Kdopak to mluví 2

Pozri, kto to hovorí 2

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1990, 76 min

• MM_Ramone

Už rok po premiere prvej časti natočila frigidná americká režisérka Amy Heckerlingová pokračovanie. "Pozri, kto to hovorí 2". Je to presne taká istá hlúpa, infantilná kokotina ako jej predchodca. Akurát ku malému Mikemu pribudla mladšia sestra Julia. Dve batoľatá, čo vedú vnútorným hlasom dialogy a (ne)vtipne komentujú situácie, v ktorých sa ocitli. Do toho pobehuje a afektovane prehráva scientologický sektár John Travolta a škaredá Kirstie Alley. Celé je to mimoriadne trapné. *(2.2.2017)

• tron

„Chlapci majú pipik, dievčatá nie.“ Nepekne dlho trvá, kým sa snímka ako-tak rozbehne. Mickey sa zmenil na kučeravého blondiaka, Alleyová s Travoltom stratili podstatnú časť chémie z originálu a na to, že sa jedná o rodinný film, je tu príliš „závadných“ scén (strihanie pupočnej šnúry omotanej okolo novorodenca; závodiace spermie). Na strane druhej, je tu i niekoľko scén, ktoré sa vydarili (aleluja) a Mickeyho (Bruce Willis) vo vtipnosti bez problémov nahradila Roseanne ako jeho mladšia sestra. A ešte jedo plus: Travolta tancujúci vo svižnom rytme Elvisa Presleyho. Na 60% to ale stále nestačí.(25.12.2005)

Pokračování příjemné komedie jde s věkem Mikeyeho. Jeho život se mění s příchodem sestry Julie, přesně tak, jak slibovala pointa jedničky. A i když jde "jen" o druhý díl s veškerými představitelnými povzdechy na téma "ale, to už přeci není originální", bavím se pořád skvěle. Velkým pozitivem je určitě absence George Segala a fakt, že si Rona konečně našla chlapa :) P. S. Kdo pozná Minnie the Moocher s Betty Boop, přidá se bod navíc. A pustí si trojku, aby měl kompletní zážitek.(16.3.2009)

Přes veškerou snahu horší než první film. Travolta předvede taneční kreaci, že by Policajt ze školky zíral, některé dětské "dialogy" jsou správně ujeté, ale to je tak vše. Vadí mi především urputná snaha vytěžit maximum z jedničky beze snahy přijít s nečím novým a někam to celé posunout. Prostě se jen vzala jednička, vše se zrecyklovalo, vynásobilo dvěma a šup s tím před diváka. Jenže směje se člověk opakovanému vtipu a navíc stejně vyprávěnému vtipu?(8.3.2012)

• Ludva

[2010-09-21] * James (Travolta) se stále více hádá se svou ženou Mollie (Alley) kvůli malichernostem, a po příchodu jejího bratra se dokonce James na čas odstěhuje. Dají se Ti dva zase dohromady? * Nevtipná neromantická nekomedie s nesnesitelnými haranty. Vše dobré z prvního dílu je pryč, vše špatné je zpět v daleko horším měřítku.(23.9.2010)

• - Natáčelo se od 11. června do srpna 1990 v New Yorku (USA) a v Kanadě. (Varan)

• - V čase 9:43 schovají děvčata malého Mikyho pod stůl. Mollyina kolegyně je obutá, pak střih, je bosá a Miky ji lechtá, ale když se šéf podívá pod stůl, je opět obutá. (Proste..Jana)

• - Stejně jako ve filmu je i ve skutečnosti je John Travolta zkušeným leteckým pilotem. V těsné blízkosti své rezidence poblíž letiště Ocala na Floridě má vlastní runway pro své soukromé letadlo Boeing 707B. (jexik)