Kdopak to mluví

(pracovní název)

Pozri, kto to hovorí

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1989, 93 min

Tohle děcko má víc rozumu než Vašík Klausů! Výborný Trojan jako batole, nicméně dává jen tušit, jak skvělé to musí být ve verzi s Postráneckým.....Travolta se tak dlouho špičkuje s Kirstie, až se do sebe zamilují...všichni víme, že se tak stane, a stejně nás to dostane. Tenhle film je milý, vtipný a co se týče života s kojencem i poučný, tak co víc si od komedie přát?(24.6.2015)

Taková ta lepší blbost alá rodinný film. Dá se fakticky říct, že je to ještě to koukatelné a v tomto případě i docela originální. Řekl bych, že se budou opravdu bavit i dospělí i děti pač každý si tu nejde tu svojí. Zcela výjimečně dám čtyři hvězdy protože když jsem byl malý tak tenhle film fakt frčel a byl cool…(4.11.2013)

Super vtipná podívaná, na kterou se jednou za čas kouknu. Kirstie Alley předvedla skvělý výkon svobodné matky a John Travolta neškodného a velmi nápomocného taxikáře, později milujícího manžela i otce. Je to hezký film. Možná se mi líbí jenom z nostalgie, to nevím, ale vím, že na něj nedám dopustit. Škoda, že ty ostatní pokračování jsou o poznání horší. 3, 85(29.7.2012)

• Jiří K.

Když k nám tato originální komedie přišla do kin, vzbudilo to vlnu nadšení, nota bene to odstartovalo mnoho podobných filmových komediálních projektů na téma dítě et rodina. Tenkrát jsem se asi dvěma fórům zasmál, ale dnes to u mně vzbuzuje jen lehký ironický úsměv v koutku úst, jaká je to blbost...(30.7.2004)

Velmi zábavná civilní komedie s příjemným šmrncem a vyrovnaným přívalem vtipů, která se stává nezapomenutelným zážitkem zejména díky své originalitě a skvělému zpracování. Kam se na tohle hrabou novodobé romantické komedie, kterým chybí kouzlo okamžiku a zejména ten úžasný nadhled a dávka pravdivosti. 80% [TOP 19/12 70%](18.11.2006)

• - Dva muži, se kterými jde Mollie (Kirstie Alley) na rande, jsou v závěrečných titulcích pojmenováni jako Mr. Impatient (Pan Netrpělivý) a Mr. Anal (Pan Anál). (NiaWolf)

• - Scénaristka a režisérka Amy Heckerling se k napsání tohoto filmu inspirovala svým manželem Nealem Israelem, který se po narození jejich dítěte bavil tím, že změněným hlasem říkal, co by asi jejich dítě mohlo říkat. (Karlos80)

• - Fim se natáčel ve Vancouveru, v Kanadě. Natáčelo se od 25. května do 20. července 1989. (rafix)