Komentáře uživatelů k filmu (1 956)

Knižní předlohu řadím mezi nejlepší a zároveň nejpoutavější knížky, které jsem přečetla. Film vcelku přesně kopíruje knihu a navíc celý zážitek podtrhuje skvělými hereckými výkony (Brando, Pacino) a krásnou hudbou. A i přes celkem vražednou stopáž mi film uběhl neuvěřitelně rychle díky skvělé režii.. nejde jinak než za 5*(17.10.2011)

Knihu jsem nečetl, natožpak abych přesně věděl, o co vlastně půjde. Zato pár komentářů jsem si předem přečetl, to ano, ale na takové monstrdílo mě to ani zdaleka nemohlo "připravit". Nebudu vychvalovat do aleluja, toho už se zhostili jiní, povolanější. Jedna scéna se mi ale vryla do paměti tím nejtvrdším majzlíkem, už kvůli ní 5 hvězd; a sice kterak má mladý Al odprásknout ty zkorumpované poldy a nesměle pokukuje po lokále - to jsem teda nevěřil, že je tak pěkně prošpikuje :-)(1.11.2011)

• Hrus

Nechápu, z čeho jsou všichni tak poprděný. Jistě, filmařsky je to asi kvalitní film, ale tempo je na mě dost pomalé, a vůbec u mě převládala nuda (má to sakra skoro 3 hodiny!). Možná, že kdybych to viděl v době natočení filmu, kdy to byl asi průlomový film ohledně gangsterského tématu, tak by to byl jiný zážitek.(4.11.2011)

Čekal jsem o dost víc, ale i tak celkem dobré drama z mafianského prostředí. Ale vadilo mi že některé filmové scény byli zdlouhavé ,až nudné. Hlavně hudba byla skvělá a Al Pacino nejlepší herecký výkon. Ale jinak film nic moc jako zážitek.(9.11.2011)

Krstný otec to nieje film o gangstroch či mafiánoch. Krstný otec je samostatná kategória i žáner.(29.12.2011)

..tak konečně jsem se k tomu také dostal,no a říkám SKVĚLÉ !!! už teď se těším na dvojku a trojku :-) .Tak dneska dávám 4+(4.1.2012)

skoda, ze nieje viac hviezdiciek. Brilantne zvladnute spracovanie knihy - neverila som, ze sa to da:)(27.1.2012)

Jeden z nejlepších filmů vůbec,skvělé herecké obsazení, krásná hudba, příběh... klasika všech klasik(28.1.2012)

Knihu som nečítal a ani sa zatiaľ na to nechystám a preto hodnotím len film, ktorý sa mi neskutočne páčil.(24.2.2012)

S knižní předlohou jsem se bohužel nesetkal, ale fakt s jakou precizností Coppola zobrazuje život jedné mafiánské rodiny je vskutku nevídaný. Perfektní hudba, skvělí herci Al Pacino brilantní jako vždy ovšem to, jakým stylem tady ztvárnil samotného kmotra Marlon Brando to je panečku něco. V každé scéně ve které se objevuje z něj nemůžu spustit oči a hltám každé jeho slovo. Celá trilogie Kmotr je prostě mistrovské dílo které by mělo obsasovat žebříčky na těch nejvyšších pozicích ve všech směrech.(28.2.2012)

Miluji mafiánské filmy a tento obzvlášť. Důvod proč jsem dal jen čtyři hvězdičky je ten, že jsem si "bohužel" dřív přečetl knihu, takže pro mě příběh neměl takový spád, ale jenom proto, že režisérovi Coppolovi se podařilo téměř nemožné - natočit film, který vyprávěl příběh stejně jako kniha.(4.3.2012)

Nabídka, která se neodmítá. Film, jak je u Coppoly zvykem, má svuj rytmus, který běží dopředu a děj s hrdiny jako by sestupoval po spirále směrem dolů. Už úvodní scéna je fenomenální a to není ta poslední, která se stala z filmu klasickou. Vynikající.(9.3.2012)

Dokonalá klasika jak formou tak obsahem. Brando a posléze Al Pacino neuvěřitelně stahují pozornost na sebe a tak to má být. Geniální. [100%](1.4.2012)

Původně jsem nebyla tak nadšená, ale nakonec musím dát pět hvězdiček, neboť herecké výkony, způsob jakým to bylo natočeno a fakt, že kniha, která musí být rozhodně obsáhlejší, byla takto výborně zpracovaná, byli prostě bez chyby. Marlon Brando byl samozřejmě nejvýraznější avšak zaujal mě i výborně hrající mladý Al Pacino (jeho změna výrazu z "hodného" kluka na bosse byla až k neuvěření) a především consigliere Robert Duvall, který mě mile překvapil.(13.4.2012)

Ke Kmotrovi toho také není moc, co bych mohl dodat. Buď jste tenhle film viděli a víte, že je dokonalý a nebo jste film k vaší smůle ještě neviděli, jinou možnost nevidím. Kmotr, ač co se do počtu získaných Oscarů týče, překonanán Kabaretem se střeštěnou Lizou Minelli, získal sošky pouze tři, nicméně cena za nejlepší film ho neminula. O dva roky později však o mnoho více "plešounů" sesbíral Kmotr II, který podle mnohých dokonce první díl překonal. S tím ale musím nesouhlasit. Klíčovým faktorem tohohle filmu totiž je Marlon Brando, což byl (jak jistě nikoho nemusím poučovat) Pan herec. Stačí, aby promluvil, podíval se či zafuněl a má respekt všech diváků. A tenhle klíčový faktor pak druhému dílu trochu chyběl (ani Robert de Niro ho naplno nedokázal nahradit, byť byl také výborný). A když se ke geniálnímu Brandovi přidá stejně tak geniální, mlaďoučký Al Pacino, Robert Duvall, Diane Keaton a mnoho dalších, musel být výsledek takový, jaký je. V první řadě je ale třeba ocenit práci F. F. Coppoly, který tenhle snímek zrežíroval neskutečně precizně, a jde vidět, že je neskutečnou výhodou, že Kmotra natočil člověk s italskými kořeny. K perfektně odvyprávěnému příběhu ze sakra zajímavého prostředí (mafiánská rodina) je nutno ještě přičíst perfektně se hodící hudbu Nina Roty, která dotváří to správnou atmosféru příběhu, ve kterém mafiáni (převážně) nejsou žádné špinavé krvelačné bestie, ale lidé, kteří si s noblesou vydělávají na živobytí něčím nelegálním. Král gangsterek. Skvostná podívaná.(22.4.2012)

Krstný otec je jednoducho skvelý film. Famoźna hudba Nina Rotu v kombinácii s nesporne najlepším románom Maria Puza vytvárajú ideálny základ pre živnú pôdu , obrábanú záhradkárom F. F. Coppolom. Ten usilovne zastrihuje , zalieva a kompostuje , nakoniec mu skvelé herecké výkony všetkých zúčastnených prinesú vytúžené ovocie. Marlon Brando bol úžasný , chladný a rozvážny don , nezaostávali ani Al Pacino , alebo mne osobne sa páčil aj James Caan. Jednoducho skvelý film , škoda , že je až šiesty najlepší.(31.5.2012)

Ten film je vyjímečný. Je to mistrovské dílo. Nemám rád zdlouhavé filmy, ale tady se člověk celé 3 hodiny nenudí. Marlon Brandovi role Vita Corleone sedla na výbornou a je nezbytné ho vyzdvihnout. Stejně tak bych vyzdvihl Al Pacina. Nejlepší film o Mafii, který jen tak někdo nepřekoná, ani film Mafiáni (1990) , který je rovněž výborný.(10.7.2012)

Pro všechny v mém okolí ten film něco znamená. Pro mně znamenal dvě a půl hodiny nudy. A to většinou u filmu neusínám. Asi jsem ještě nedospěl do stádia Kmotrovatění :))(14.10.2012)

Velká KLASIKA! Prvotřídní herci! Tady ani nejde dát nic jinýho, než 5*.(19.10.2012)

Najprv som precital knihu od Maria Puza, bola fakt dobra, vynikajuca, za par dni precitana. Film je takmer identicky s knihou, akurat par detailov je tam vynechanych, napriklad osud Michaelovho bodyguarda, co mu ulozil bombu do auta, toho nakoniec dostali, myslim tym, ze dostal gulu do cela, to tam vynechali. Alebo preco po tom co kpt. McCluskey, zlomi Michaelovi sanku a on ma takmer stale vreckovku prilozenu k nosu, clovek si iba tazko domysli, ze to je koli tomu, ze mu neustale tecie hlien z nosa. Hlavnu postavu zahral Marlon Brando dokonale, nikto iny by to tak nedokazal, aj napriek tomu, ze dost dlho odmietal tuto ulohu, ze on nebude hrat ziadneho mafiana, ale nakoniec ponuku prijal a myslim si, ze toto bola jeho zivotna uloha a navzdy si ho bude kazdy pamatat ako don Vito Corleone.(24.11.2012)