Komentáře uživatelů k filmu (1 956)

 • nouvelle vague
  *****

  Co napsat k této filmové modle? Velký kandidát na nejlepší film s neskutečným množstvím naprosto kultovních scén. V tomhle ohledu překonává i Pulp Fiction. Famózní Marlon Brando, Al Pacino a Robert Duvall. Škoda jen, že nastavenou laťku Coppola neudržel a to především ve třetím díle. 100%(18.11.2010)

 • HennessyVSOP
  *****

  Tak jednak se jedná o pořádný epos, podobně jako Pán Prstenů, Hvězdné války a jiná velkolepá díla, i tohle je velmi výpravný film. Ukazuje nám místo Nového Zélandu prostředí jedné mafiánské rodiny, pomalu rozplétá rodiné vztahy, nechává Al Pacina uzrát a postavy umírat. Všechno v tomto filmu je perfektně promyšlené, každý detail má svůj smysl a díky tomu scény působí neskutečně reálným dojmem. Samotný děj je velmi jednoduchý, ale jako u každého správného dramatu není ústředním motivem. Tady hraje prim psychologie postav. Marlon Brando a Al Pacino rozehrávají neskutečnou hru a já jim žeru každé slovo, každé gesto. Film vám i přes svůj monstrózní rozsah uteče jako voda a jsem si jistý, že si na konci budete připadat jako byste jej prožili. F.F. Coppola se vytáhl na nejvyšší laťku a ta již nemůže být překonána, protože dodnes tento film funguje jako vzor. Legenda filmové historie. Bohužel vzhledem k požadavkům mas dnešní doby silně pochybuji, že ještě něco takového v rámci dramat někdy vznikne.(18.11.2010)

 • blekekeke
  ****

  Kmotře kmotříčku, splň mi moji tužbičku, leč nesplníšli mi moji prosbičku, prostřelím ti nožičku ...(30.12.2010)

 • saillor
  *****

  Co ještě napsat ke snímku, který se už dávno stal filmovou legendou. Nezbývá než konstatovat, že všechna ta sláva je zcela oprávněná. Herecké výkony všech mužských představitelů, kteří filmem projdou jsou mrazivě fascinující. Vévodí jim samozřejmě charismatický Marlon Brando s úžasným chraplákem a Al Pacino, od kterého jsem nemohla odtrhnout pohled, aby mi neunikl jediný výraz v jeho očích. Pořád jsem si opakovala, že jsou to všechno chladnokrevní zabijáci, ale stejně jsem podlehla jejich smyslu pro čest a neotřesitelné víry v rodinu. Napadá mě tisíc věcí o nichž bych se ráda zmínila a které mě na filmu uchvátily, ale nejlepší asi bude prostě s bezmeznou úctou smeknout a poklonit se před F.F.Coppolou, jenž stvořil 169minut, které budu mít pod kůží na zbytek života.(10.1.2011)

 • Patr1k
  ****

  Konečne som na 3x dopozeral tento "skvost", na jednej strane musím vyzdvihnúť herecké výkony a hudobno-zvukovú kompozíciu, na druhej strane musím povedať, že mi miestami prišiel dej a konanie postáv veľmi nelogické (nečítal som knihu), klasika možno ano, ale že by som to hltal to určite nie...(15.1.2011)

 • elanista1
  *****

  Od Coppolu(y) som dostal ponuku, ktoru som nemohol odmienut.(7.2.2011)

 • Route.66
  ****

  Nějak úplně nesdílím nadšení z tohoto filmu. Ne, že by se mi nelíbil, kvalitní určitě je (jinak by nebyl tak vysoko v téměř všech filmových databázích), ovšem pro mě až příliš dlouhá stopáž, přitom samotný děj ji tak dlouhou nevyžaduje. Nějak mě do sebe nevtáhl, možná to bude tím, že holduji spíše jiným žánrům, možná tím, že jsem si na promítání vybral špatnou dobu. Možná své hodnocení po dalším zhlédnutí změním. Možná. 80%(15.2.2011)

 • Jandys666
  ****

  Nemá smysl zde psát dlouhé ódy, jak je Kmotr skvělým dílem. Napíšu tedy jenom to, že málokdy se stává, že zhltnete výbornou knihu a film stejným nadšením, obléknete sako, klobouk, naleštíte boty a vyrazíte na matrace.(20.4.2011)

 • Paul36
  *****

  Na tento film jsem se rozhodl podívat hned po přečtení výborné Puzovy knihy a musím říct, že naplnil mé očekávání. Film má dobrou atmosféru 40. a 50. let, kvalitní scénář, který se drží knižní předlohy a také herecké výkony, především Marlona Branda a Al Pacina. Kmotr mě v průběhu sledování doslova přikoval do křesla a proto nemám sebemenší výtku. Jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl.(10.5.2011)

 • SelfishMan
  *****

  Nemá smysl to rozebírat, nezapomenutelné mistrovské dílo 100% // řekl bych to nejlepší co kdy bylo natočeno (z toho co jsem měl tu čest zatím vidět) //(18.5.2011)

 • dusa77
  *****

  Neuvěřitelná filmová lahůdka,kterou by měl každej vidět.(28.5.2011)

 • vlastimil.ferko
  *****

  Mafiánské téma je mi sakra blízké a hned několik filmů laděných do tohoto hávů patří do mých TOP. Nicméně právě Kmotr tomu všemu vévodí a jen tak něco ho z trůnu nesundá. Kniha je sice pořád o fous lepší, i tak se Kmotr povedl více než mistrovsky. Michael Corleone je pro mě hrdina se kterým umřu a budu na to hrdý, nevím proč, ale někdy jsem se v něm i docela viděl...(29.5.2011)

 • Hans07
  ****

  Nadšení z tohoto filmu bohužel nesdílím. Četl jsem knihu a při projekci se nedalo jinak než srovnávat knižní předlohu s filmem. Kniha je pro mne nezapomenutelnou, ovšem o filmové podobě se to samé říci nedá. Určitě je to nadprůměrný film s výbornými hereckými výkony, ale komu nevadí otevřít knihu a věnovat se jí více jak 3 hodiny (jako je tomu u filmu), tak snad najde ten daleko působivější příběh s kterým jsem srovnával tento film.(14.6.2011)

 • Dommie
  *****

  Nenapodobiteľné, úchvatné, skvelé. Nie nadarmo Kmotra nazývajú najlepším filmom všetkých čias.(26.6.2011)

 • Carlos.Meo
  *****

  Všechny superlativy již byly vysloveny a mně tedy nezbývá nic jiného, než vstanou také a ve stoje všem pánům "mafiánům" zatleskat.(4.7.2011)

 • jiricek86
  *****

  don corleone..(11.7.2011)

 • blondboss
  *****

  Čo dodať? Toto je proste stará mafiánska klasika, ktorá pochybujem, že bude niekedy prekonaná vo svojom žánri. A po pravde, čudujem sa tým pár ľuďom, čo tu nedali 5 hviezdičiek, lebo buď sa nerozumejú naozaj kvalitným filmom alebo sa chcú len proste odlíšiť od ostatných. Čo sa týka mňa, toto je proste legenda. Legendárne scény, legendárna hudba a legendárne výkony hercov, najmä Marlona Branda (ten to zahral naozaj ako "Pán"). Najviac sa mi na tejto prvej časti z trilógie páčila premena Al Pacina alias Michaela Corleona na mafiánskeho bossa bez zábran. A samozrejme najsilnejší a najemotívnejší bol záver počas krstín jeho synovca - nezabudnuteľná scéna, ktorá vstúpila do dejín kinematografie. Bez mihnutia oka 5 hviezdičiek.(12.7.2011)

 • rokone
  *****

  Pro mě jediný film naprosto srovnatelný s knihou(23.8.2011)

 • Pethers
  *****

  Podle mne jeden z nejúžasnějších počinů kinematografie. Na první pohled obyčejná gangsterka, podobná jako všechny ostatní, ale na druhou stranu tu jsou zásadní diametrální rozdíly, tvořící jeden komplexní a zejména skvělý celek. Marlon Brando užívajíc ústní vycpávky, aby "vypadal jako buldog", Al Pacino, který nemusí ani promluvit k tomu, aby byl skvělý a v neposlední řadě tak trochu, oproti knize, natvrdlý Luca Brasi:)...triky jsou dost zastaralé a bitka Sonnyho, když vedl pravý hák na svůj cíl, přičemž stál dobré dva metry od cíle a přesto trefil, je dosti inspirujici ;).. Ale stačí aby zaznělo "Luca Brasi sleeps with the fishes" a je zas dobře............(zde by následovala dlouhá řada superlativ, ale kvůli časové tísni je vyjmenovávat nebudu) ...jednoduše řečeno je možnost shlédnutí Kmotra nabídkou, která se nedá odmitnout.:)(4.9.2011)

 • Tisto
  *****

  film ktorému nemôžem odolať ani o pol druhej ráno proste nie som schopný ho vypnúť:D a hlavne záverečná scéna je úplne že božíí(6.10.2011)