Kdopak to mluví

(pracovní název)

Pozri, kto to hovorí

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1989, 93 min

Mollie (Kirstie Alley) obyčejná účetní jedné společnosti při svých pletkách s jedním z klientů otěhotní. Ačkoli ji nástávající otec slibuje, že si ji vezme, nachytá ho s jinou, mladou, netěhotnou dívkou. A tak si celé těhotenství a porod musí oddřít sama. Ohó, k porodu se nachomýtne taxikář James (John Travolta), kterýžto považován za otce si odbude porod, aby se pozdějc stal "chůvákem" malého Mikeyho. Ještě stále to nezní jako velká zábava? Ohó, to by nesměl malý Mikey (od "svého" zrodu) vše komentovat vnitřním (dospěláckým) hlasem.... Skvělá komedie z dob, kdy Travolta byl ještě in, Kirstie Alley mladá a všelijaké "podobné" komedie letěly... A průpovídky Mikeyho nemají chybu, ani s hlasem Bruce Willise... Tento film můžu vidět kdykoliv, a stejně nikdy neomrzí ... (jako jeho mladší bratříčci)...(13.9.2004)

Pro mě už taková kultovní komedie. Je to ten typ filmu na který jsem se koukal jako dítě. Vždy ho dávali v televizi a já se vždy rád koukl. Zbožňuju herecký výkon Travolty ve svý roli je naprosto přirozený. Musím říct že nápad aby bylo slyšet co si dítě myslí mi přišel opravdu zábavný, občas Mike prostě dodal ten správnej názor. Chtěl jsem dát čtyři hvězdičky ale i když ten film mám rád 4 si prostě nezaslouží. Jinak se na něj vždy rád podívám.(22.7.2018)

• mr.filo

Když sem to viděl prvně - byl sem ještě mrně. ....................................... ......................................................... ............................ Holandsky to bylo dabovaný - měl sem oči na vrch hlavy. ................................... ................................ ................................. ......... Devět mi bylo tenkrát let - když sem jel z NL zpět.(18.2.2012)

Tohle děcko má víc rozumu než Vašík Klausů! Výborný Trojan jako batole, nicméně dává jen tušit, jak skvělé to musí být ve verzi s Postráneckým.....Travolta se tak dlouho špičkuje s Kirstie, až se do sebe zamilují...všichni víme, že se tak stane, a stejně nás to dostane. Tenhle film je milý, vtipný a co se týče života s kojencem i poučný, tak co víc si od komedie přát?(24.6.2015)

Hodnotím za 2....1 díl co ktomu říct beru to jako experiment která se povedl a Travolta zahrál svou roli skvěle jako skoro vždy Kirstie Alley k tomu už mám výhrady nelíbí se moc její herecký talent a jediné co na mě zabízalo bylo její skvělé oči, ale to tak všechno. Co k tomu ještě říci snad, že další díly byly již slabší.(6.6.2006)

• - Fim se natáčel ve Vancouveru, v Kanadě. Natáčelo se od 25. května do 20. července 1989. (rafix)

• - V čase 38:42 vyčerpaná Mollie (Kirstie Alley) usíná u stolu, James (John Travolta) ji bere do náruče a odnáší z místnosti. Zřetelně jsou vidět dveře i okénko nad nimi a zvláštní lustr. V čase 39:02 se James vrací do místnosti a nad ním je najednou nějaký kus barevné látky, který tam před jeho odchodem nebyl. (Proste..Jana)

• - Kirstie Alley později přiznala, že se během natáčení zamilovala do Johna Travolty. Nakonec se ale rozhodla zůstat se svým manželem. [Zdroj: Nova.cz] (NiaWolf)