Komentáře uživatelů k filmu (1 954)

Najgeniálnejšia filmová postava = Vito Corleone. Marlon Brando mi nehovorí veľa ale vďaka Kmotrovi sa mi vryl hlboko do pamäti jeho suverenita a charizma boli obrovské Marlon ozaj skvele:)... Kmotr = Mafiánska klasika, lepšiu nikde inde nenájdete. Al Pacino skvelo prebral štafetu po otcovi, naozaj skvostný zážitok:)(16.1.2010)

Výborné zpracování knižní předlohy, super!(13.10.2015)

Pravděpodobně nejlépší ztvárnění mafie, jaké kdy bylo zachyceno na filmový pás. Knížku jsem bohužel nečetl, ale jestli platí pravidlo, že filmy jsou obvykle o trochu horší než jejich předloha, musí být naprosto dokonalá. Takový je totiž i tento snímek. Někoho by sice mohla odradit dlouhá stopáž, spousta dlouhých dialogů a relativně málo akce, ale to by byla škoda. Akčních scén sice v tomto tříhodinovém eposu moc není, ale rozhodně patří k nejlepším svého druhu, ať už z diváckého či filmařského pohledu (mám na mysli hlavně tu spoustu rozbušek s umělou krví). Co je však nejdůležitější, většinu z nich naprosto nečekáte, takže prvotní šok je o to větší. Veškeré technické aspekty filmu jsou perfektní, ať už kamera, střih či výše zmíněné praktické efekty při akčních scénách. Podobně jsou na tom i herecké výkony, ale a tom mají svůj lví podíl kvalitně napsané postavy a povedený casting. Prostě pokud máte pár hodin volna, Kmotr je ideální volbou na jejich strávení.(3.2.2016)

Pomalu,ale velmi zajímavě se rozvíjející děj. Život mafiánské rodiny,obsažený ve výborném filmu se skvělými herci.Mrzí mě,že jsem to neviděl dřív,protože takovou mafiánskou atmosféru jsem dlouho neviděl. 100%(5.3.2016)

Knihu Kmotra od Puzoa jsem nečetl a myslím, že po zhlédnutí celé trilogie už ani nemusím :) Příběh, herci a celkové zpracování prostě perfektní. Rozhodně nejlepší film z prostředí mafie, jaký byl kdy natočen.(3.6.2016)

Dost možná ten nejlepší film co jsem kdy viděl , skvělá atfosméra , herci , prostředí , hudba. Prostě všechno , Al Pacino jeden z nejlepších hereckých výkonů staletí.(3.6.2016)

Celý film mne hrozně bavil, i když mi příběh přišel celkem nepřehledný (nevěděl jsem jak se kdo jmenuje apod.), ale velmi jsem si ho užil a ani bych se nedovážil dat jiné než stoprocentní hodnocení.(12.7.2016)

Epochální a nadčasové. Al Pacino, ostatní a hlavně pro mne Brando jsou hvězdy. Přesto to není za pět jak u většiny recenzentů. Příliš dlouhá stopáž, průhledné kvazizápletky a obsese Itálií - to ubírá finální hvězdu pro nesmrtelné.(13.1.2017)

Film stojí především s Marlonem Brandem, který je ten pravý don. Skvělá je rozhodně úvodní scéna a dále například v restauraci a na záchodě. Vynikající hudba dodává skvělou atmosféru a film příjemně utíká. Více než Michael se mi líbil Tom Hagen. Nevýhodou však zůstává množství postav a z toho pramenící nepřehlednost děje.(1.5.2017)

Nemám, co vytknout. Lidé odjakživa byli závistiví, prahli po moci, penězích. Tady platí, čím větší jsi, tím snažší je se tě zbavit. Rozjezd dokonalý s krásnou hudbou Nina Roty, famózní Brando s Al Pacinem. Nikomu nevěř a pořádně se rozhlédni :-)(23.9.2017)

Co napsat o Kmotrovi? Bezpochyby jde o mistrovské dílo, které dalece překračuje hranice svého žánru a je jedním z nejlepších filmů vůbec. Výtky nejsou a vyjmenovávat to dobré, to by bylo na dlouho. Tvůrci především beze zbytku vytěžili úžasný potenciál skvělé knižní předlohy a dali světu geniální gangsterskou ságu. Tak nakonec snad jen velké Děkuji.(26.10.2017)

Viděl jsem už dávno a tenkrát to bylo pro mě opravdu bomba dílo. Teď jsem to viděl znova a na svojí bombačnosti, skvělosti a perfektnosti to neztratilo nic. Je to silný, skvěle obsazený, správně temný a prostě je to KMOTR. Za mě nezlomných 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU(19.3.2018)

A ZALEHNOUT NA MATRACE, PÁNOVÉ !!!(26.3.2018)

Najlepší mafiánsky film? No ja neviem.. Veľmi nudné dielo, ktoré má fakt minimálny príbeh, len ho to naťahuje do extrémne dlhej dĺžky. Nebyť Marlon Brando, tak to je ešte horšie. Absolútne nechápem, prečo je tento film taký kultový. Francis Ford Coppola ostáva pre mňa naďalej nezaujímavým režisérom. Jeho jediný dobrý film je snáď len Apokalypsa.(13.4.2018)

Podtrženo, sečteno= 50% = 3♥(20.7.2018)

Kmotr bude mať u mňa v srdci vždy zvláštne miesto. Užíval som si ho od prvej minúty prvého dielu až po poslednú minútu diela tretieho. Herecké nebo a jeden z najväčších filmových počinov všetkých čias.(14.8.2018)

Je na čase si přiznat, že s přibývajícím věkem ztrácím dynamiku a pro většinu nových filmů nejsem žádaným zbožím, protože dávají přednost mladším. Proto jsem rád za každý starší kousek ze zlatého fondu, který věří mým zkušenostem a vytrvalostním schopnostem. A tak když mi ve volné chvíli hodil laso samotný Kmotr, neváhal jsem a podepsal s ním smlouvu na 3 hodiny. A nelituju toho. Skvělá organizace, suprové zázemí, výborní spoluhráči (hlavně Michael a Tom), přísný trenér, vyhrocené zápasy a nakonec týmový úspěch. A věřím, že i Kmotr je s mým příspěvkem pěti hvězd spokojen...(3.9.2018)

Úžasný filmový klenot který by měl vidět každý fanda filmů. Nicméně se nejedná o krvavou akční gangsterku, ale o dojemné drama, které bych popsal slovy: Rodina je to nejdůležitější. Na pár toho střílení ovšem taky dojde, to ale není to hlavní o co ve filmu jde. To hlavní je (jak už jsem zmínil těmi slovy) rodina. Vztahy mezi členy Corleonů. Vývoje postav, které jsou přesvědčivě vedeny úžasnými herci (hlavně Al Pacino a Marlon Brando). Celé to má krásnou atmosféru kterou vystihuje nádherná hudba. Tu když slyším, dostanu se do naprosté blaženosti. Prostě nádhera. Celkově se pro mne jedná o jeden z nejlepších filmů všech dob. 10/10.(30.10.2018)

Jedním slovem masterpiece! Takhle funguje Cosa Nostra!(4.5.2019)

Tu mafiánskou brutalitu jsem si vychutnával. Film byl pozvolný, takže jsem u něj moc nedával pozor, nuda to nebyla ale úplná zábava taky ne. Bohužel jsem nečetl knihu protože jsem nekulturní barbar který sleduje pouze filmy a čte maximálně bulvární časopisy jako prostředek pro lepší vyprazdňování při velké potřebě na toaletě. Takže hodnocení tohoto filmu je z mojí strany tak jako napůl objetivní.(15.8.2019)

Tak tohle bylo něco... Ale co jsme mohli čekat od geniálního spojení Coppola - Pacino - Brando - Caan - Duvall? Popravdě jsme se na tenhle film chystali už delší dobu a to nejen kvůli zdejším recenzím a toho čekání opravdu litujeme, protože tak do puntíku vyšperkovanou a geniální gangsterku jsme ještě neviděli (a také už pravděpodobně neuvidíme). Délka filmu zde není vůbec žádná zábrana, naopak čím delší je tohle dílo, tím je lepší! A výjimečnost tohoto filmu potvrzuje i to, že je tohle náš 1000. komentář a ten si tento film rozhodně zaslouží :) A Marlon Brando nebyl Donem Vitem on se jím skutečně stal (i když tu šaškárnu na Oscarech si mohl odpustit:) Každopádně neuvěřitelné dílo, které nám zůstane navždy nejen v srdci! 100%(9.11.2019)