Kdopak to mluví

• slovenský

Pozri, kto to hovorí

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1989, 93 min

Na prvých dvoch dieloch tejto originálnej komediálnej série som bol kedysi v dobe bronzovej v kine Lamač. Takže ťažká nostalgia. Rovnako som sa pri filme bavil aj o niekoľko rokov neskôr v televízii. Najväčším prekvapením bol pre mňa sympatický Travolta a jeho komediálny talent. Scenár pripravil niekoľko vtipných momentov a decko je milé, takže sa právom stal z tejto komédie vianočný evergreen.(28.10.2012)

Naposledy jsem si tuhle záležitost pravidelně dávkoval v útlém dětství, pak dlouho nic a teď, když máme doma podobného prcka, dáváme si to znova. A pozor, je to vtipné i po letech! Nedávno jsme kupříkladu koukali na, v dětství bezmála kultovní, Číslo pět žije a to vám byl teď sranec jako máloco. Člověk se pak skoro bojí vracet ke starším flákům, jenž provázely jeho první krůčky filmovým světem. V případě Kdopak to mluví se však předchozí zklamání nedostavuje, ba co víc, v původním znění dostává tahle komedie zcela nový rozměr. Myšlenky toho malého rozkošného chlapíka jménem Mikey totiž v originále dabuje John McLane. Ano, ten borec v bílém tílku co bez mrknutí oka likvidoval německé teroristy v Nakatomi Plaza (později se snažil prosadit také jako herec, v databázích jej najdete pod pseudonymem Bruce Willis). Vydařená chemie mezi upjatou Mollie (Kirstie Alley) a floutkovským Jamesem (John Travolta) vyvažuje sporadickou zápletku s povinným happyendem. Nejlepší jsou scény z porodnice (nahlas přemítající kojenci v postýlkách) nebo Molliina nevábná představa budoucnosti s vyžraným Travoltou a kopou hladových krků. Nadabovaní haranti jsou fajn a kouzlí stejné úsměvy jako v dobách, kdy jsem byl malý špunt. S nostalgickým nádechem za čtyři.(27.8.2013)

Milá, vtipná a príjemne staromódna záležitosť. Okrem sympatického páru Kirstey Alleyová & John Travolta, je plusom originálny nápad nechať prehovoriť duševne veľmi vyspelé batoľa (samozrejme sa jedná o monológ, ktorý počujú iba diváci). Američania (a majitelia DVD s pôvodným znením) z tohto nápadu majú neobyčajný zážitok – dieťa v origináli narozprával Bruce Willis.(24.12.2005)

Pro mě je to jedna z nejoblíbenějších komedií a romantický filmů. Nejhezčí je, jak ti dva se po celou dobu filmu rozverně postrkují a flirtují spolu. Úchvatná byla i všímavost dítěte, když třeba postřehlo, že důchodce má méně zubů než ono samo. Navíc závěr je velice dojemný. Ukazuje radosti mateřství, rodičovství a vztahu muže se ženou a zároveň strastiplný a zodpovědný život všech účetních, kteří vlivem své těžké práce a pracovního vytížení nestíhají ani se slušně obléci a upravit. [22342. hodnocení, 225. komentář, 68%](14.6.2015)

• Doomer

Na todle jsem byl kdysi prinucen se divat (cca v 11letech) kdyz jsem byl nemocnej na chalupe a zrovna v mistnosti z televizi - presto jsem se musel v pulce filmu presunout jinam protoze to nicilo muj mozek uz tenkrat. Film je o zaberech na haranta a dodatecny dabing tomu pridava radobyvtipne komentare jak se asi harant citi a jak vidi svet s prvky romanticke komedie jak totalne blba pipka najde noveho tatinka pro sveho šklíbáka. Jestli se todle libi slepicim tak docela chapu jev kdy se jim po porodu snizi IQ na polovinu.(27.10.2010)

• - Když veze James (John Travolta) přítelkyni Molly (Kirstie Alley) do nemocnice, tak je velmi zřetelně vidět kameru na kapotě auta. (Mr.Hudson)

• - James (John Travolta) se začíná prát s Albertem (George Segal), biologickým otcem malého Mikeyho. Na stolku stojí květina. Při zápase ji Albert shodí, pak střih a květina stojí znovu na stolku a Albert ji shodí podruhé. (Proste..Jana)

• - V širokých záběrech při finální honičce je jasně vidět, že v taxíku nesedí James (John Travolta) a Mollie (Kirstie Alley), ale jejich dubléři. (Mr.Hudson)