Komentáře uživatelů k filmu (1 954)

Technicky najlepšie zvládnutý film, aký kedy vznikol.(23.8.2018)

Nemám co dodávat. Všichni ten film známe a všichni víme, jak skvělý je.(2.11.2018)

Film mě bavil i přes svoji téměř tříhodinovou délku od začátku do konce. Mafiánské subsvěty od Maria Puza byly perfektně vyjádřeny filmovou řečí. Vynikající záběry a hudební podkres. Legendární postava Marlona Branda – don Vito Corleone – mě uchvátila ze všeho nejvíc. Jeho rozhodnost, tvrdost, jednoznačné jednání, láska k rodině, respekt, který k němu mají bližní. Na zajímavosti snímku přidává vývoj postavy Michaela Corleona. Zprvu je zdráhavým, ale je v něm krev otce, která se začíná projevovat. Jsem rád, že ve filmu nejsou akční scény – snímek by ztratil na realističnosti. Velice na mě zapůsobily nečekané zvraty. Rozhodně si zasluhuje Oscara za nejlepší film. Plno rodin by se mohlo inspirovat nějakými hodnotami rodiny Corleonů.(12.11.2018)

Je to neuvěřitelné, ale i přes téměř tříhodinovou stopáž, filmu chybí zhruba ¼ děje románu. Ale to co Coppola zachoval přenesl z Puzza tak skvěle, že zbývá jenom zatleskat!(19.11.2018)

Film je sice delší a v některých částech má pomalé tempo. To ale není špatná vlastnost, ne u Kmotra. Velmi kvalitně ztvárněný příběh rodiny Corleone. Film krásně ukazuje pomalou přeměnu celého charakteru Michaela. Samotný Vito Corleone je asi jedna z těch známějších postav kinematografie. Podívat se na Kmotra je nabídka, která se nedá odmítnout.(27.12.2018)

100%(30.12.2018)

Peckowej film, jednozančně největší klasika ze všech těch takovej. Jenže. Když máte namakaný příběh Kmotr, knížku čtete od první chvíle co umíte číst, tisíckrát a znovu,.. se všemi odbočkami a dalšími navazujícími příběhy, co vám tady budu vyprávět, film mě nedokázal dostat ani zdaleka tam, kam mě kdykoli dostane první vydání v češtině, klenot který se nepůjčuje, neukazuje, hýčká a ..čte pořád dokola. proč ? Zkuste si po pravdě odpovědět na tuto zdánlivě jednoduchou otázku. Proč nás právě příběh Vita Corleona dostal ? Co jsme v něm našli ... ?(20.1.2019)

Kmotra jsem si pustil s nadšením, poháněným slovy mých kamarádů: "Tenhle film prostě musíš vidět! Je tam všechna pravda o životě, kterou potřebuješ vědět!" Inu...hledal jsem fakt pracně, ale nenašel jsem ji. Sotva jsem film dokoukal do konce. Předně - co se mi líbilo a za co dávám tři hvězdy. Jedna je za výtvarné zpracování - krásné barvy, interiéry a tak dále (sorry, jestli používám špatné technické výrazy). Fakt je na co se dívat a čím se kochat. Potom jednu a půl za Al Pacina - záběry s ním jsem sledoval se zatajeným dechem. A půl hvězdy za italské záběry. A teď ta převažující negativa....Jedno, do očí bijící - italská mafie, která mluví anglicky s neidentifikovatelným přízvukem? To mysleli tvůrci jako vážně? Sám jsem imigrant a dokázal bych pochopit, kdyby se starší generace bavila mezi sebou italsky a anglicky s dětmi, ale tohle jsem překousnout nedokázal. Četl jsem spoustu chvály na hru Marlona Branda, ale mně ten jeho kamenný obličej a mluva skrz zuby nepřišla nijak sexy, zpětně si ani nedokážu vybavit žádnou zajímavou scénu s ním kromě té, kde se skácí na zahradě vedle vnuka. Třeba je to tím, že v ní toho moc nenamluví... A nakonec - v tomhle filmu fakt není žádná pravda. Romantický obraz gangsterů a věrné rodiny, co drží u sebe, jaksi vytěsňuje prostituci, prodej drog a přepadení, která jsou zdrojem jejich příjmů. Moc nechápu, že zrovna ve Státech s místním kultem zákonu a pořádku se tento film stal tak úspěšným. Nejspíš zakázané ovoce nejlépe chutná... Vyobrazení mafie mi nepřijde nijak věrohodné, spíš jako karikatura, ale je to jen můj osobní dojem, který nemůžu podpořit osobním setkáním :) Nevnímal jsem žádný osobní vývoj postav, co se v nich dělo uvnitř, snad kromě dona Corleoneho, který si po zranění uvědomuje, že už nemůže pokračovat jako don a musí volit nástupce. Přestanu v nejlepším. Byl jsem zklamaný a podle mě jde o líbivý a technicky krásný snímek, na který stálo za to se jednou podívat, ale jinak je to jedno z nejpřeceňovanějších uměleckých děl všech dob.(8.2.2019)

• hmyzovrah

Film plný patosu, Italské nudy, žádné atmosféry, nudných dialogů a jen jedné dobré postavy, která je hned na začátku postřelena. Zub času patrný a jednu hvězdu dávám za Marlon Branda.(26.5.2019)

Za mě nejlepší film v historii. Dívám se na něj snad po sté a pořád mě baví. Scénář, hudba, obsazení, režie, atd... všechno neskutečnà pecka.(25.6.2019)

Kniha nebo filmové zpracování? Jako náctiletý jsem přečetl Kmotra jedním dechem. Když mi bylo 20, tak jsem poprvé viděl filmovou verzi a vůbec mě to nebavilo. Po několika letech jsem to zkusil znovu a ejhle, ono to fungovalo. Najednou na mě dýchla ta atmosféra, kterou jsem cítil při čtení. Bravurní herecké výkony, hudba, střih, kamera. Prostě to má spád a člověk se alespoň na 3 hodiny stane jedním z členů rodiny. Robert Duvall jako Tom Hagen byla dokonalá volba.Přesně takhle jsem ho při čtení viděl. A samozřejmě Brando a Al Pacino. Už se těším, až se na to znova podívám.(10.7.2019)

"It's not personal, Sonny. It's strictly business."(11.8.2019)

Filmový diamant(25.8.2019)

Naprostý klenot kinematografie, který právem podle většiny kritiků je ten vůbec nejlepší film všech dob. To, co předvedl Francis Ford Coppola je naprostý majstrštyk snad žádný jiný film nepředstihuje svojí knižní podobu a to zvlášť když jde o fenomenální knihu Maria Puza a jeho Kmotra. Výtečný Marlon Brando, za kterým skoro nezaostává Al Pacino. Prostě základní vzdělání, film který musí vidět každý.(23.9.2019)

1 25 50 74 95 96 97 98 následující >>