Kdopak to mluví 3

Look Who's Talking Now

Pozri, kto to hovorí 3

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1993, 96 min

Tretí diel mám tiež celkom ešte rád, dokonca sú tam aj momenty, ktoré som v detstve miloval a myslím, že je to stále veľmi podarená romantická rodinná komédia. I keď to viac beriem ako romantický rodinný film, než komédiu. V detstve som mal veľmi rád Johna Travoltu, hlavne v prvej časti. Ale je mi jasné, že tento film už nieje pre každého a tiež nie každý musí mať rád také tie slaďáky. Ak k nim patríte, radšej presedlajte inam. Ja hodnotím tento film podľa toho, ako ma v mladosti bavil, holt dnešné deti už hľadajú niečo úplne iné.(27.1.2015)

• nash.

Další recyklace původního originálního nápadu už vyloženě vaří z vody. Herci se sice snaží, ale kde nic není, není co uhrát. Občas to nad vodou udrží nějaká hláška, občas nějaký vydařeý moment a z velké části sympatie, kterou si člověk u prvního dílu vypěstoval k hlavní dvojici. Ještě že není čtyřka, to by snad začal mluvit topinkovač a vysavač.(9.3.2012)

• Ludva

[2010-09-23] * Pilot James (Travolta) získá práci jako soukromý pilot vnadné milionářky, což v Mollie (Alley) pochopitelně probouzí žárlivost. Když se James ani na Vánoce nestihne dostat domů, sbalí Mollie dvě děti a jejich psy (vořecha a pudlici) a vydá se mu naproti do sněhové vánice. * Standardní předvídatelná lehce nudná a trapná rodinná komedie. Děti jsou otravné. Mluvící psi nejsou nikterak zábavní (vlastně skoro žádné vnitřní monology, na kterých je celá triloogie založena, mi nikdy nepřišly vtipné). Představitelé manželského trojúhelníku ale hrají sympaticky a občas se dokonce objeví záblesk ironie, příjemná to vzpomínka na první díl.(23.9.2010)

• tron

„Drahá, nechcel som ti to hovoriť, ale zajtra idem k veterinárovi...“ Komentár obsahuje spoilery. Už originál nebol výborný, ale „reč bábätka“ (dabujúci Bruce Willis) bola dostatočne ironická a „dospelá“ na to, aby sme sa bavili. Dvojka prešľapovala na mieste, ale keďže tvorcovia pridali (veľmi neočakávane) na scénu chlapčekovi sestričku (Roseanne), bolo to prešľapovanie zábavné. V trojke už deti rozprávajú „naozaj“ a tak ich pozíciu všetko komentujúcich tvorov preberajú... psy (Danny DeVito a Diane Keatonová). Tým sa snímka definitívne ponára do vôd rutinérskeho rodinného stereotypu, kde je všetko dlho dopredu čisto nalinajkované: manželka žiarli a na konci sa vyberie za manželom do snehovej búrky, manžel odolá nevere a radšej dá výpoveď, než ako by zradil vlastné srdiečko. Ach jaj. Ale ak nemáte čo robiť, máte doma psa a nemáte nič proti Johnovi Travoltovi (ktorý na tento film nedá dopustiť) v jeho milovanej leteckej uniforme, vďaka hŕstke scén (basketbal, tanec) by ste sa vyložene nudiť nemuseli.(26.12.2005)

• lennyd

Děti nám začínají vyrůstat, takže jejich mluvení již není tak nečekané a zábavné, tak na nás tvůrci dalšího pokračování připravili něco jiného. Rodina si pořídí pejska. Teda, radši rovnou dva (rozmazlenou psí slečinku Daphne od Jamesovy zaměstnavatelky a typického voříška Rockse, kterého Mickey zachrání před smrtí v psím útulku). A jako správní psi taktéž vyjadřují své názory a pocity, a divák se musí zákonite smíchy za břicho popadat. Nebo ne? ... Jak už to tradičně bývá, opakovaný vtip není vtipem, a nastavovaná kaše není moc dobrá. Sice se herci (zvlášť ti psí) snaží co jim síly stačí, ale skutek utek. Film plný hloupých dialogů a klišé se tedy moc nepovedl .... Jen doufám, že nějakého producenta nenapadne v této sérii nadále pokračovat...(9.10.2004)

• - Ve scéně, kdy Rocks vyskakuje z auta oknem, dívá se na něj Daphne, která se v záběrech střídavě objevuje a zase mizí. (dc125)

• - John Travolta, který ve filmu ztvárnil pilota letadla, se pilotování vzdušných strojů věnuje jako koníčku i ve skutečnosti. (boul)

• - Když Kirstie Alley dělá v nákupním centru vánočního skřítka, řekne holčičce čekající v řadě: "Ne, já jsem Vulkán," což je narážka na její filmový debut ve filmu Star Trek II: Khanův hněv (1982). (HappySmile)