Kdopak to mluví

• slovenský

Pozri, kto to hovorí

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1989, 93 min

Super vtipná podívaná, na kterou se jednou za čas kouknu. Kirstie Alley předvedla skvělý výkon svobodné matky a John Travolta neškodného a velmi nápomocného taxikáře, později milujícího manžela i otce. Je to hezký film. Možná se mi líbí jenom z nostalgie, to nevím, ale vím, že na něj nedám dopustit. Škoda, že ty ostatní pokračování jsou o poznání horší. 3, 85(29.7.2012)

První díl nabízí ještě slušnou řádku vtipů a chytře vymyšlených situací, díly další už jsou jen snůškou trapasů a hloupých pokusů o vtip, kterého se však nedočkáte. Jednička však nabízí originalitu, chytrý humor, který vás dokáže pobavit i po vícerém shlédnutí, a kvalitní výkon Kirstie Alley ( John Travolta je na tom přece jenom o něco hůř ).(7.4.2007)

Kirstie Alley je tady tak "živá" = její výkon je přesvědčivý, a i když je úplně jiná než já, naprosto dokonale se umím vcítit do její životní situace :-) pro mě je to originální a vtipné, a hlásek malého Mikeyho nadabovaný Ivanem Trojanem je božííí... Travoltu jsem dík tomuto filmu začala brát na milost :-) pro mě za 90%(1.12.2010)

[2010-09-20] * Mollie (Alley) si pořídí novorozeně s ženáčem, který se ale nemá k tomu, aby k ní odešel. Jak se asi vyvine její přátelství s příležitostnou chůvou (Travolta)? * Dítě komentuje dění kolem sebe daleko míň než jsem se bál. Takže se z toho vyklubala (až na několik zcela zbytečných scén s miminama) milá romantická komedie se sympatickou ústřední dvojkou, která občas překvapivě upřímně zaperlí: "Takže létání je lepší než sex? --- Přiznám se, že to si už moc nepamatuju."(20.9.2010)

Taková normální klasická rodinná komedie, o které se v té době hodně mluvilo, protože to byl jeden z prvních amerických filmů, co sem oficiálně přišlel. Měl jsem ho nicméně rád, koukal jsem na něj často, ale že by se to pro mě stalo jakýmsi kultem od mala, to se taky říct nedá. Travolta a Alley ale hráli pěkně a příjemně to mezi nimi tenkrát jiskřilo.(12.2.2005)

• - Během cesty do porodnice, Mollie (Kirstie Alley) říká, že jí praskla voda. Když ale vystupují z auta, tak nemá mokré kalhoty. (Mr.Hudson)

• - James (John Travolta) se v jedné ze scén zmíní o bydlení ve městě Engelwood. John Travolta se narodil v Engelwoodu v New Jersey. (rafix)

• - Mollie (Kirstie Alley) má zvláštní byt, má totiž dvoje vchodové dveře na jedné straně. Čas 26:45 - Mollie jde otevřít Jamesovi (John Travolta) dveře na pravé straně, vedou přímo do kuchyně. Čas 38:22 - James si jde pro dopisy do haly.  Jsou tam vidět další vchodové dveře s kukátkem, řetízkem a zámkem.  Zároveň je vidět za přepážkou ozdoba visící na sloupku komory vedle druhých dveří. Čas 41:12 - Mollie hledá Mikiho a jdou vidět oboje dveře, na obou jsou zámky a řetízky. Po návratu James vejde pravými dveřmi. Čas 47:28 - Mollie a James do bytu vcházejí levými dveřmi. Čas 52:44 - Mollie se vrací pravými dveřmi. 55:38 - James vchází pravými dveřmi.1:04:27 - Mollie Jamese vyhazuje levými dveřmi. 1:08:42 - levými dveřmi vejde Mikiho pravý otec, levými dveřmi pak přijde i Mollie. 1:11:33 - James se pohádá s Mollie a pak odchází pravými dveřmi. (Proste..Jana)