Kdopak to mluví

Daddy's Home

(pracovní název)

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1989, 93 min

Tohle děcko má víc rozumu než Vašík Klausů! Výborný Trojan jako batole, nicméně dává jen tušit, jak skvělé to musí být ve verzi s Postráneckým.....Travolta se tak dlouho špičkuje s Kirstie, až se do sebe zamilují...všichni víme, že se tak stane, a stejně nás to dostane. Tenhle film je milý, vtipný a co se týče života s kojencem i poučný, tak co víc si od komedie přát?(24.6.2015)

• Doomer

Na todle jsem byl kdysi prinucen se divat (cca v 11letech) kdyz jsem byl nemocnej na chalupe a zrovna v mistnosti z televizi - presto jsem se musel v pulce filmu presunout jinam protoze to nicilo muj mozek uz tenkrat. Film je o zaberech na haranta a dodatecny dabing tomu pridava radobyvtipne komentare jak se asi harant citi a jak vidi svet s prvky romanticke komedie jak totalne blba pipka najde noveho tatinka pro sveho šklíbáka. Jestli se todle libi slepicim tak docela chapu jev kdy se jim po porodu snizi IQ na polovinu.(27.10.2010)

Taková ta lepší blbost alá rodinný film. Dá se fakticky říct, že je to ještě to koukatelné a v tomto případě i docela originální. Řekl bych, že se budou opravdu bavit i dospělí i děti pač každý si tu nejde tu svojí. Zcela výjimečně dám čtyři hvězdy protože když jsem byl malý tak tenhle film fakt frčel a byl cool…(4.11.2013)

Naposledy jsem si tuhle záležitost pravidelně dávkoval v útlém dětství, pak dlouho nic a teď, když máme doma podobného prcka, dáváme si to znova. A pozor, je to vtipné i po letech! Nedávno jsme kupříkladu koukali na, v dětství bezmála kultovní, Číslo pět žije a to vám byl teď sranec jako máloco. Člověk se pak skoro bojí vracet ke starším flákům, jenž provázely jeho první krůčky filmovým světem. V případě Kdopak to mluví se však předchozí zklamání nedostavuje, ba co víc, v původním znění dostává tahle komedie zcela nový rozměr. Myšlenky toho malého rozkošného chlapíka jménem Mikey totiž v originále dabuje John McLane. Ano, ten borec v bílém tílku co bez mrknutí oka likvidoval německé teroristy v Nakatomi Plaza (později se snažil prosadit také jako herec, v databázích jej najdete pod pseudonymem Bruce Willis). Vydařená chemie mezi upjatou Mollie (Kirstie Alley) a floutkovským Jamesem (John Travolta) vyvažuje sporadickou zápletku s povinným happyendem. Nejlepší jsou scény z porodnice (nahlas přemítající kojenci v postýlkách) nebo Molliina nevábná představa budoucnosti s vyžraným Travoltou a kopou hladových krků. Nadabovaní haranti jsou fajn a kouzlí stejné úsměvy jako v dobách, kdy jsem byl malý špunt. S nostalgickým nádechem za čtyři.(27.8.2013)

Kirstie Alley je tady tak "živá" = její výkon je přesvědčivý, a i když je úplně jiná než já, naprosto dokonale se umím vcítit do její životní situace :-) pro mě je to originální a vtipné, a hlásek malého Mikeyho nadabovaný Ivanem Trojanem je božííí... Travoltu jsem dík tomuto filmu začala brát na milost :-) pro mě za 90%(1.12.2010)

• - Když veze James (John Travolta) přítelkyni Molly (Kirstie Alley) do nemocnice, tak je velmi zřetelně vidět kameru na kapotě auta. (Mr.Hudson)

• - Bruce Willis, který propůjčil hlas ústřední postavě Mikeyho, dostal za dvoutýdenní práci 4 miliony amerických dolarů a 10 procent ze zisku. Z komedie se stal jeden z nejúspěšnějších filmů roku a Willis obdržel dalších 14 a půl milionu. (Rocky62)

• - Během cesty do porodnice, Mollie (Kirstie Alley) říká, že jí praskla voda. Když ale vystupují z auta, tak nemá mokré kalhoty. (Mr.Hudson)