Kdopak to mluví

Pozri, kto to hovorí

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1989, 93 min

• Jiří K.

Když k nám tato originální komedie přišla do kin, vzbudilo to vlnu nadšení, nota bene to odstartovalo mnoho podobných filmových komediálních projektů na téma dítě et rodina. Tenkrát jsem se asi dvěma fórům zasmál, ale dnes to u mně vzbuzuje jen lehký ironický úsměv v koutku úst, jaká je to blbost...(30.7.2004)

I po letech milá a zábavná rodinná komedie s několika skvělými nápady, které dodávají tu správnou jiskru a nadhled nejen originální nápad, ale především John Travolta a Bruce Willis. I když Kirstey je taky ve sve snaze zvládnout mateřské povinnosti či najít Mikeymu nového tatínka zábavná. Navíc to mezi ní a Travoltou sympaticky jiskří. Jistě, není to nic převratného, nic co by zmenilo filmovou historii, ale to myslím od rodinného filmu nikdo nečeká.(5.3.2012)

Ve své době pecka. Miloval jsem tento film. Zesměšnil mi ho až učitel biologie na střední škole, když nám (17letým pubescentům) pusti scénu oplodnění a celou dobu nás s kamennou tváří upozorňoval, že: "Ve skutečnosti ty spermie nemluví." Od té doby mi nezbývá než se smát jen když uslyším název tohoto filmu. Přesto 75%.(15.2.2009)

2. DABING: VHS, DVD, AXN, ČNTS V českém znění: David Novotný - John Travolta (James), Vlasta Žehrová - Kirstie Alley (Mollie), Miroslav Saic - Bruce Willis (Mikey), Hana Talpová - Olympia Dukakis (Rosie), Jiří Zavřel - George Segal (Albert + další postavy), Jiří Holý - Abe Vigoda (dědeček + další postavy), Daniela Bartáková - Twink Caplan (Rona + další postavy) Zvuk: Jan Morávek Režie: Daniela Zachariášová a Vladimíra Wildová Vyrobil: Bonton, divize Bontonfilms 1992(22.12.2017)

Tohle děcko má víc rozumu než Vašík Klausů! Výborný Trojan jako batole, nicméně dává jen tušit, jak skvělé to musí být ve verzi s Postráneckým.....Travolta se tak dlouho špičkuje s Kirstie, až se do sebe zamilují...všichni víme, že se tak stane, a stejně nás to dostane. Tenhle film je milý, vtipný a co se týče života s kojencem i poučný, tak co víc si od komedie přát?(24.6.2015)

• - Fim se natáčel ve Vancouveru, v Kanadě. Natáčelo se od 25. května do 20. července 1989. (rafix)

• - Během cesty do porodnice, Mollie (Kirstie Alley) říká, že jí praskla voda. Když ale vystupují z auta, tak nemá mokré kalhoty. (Mr.Hudson)

• - Krátce poté, co se Mollie (Kirstie Alley) dozví, že je těhotná, má divoké sny, které symbolizují její obavy, jak to vše zvládne. Jeden z nich, kde visí na obřích hodinách budovy, odkazuje na jednu z nejslavnějších scén legendárního komika Harolda Lloyda; a nachází se ve filmu O patro výš (1923). (Idée_fixe)