miestami som sa dosť nudila. No tá atmosféra vynahradila všetko. 88%(15.7.2010)

Nemám slov,a myslím že ani nemám oprávnění hodnotit takové skvosty,na to jsou jiné kapacity..(21.8.2010)

Pro velmi málo lidí dlouhý a nezáživný film, pro mě jeden z mistrovských kousků F. F. Coppoly. Příběh o jedné mafiánské rodině a vzdornému synkovi, který se po nepříjemných událostech musí začít chovat jako syn rodu Corleonů mě dostal a většinu asi taky, když se podívám na žebříček nejlepších filmů. Oprávněný plešoun pro Branda a neoprávněné opomenutí Al Pacina.(10.9.2010)

Jedne z najsilnejších emocionálnych zážitkov aké som kedy zažil. Al Pacino je neuveriteľný, ale Marlon Brando pôsobí ako keby nebol z našej planéty. Už nikdy nevznikne film tak dokonalý ako je tento.(7.10.2010)

Dej,herci, charaktery, hudba, scenar, rezia, kamera, prostredie, vernost............kde som prestal? Aha, uz viem.....DOKONALE!!!(28.10.2010)