Jéé, tak na Pomádu mi nikdo nesmí šáhnout:-)). Jak jsem tolerantní, pokud jde o názorovou škálu a filmový vkus, tak kdo dá úžasně šlapající muzice, té nejbáječnější choreografii (snad neznám lepší, než je sen o autíčku) ještě podpořené dynamickou kamerou a střihem, absolutně božskému obsazení a vystupňovanému finále s vytuněnou Olivií míň jak 3*, tak ten ať mi nechodí ke hrobu :-)).(4.7.2006)

Oscar 1 nominace: Píseň - "Hopelessly Devoted to You"(15.4.2004)

Já si taky myslím, že tenhle muzikál patří k těm nejlepším. Opravdu trošku blbý příběh, ale vše vyrovná naprosto dokonalá hudba, atmosférá "sweet young 70's" a sympatičtí herci. Pozitivnější muzikál snad neexistuje.(3.5.2003)

Muzikálová klasika, a to říkám navzdory tomu, že jsem milovník Red Dwarfa;) V tomhle případě muzika opravdu stojí za hřích a vizuální ztvárnění je úžasně dobové (míněno jako plus;)), obojí je spojené ve skvělých tanečních číslech, prostě paráda. O to větším propadákem se stal druhý díl...(19.10.2003)

Báááječný muzikál!!! 85% Zajímavé komentáře: CheGuevara, darwin, MacGyver(20.5.2005)

Dobrá hudba,svižný příběh,sranda.(6.1.2003)

Podle mého názoru jde o jeden z nejlepších muzikálů všech dob. A přestože se jedná vpodstatě o generační film, má své příznivce i dnes, a nejen kvůli spoustě skvělých písniček.(13.8.2002)

Pomáda.... proč ji všichni milují :o)) a dávají si ji na vlasy? Vždyt v tom každý vypadá jako Travolta, každá blondýna jako Newton Johnová a každý si pak myslí, že je skvělí zpěvák vážně je nechápu.... Klasika, kterou nemá cenu komentovat :)(13.7.2004)

Rozpočet $6miliónovTržby USA $188,389,888Tržby Celosvetovo $394,589,888Tržby za predaj DVD v USA údaje od roku 2006 $23,277,428 //počet predaných kusov 1,768,696/75%/(29.6.2005)

Scénář: Bronte Woodard .. Paráda !!(4.6.2006)

Travolta je prostě neodolatelný...(2.6.2003)

rozpočet : $6 million tžby celosvetovo : $394,589,888(18.12.2006)

Soundtrack Olivia Newton-John, Stockard Channing, Warren Casey, Jim Jacobs, Sha Na Na, Grease (Related Recordings) a John Travolta: 1. Grease - Frankie Valli [3:25] ,2. Summer Nights - John Travolta/Olivia Newton-John [3:36] ,3. Hopelessly Devoted To You - Olivia Newton-John [3:05] ,4. You're The One That I Want - John Travolta/Olivia Newton-John [2:49] ,5. Sandy - John Travolta [2:35] ,6. Beauty School Drop-out - Frankie Avalon [3:59] ,7. Look At Me, I'm Sandra Dee - Stockard Channing [1:40] ,8. Greased Lightnin' - John Travolta [3:14] ,9. It's Raining On Prom Night - Cindy Bullens [2:52] ,10. Alone At The Drive-In Movie [2:25] ,11. Blue Moon - Sha-Na-Na [2:23] ,12. Rock N' Roll Is Here To Stay - Sha-Na-Na [2:02] ,13. Those Magic Changes - Sha-Na-Na [2:18] ,14. Hound Dog - Sha-Na-Na [1:25] ,15. Born To Hand Jive - Sha-Na-Na [4:39] ,16. Tears On My Pillow - Sha-Na-Na [2:03] ,17. Mooning - Louis St. Louis/Cindy Bullens [2:15] ,18. Freddy My Love - Cindy Bullens [2:48] ,19. Rock N' Roll Party Queen - Louis St. Louis [2:11] ,20. There Are Worse Things I Could Do - Stockard Channing [2:23] ,21. Look At Me, I'm Sandra Dee (reprise) - Olivia Newton-John [1:30] ,22. We Go Together - John Travolta/Olivia Newton-John [2:59] ,23. Love Is A Many Splendored Thing [1:23] ,24. Grease (Reprise) - Frankie Valli [3:24],(15.5.2011)

muzikálová klasika.. oblíbený film moji babičky... oblíbený film mojí mámi.. oblíbený film můj.. a jistě bude oblíbený film mé dcery, na které se ještě ani nepracuje =o) našlo by se na něm tolik chyb.. ale já je hladat nechci.. ba je ani nevidím.. protože to pozlátko okolo mě tak unáší.. k tomu úžasný písničky.. a sexy Travolta se svým ďolíčkem.. no co víc si ženská může přát :-D(31.3.2009)

Muzikály nie sú moja srdcovka, ale ak sa nejaký vydarí, tak je to samozrejme rovnako dobrý film, ako dobrá dráma alebo dobrý horor. A Pomáda sa vydarila. Prvý raz som ju videl až v roku 2007, potom som si ju zopakoval po menšej prestávke v roku 2019 a hoci to nie je môj najobľúbnenejší film života (a nikdy nebude), faktom je, že je to veselý, optimistický, utrsaný a zábavný film s fantastickým hereckým obsadenému, ktorému prirodzene najviac dominujú Travolta s Newton-John, ale výborní sú všetci (a že ich je, okolo každého z nich sa združuje skupina priateľov rozdelených podľa pohlavia). Mnohé pesničky ma nebavili, ale minimálne jedna z prvých a jedna z posledných sú geniálne a bez debaty kultové. Poteší, že hoci od vzniku ubehli desaťročia, stále niektoré vtipné scény nezostarli a zostali rozkošnými a milými (Dannyho bez debaty strašné pokusy o športovú kariéru alebo bleskovo sa šíriaca správa o tehotenstve). Zároveň na vás z Pomády dýchne pocit bezstarostnej (a je smutné, že niektoré veci z našej minulosti sa už nikdy nevrátia) doby amerických 60. rokov, ktoré v skutočnosti vôbec bezstarostné neboli, ale vďaka filmom, ako je tento, máte pocit, že boli.(25.8.2007)

John Travolta pro mně nebyl nikdy tím pravým teenagerovským idolem a to ani po Horečce sobotní noci. Sice z něj vyrostl skoro přes noc nový idol tehdejší mládeže, ale u mě, bohužel, tato dnes už nostalgická broadwayská muzikálová slátanina s jasným poselstvím o nejrůznějších ganzích mladých, zkouškách odvahy, dokazování dospělosti, prvních láskách nikdy až tolik nezabrala. Krom evergreenů samozřejmě:-) Muzikály opravdu ne až na malé vyjímky jako Hair, My Fair Lady, West Side Story, i když nepopírám fakt, že se dnes už kultovní Pomáda stala jedním z nejúspěšnějších filmů přelomu sedmdesátých a osmdesátých let, přestože kritika přijala film s velkým opovržením. Svého času se dokonce vyšplhala mezi deset nejziskovějších filmů v historii. Takže za choreografii, úvodní píseň od Bee Gees a za celkové studentské prostředí za 3*. "Neříkám, že se mně film v určitých částech nelíbil, ale už mě to tak jako před lety neoslovilo a to ani v částečném nostalgickém duchu."(5.10.2007)

Kultovní filmový muzikál se spoustou nádherných písniček, který udělal hvězdu jak z Johna Travolty (i když on už si udělal jméno na Horečce sobotní noci), tak z Olivie Newton-John. Tohle musel vidět zkrátka každý......(1.12.2007)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Zestárla auta, účesy, ošacení, nestárnou však nádherné písně Pomády a její mladistvý duch. Trailer: http://www.csfd.cz/film/16442-pomada-grease/videa/(8.2.2009)

Klasika mezi muzikály , vynikající Travolta , krásná hudba.(20.4.2005)

Můj nejmilejší brak(26.5.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34