Komentáře uživatelů k filmu (1 955)

Teraz viem, prečo sa nemajú filmy dabovať. Tak, ako rozprával Marlon Brando, by ho nevedel nadabovať nik. S minimálnou mimikou dokazuje , že je pán Herec a na pochybách nikoho nenechá ani Al Pacino. Toto dielo by mohlo byť kľudne natočené i na čierno-biely materiál a neubralo by mu to na kvalitách ani pol percenta. Hudbe je len tam , kde má byť a úplne podčiarkuje celú dejovú líniu. O každej z postáv by sa dali písať stohy papiera, ale bolo by to len nosenie vody do mora ...(27.10.2003)

Pravděpodobně nejlépší ztvárnění mafie, jaké kdy bylo zachyceno na filmový pás. Knížku jsem bohužel nečetl, ale jestli platí pravidlo, že filmy jsou obvykle o trochu horší než jejich předloha, musí být naprosto dokonalá. Takový je totiž i tento snímek. Někoho by sice mohla odradit dlouhá stopáž, spousta dlouhých dialogů a relativně málo akce, ale to by byla škoda. Akčních scén sice v tomto tříhodinovém eposu moc není, ale rozhodně patří k nejlepším svého druhu, ať už z diváckého či filmařského pohledu (mám na mysli hlavně tu spoustu rozbušek s umělou krví). Co je však nejdůležitější, většinu z nich naprosto nečekáte, takže prvotní šok je o to větší. Veškeré technické aspekty filmu jsou perfektní, ať už kamera, střih či výše zmíněné praktické efekty při akčních scénách. Podobně jsou na tom i herecké výkony, ale a tom mají svůj lví podíl kvalitně napsané postavy a povedený casting. Prostě pokud máte pár hodin volna, Kmotr je ideální volbou na jejich strávení.(3.2.2016)

Pomalu,ale velmi zajímavě se rozvíjející děj. Život mafiánské rodiny,obsažený ve výborném filmu se skvělými herci.Mrzí mě,že jsem to neviděl dřív,protože takovou mafiánskou atmosféru jsem dlouho neviděl. 100%(5.3.2016)

I'm gonna make him an offer he can't refuse. ~ To úplně nejlepší z kinematografických let sedmdesátých. Revoluční v mnoha směrech a taktéž nejlepší ze všech tří částí celé ságy a jediná část opravdu stojící za shlédnutí. V druhé sice kraluje De Niro v retrospektivní dějové lince, která jest naprosto bezchybná, ale ta hlavní mi přijde každým shlédnutím horší a otravnější. Vrchol odpadního nánosu se vyplaví ale až v té třetí, kde přes veškerou ufňukanost a zcestnou sebedestrukci skoro ani není usychající Michael Corleone poznat. Nic z toho samozřejmě pro část první neplatí, čili se zde může divák naplno oddat všem krásám, které Godfather nabízí; kde všemu velí Marlon Brando a jeho věčně božské dialogy. ~ (94%)(2.5.2016)

Knihu Kmotra od Puzoa jsem nečetl a myslím, že po zhlédnutí celé trilogie už ani nemusím :) Příběh, herci a celkové zpracování prostě perfektní. Rozhodně nejlepší film z prostředí mafie, jaký byl kdy natočen.(3.6.2016)

Dost možná ten nejlepší film co jsem kdy viděl , skvělá atfosméra , herci , prostředí , hudba. Prostě všechno , Al Pacino jeden z nejlepších hereckých výkonů staletí.(3.6.2016)

Celý film mne hrozně bavil, i když mi příběh přišel celkem nepřehledný (nevěděl jsem jak se kdo jmenuje apod.), ale velmi jsem si ho užil a ani bych se nedovážil dat jiné než stoprocentní hodnocení.(12.7.2016)

Epochální a nadčasové. Al Pacino, ostatní a hlavně pro mne Brando jsou hvězdy. Přesto to není za pět jak u většiny recenzentů. Příliš dlouhá stopáž, průhledné kvazizápletky a obsese Itálií - to ubírá finální hvězdu pro nesmrtelné.(13.1.2017)

Film stojí především s Marlonem Brandem, který je ten pravý don. Skvělá je rozhodně úvodní scéna a dále například v restauraci a na záchodě. Vynikající hudba dodává skvělou atmosféru a film příjemně utíká. Více než Michael se mi líbil Tom Hagen. Nevýhodou však zůstává množství postav a z toho pramenící nepřehlednost děje.(1.5.2017)

Nemám, co vytknout. Lidé odjakživa byli závistiví, prahli po moci, penězích. Tady platí, čím větší jsi, tím snažší je se tě zbavit. Rozjezd dokonalý s krásnou hudbou Nina Roty, famózní Brando s Al Pacinem. Nikomu nevěř a pořádně se rozhlédni :-)(23.9.2017)

Co napsat o Kmotrovi? Bezpochyby jde o mistrovské dílo, které dalece překračuje hranice svého žánru a je jedním z nejlepších filmů vůbec. Výtky nejsou a vyjmenovávat to dobré, to by bylo na dlouho. Tvůrci především beze zbytku vytěžili úžasný potenciál skvělé knižní předlohy a dali světu geniální gangsterskou ságu. Tak nakonec snad jen velké Děkuji.(26.10.2017)

Snáď len pochvala za skvelé využitie crossfadov a famózne zrežírovaný a poskladané finále (krst.... atď.). Teším sa na dvojku :)(2.2.2018)

Viděl jsem už dávno a tenkrát to bylo pro mě opravdu bomba dílo. Teď jsem to viděl znova a na svojí bombačnosti, skvělosti a perfektnosti to neztratilo nic. Je to silný, skvěle obsazený, správně temný a prostě je to KMOTR. Za mě nezlomných 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU(19.3.2018)

A ZALEHNOUT NA MATRACE, PÁNOVÉ !!!(26.3.2018)

Najlepší mafiánsky film? No ja neviem.. Veľmi nudné dielo, ktoré má fakt minimálny príbeh, len ho to naťahuje do extrémne dlhej dĺžky. Nebyť Marlon Brando, tak to je ešte horšie. Absolútne nechápem, prečo je tento film taký kultový. Francis Ford Coppola ostáva pre mňa naďalej nezaujímavým režisérom. Jeho jediný dobrý film je snáď len Apokalypsa.(13.4.2018)

Milujem mafiánske hry ,a tak sa rozhodol vyskúšať aj filmy a knihy. Keď som sa pýtal ,čo si mám pozrieť a prečítať ,tak všetci povedali ,že Godfather. A tak som tomu dal šancu. Knihu eštelen čítam a je super. Ku filmu som pristupoval skepticky a pri pozeraní som so slzami v očiach čakal ,že sa pozerám na ďaľší nepodarený film podľa knihy. Tak film začal ,išiel ďalej a nakoniec skončil. A ja som vtedy zistil ,že sa mi konečne podarilo nájsť zlatý grál kinrmatografie!!! Áno film má od dokonalosti ďaleko ,ale je takmer dokonalý. Coppola dobrá práca! Scénar je tip top ,vďaka Mario Puzo. Al Pacino a Marlon Brando ako hlavní herci proste super výber a ešte lepšie zahraté. Toto putuje do mojich obľúbených filmov ! Už sa teším ako tú knihu dočítam a pôjdem na dvojku :) 101%(26.5.2018)

Podtrženo, sečteno= 50% = 3♥(20.7.2018)

Kmotr bude mať u mňa v srdci vždy zvláštne miesto. Užíval som si ho od prvej minúty prvého dielu až po poslednú minútu diela tretieho. Herecké nebo a jeden z najväčších filmových počinov všetkých čias.(14.8.2018)

Je na čase si přiznat, že s přibývajícím věkem ztrácím dynamiku a pro většinu nových filmů nejsem žádaným zbožím, protože dávají přednost mladším. Proto jsem rád za každý starší kousek ze zlatého fondu, který věří mým zkušenostem a vytrvalostním schopnostem. A tak když mi ve volné chvíli hodil laso samotný Kmotr, neváhal jsem a podepsal s ním smlouvu na 3 hodiny. A nelituju toho. Skvělá organizace, suprové zázemí, výborní spoluhráči (hlavně Michael a Tom), přísný trenér, vyhrocené zápasy a nakonec týmový úspěch. A věřím, že i Kmotr je s mým příspěvkem pěti hvězd spokojen...(3.9.2018)

Úžasný filmový klenot který by měl vidět každý fanda filmů. Nicméně se nejedná o krvavou akční gangsterku, ale o dojemné drama, které bych popsal slovy: Rodina je to nejdůležitější. Na pár toho střílení ovšem taky dojde, to ale není to hlavní o co ve filmu jde. To hlavní je (jak už jsem zmínil těmi slovy) rodina. Vztahy mezi členy Corleonů. Vývoje postav, které jsou přesvědčivě vedeny úžasnými herci (hlavně Al Pacino a Marlon Brando). Celé to má krásnou atmosféru kterou vystihuje nádherná hudba. Tu když slyším, dostanu se do naprosté blaženosti. Prostě nádhera. Celkově se pro mne jedná o jeden z nejlepších filmů všech dob. 10/10.(30.10.2018)

Jedním slovem masterpiece! Takhle funguje Cosa Nostra!(4.5.2019)