Kdopak to mluví

• slovenský

Pozri, kto to hovorí

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1989, 93 min

Nechápu tak nízké hodnocení, vždyť to byl bezva nápad nadabovat děti. Solidní rodinná komedie. Akorát Kirstie Alley mi lezla na nervy, ale není člověk ten, aby se líbil všem, že. Travolta byl náhodou perfektní a v domácí taneční scénce pěkně zparodoval sám sebe. Olympii Dukakis mám moc ráda, asi jsem to zdědila po své dceři:-)(11.6.2010)

Komediálna klasika, ktorá patrí ku prázdninovým poobediam. Žiaľ, Kirstie Alley si ma nikdy nezískala. V slovenskom znení: GABRIELA ŠKRABÁKOVÁ, STANO KRÁL, MICHAL GUČÍK, MÁRIA KRÁĽOVIČOVÁ, ZDENA STUDENKOVÁ, JOZEF VAJDA, EDUARD BINDAS, PETER MARCIN, JURAJ BENČÍK a iní. Réžia slovenských dialógov: ŠTEFÁNIA GORDULIČOVÁ(6.1.2010)

První díl nabízí ještě slušnou řádku vtipů a chytře vymyšlených situací, díly další už jsou jen snůškou trapasů a hloupých pokusů o vtip, kterého se však nedočkáte. Jednička však nabízí originalitu, chytrý humor, který vás dokáže pobavit i po vícerém shlédnutí, a kvalitní výkon Kirstie Alley ( John Travolta je na tom přece jenom o něco hůř ).(7.4.2007)

Dalo by se říct běžná romantická komedie, kdyby neměla jeden skvělý nápad. Myšlenka komentářů od našich nejmenších dodává filmu zajímavé možnosti, které jsou z části využity, jsou občas vtipné a dokáží (alespoň na poprvé) pobavit. Také John Travolta se s Kristie Alley skvěle doplňují a hrají to uvěřitelně, zvlášť pro Kristie je to životní role. V rámci žánru rodinných romantických komedií jde o lehký nadprůměr. Kdybych na film Kdopak to mluví narazil, rád si jej pustím znovu.(8.12.2017)

Taková ta lepší blbost alá rodinný film. Dá se fakticky říct, že je to ještě to koukatelné a v tomto případě i docela originální. Řekl bych, že se budou opravdu bavit i dospělí i děti pač každý si tu nejde tu svojí. Zcela výjimečně dám čtyři hvězdy protože když jsem byl malý tak tenhle film fakt frčel a byl cool…(4.11.2013)

• - Když veze James (John Travolta) přítelkyni Molly (Kirstie Alley) do nemocnice, tak je velmi zřetelně vidět kameru na kapotě auta. (Mr.Hudson)

• - V širokých záběrech při finální honičce je jasně vidět, že v taxíku nesedí James (John Travolta) a Mollie (Kirstie Alley), ale jejich dubléři. (Mr.Hudson)

• - Příjmení Ubriacco je italské slovo, které znamená "opilý". (rafix)