Kdopak to mluví 2

• slovenský

Pozri, kto to hovorí 2

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1990, 76 min

I dvojka má milý a oddychový děj se spoustou vtipných hlášek a komických situací. A hlavně je to krásná pohádka pro nás muže toužící po rodině. Ukazuje radosti rodičovství a vztahu muže se ženou a zároveň strastiplný a zodpovědný život všech účetních, kteří vlivem své těžké práce a pracovního vytížení nestíhají ani se slušně obléci, upravit se a počítají daně ještě v sobotu v deset hodin večer. Správně to vyložil manager firmy, do které si hlavní hrdinka dovolila přivést dítě: "Účetnictví je velmi namáhavá práce. Je to oběť. Když chcete dělat něco lehčího, proč nepůjčujete auta, nebo neděláte sestru u zubaře." Však také se jeho dítě narodilo v den, uprostřed účetní uzávěrky a jeho první slova po operaci žaludečního vředu byly: "Kde mám počítač? Kde mám kalkulačku?" [17843. hodnocení, 133. komentář, 51%](15.8.2016)

• Ludva

[2010-09-21] * James (Travolta) se stále více hádá se svou ženou Mollie (Alley) kvůli malichernostem, a po příchodu jejího bratra se dokonce James na čas odstěhuje. Dají se Ti dva zase dohromady? * Nevtipná neromantická nekomedie s nesnesitelnými haranty. Vše dobré z prvního dílu je pryč, vše špatné je zpět v daleko horším měřítku.(23.9.2010)

• Jello Biafra

V detstve som tento film zbožňoval, ale dnes je pre mňa totálne nepozerateľný. Je mi trápne, už len keď vidím ako Travolta tancuje v škôlke a dáva tak spomenúť na svoju rolu v Pomáde. Bolo to pre neho asi hrozné obdobie, keď hrával v takýchto hovadinách. Našťastie prišiel rok 1994 a jeho nezabudnuteľná úloha Vincenta Vegu v Pulp Ficiton, ktorá mu zachránila kariéru.(8.11.2015)

• mzss1

Tak tohle je opravdu o dost horší než průměrná jednička. Příběh je dost zoufalý, ani Travolta už mě zde moc nezaujme. Mluvící děti už jsou méně snesitelní než v jedničce. Nefunguje zde moc atmosféra a vtipné scény zde moc nejsou. Film je otravný, ikdyž má poměrně krátkou stopáž. Hodnotím jen tak na 28% = *(16.11.2012)

Presne to isté, čo prvý diel. Niekoľko vydarených vtipných momentov, sympatický a živelný Travolta so správnym sedliackym rozumom a znesiteľné decká. A tiež som bol na tom v kine Lamač, ako v prípade prvého dielu. Mojej mame sa v televízii kedysi prvý diel veľmi páčil, pri druhom sa ani nezasmiala. Tak neviem, podľa tunajšieho hodnotenia som skôr výnimka.(28.10.2012)

• - V čase 9:43 schovají děvčata malého Mikyho pod stůl. Mollyina kolegyně je obutá, pak střih, je bosá a Miky ji lechtá, ale když se šéf podívá pod stůl, je opět obutá. (Proste..Jana)

• - Stejně jako ve filmu je i ve skutečnosti je John Travolta zkušeným leteckým pilotem. V těsné blízkosti své rezidence poblíž letiště Ocala na Floridě má vlastní runway pro své soukromé letadlo Boeing 707B. (jexik)