Kdopak to mluví 3

Pozri, kto to hovorí 3

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1993, 96 min

• JohnnyD

Ak má na niečo John Travolta talent, tak určite na systematické ničenie si kariéry. Ten chlapík sa v tom musí vyžívať. Jeho comeback s prvým dielom tejto série kadekoho prekvapil, no to že si ho takýmito brečkami do štyroch rokov pochová, to už až talent samodeštrukcie. Táto tu pračudesnosť so psami a neverným letcom Travoltom, to je už riadny extrém aj na Travoltovu filmografiu.(24.6.2012)

Tretí diel mám tiež celkom ešte rád, dokonca sú tam aj momenty, ktoré som v detstve miloval a myslím, že je to stále veľmi podarená romantická rodinná komédia. I keď to viac beriem ako romantický rodinný film, než komédiu. V detstve som mal veľmi rád Johna Travoltu, hlavne v prvej časti. Ale je mi jasné, že tento film už nieje pre každého a tiež nie každý musí mať rád také tie slaďáky. Ak k nim patríte, radšej presedlajte inam. Ja hodnotím tento film podľa toho, ako ma v mladosti bavil, holt dnešné deti už hľadajú niečo úplne iné.(27.1.2015)

• Ludva

[2010-09-23] * Pilot James (Travolta) získá práci jako soukromý pilot vnadné milionářky, což v Mollie (Alley) pochopitelně probouzí žárlivost. Když se James ani na Vánoce nestihne dostat domů, sbalí Mollie dvě děti a jejich psy (vořecha a pudlici) a vydá se mu naproti do sněhové vánice. * Standardní předvídatelná lehce nudná a trapná rodinná komedie. Děti jsou otravné. Mluvící psi nejsou nikterak zábavní (vlastně skoro žádné vnitřní monology, na kterých je celá triloogie založena, mi nikdy nepřišly vtipné). Představitelé manželského trojúhelníku ale hrají sympaticky a občas se dokonce objeví záblesk ironie, příjemná to vzpomínka na první díl.(23.9.2010)

• lennyd

Děti nám začínají vyrůstat, takže jejich mluvení již není tak nečekané a zábavné, tak na nás tvůrci dalšího pokračování připravili něco jiného. Rodina si pořídí pejska. Teda, radši rovnou dva (rozmazlenou psí slečinku Daphne od Jamesovy zaměstnavatelky a typického voříška Rockse, kterého Mickey zachrání před smrtí v psím útulku). A jako správní psi taktéž vyjadřují své názory a pocity, a divák se musí zákonite smíchy za břicho popadat. Nebo ne? ... Jak už to tradičně bývá, opakovaný vtip není vtipem, a nastavovaná kaše není moc dobrá. Sice se herci (zvlášť ti psí) snaží co jim síly stačí, ale skutek utek. Film plný hloupých dialogů a klišé se tedy moc nepovedl .... Jen doufám, že nějakého producenta nenapadne v této sérii nadále pokračovat...(9.10.2004)

Podle hodnocení to sice vypadá jako pořádnej shit, ale mě se to docela líbilo, příběh s dětma už byl ohranej z předchozích dvou dílů a tak nápad se psi jsem docela uvítal a je dobře že film nestojí jenom na hereckých výkonech, ale i na dobrým scénáři, samozřejmě, že předchozí dva díly jsou lepší, ale podle mě tohle je podobně zábavný a určitě si to zaslouží vyšší hodnocení než to má(2.12.2006)

• - John Travolta, který ve filmu ztvárnil pilota letadla, se pilotování vzdušných strojů věnuje jako koníčku i ve skutečnosti. (boul)

• - Když Kirstie Alley dělá v nákupním centru vánočního skřítka, řekne holčičce čekající v řadě: "Ne, já jsem Vulkán," což je narážka na její filmový debut ve filmu Star Trek II: Khanův hněv (1982). (HappySmile)

• - Natáčelo se od 22. dubna do 5. července 1993 v Kanadě. (Varan)