Kdopak to mluví 2

Pozri, kto to hovorí 2

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1990, 76 min

• kajda.l

Klasická tuctová rodinná komedie, která narozdíl od jedničky nedokáže překvapit a navíc velkou nevýhodu spatřuju v tom, že všechny postavy v tomto díle jsou děsně protivné. Od dětí, přes Alley, po samotného "Elvise" Travoltu..bratra Stuarta radši z hodnocení vynechám úplně. Zdejších 50% je zcela dostatečných a svým hodnocením se pod to podepisuji.(28.12.2010)

Přes veškerou snahu horší než první film. Travolta předvede taneční kreaci, že by Policajt ze školky zíral, některé dětské "dialogy" jsou správně ujeté, ale to je tak vše. Vadí mi především urputná snaha vytěžit maximum z jedničky beze snahy přijít s nečím novým a někam to celé posunout. Prostě se jen vzala jednička, vše se zrecyklovalo, vynásobilo dvěma a šup s tím před diváka. Jenže směje se člověk opakovanému vtipu a navíc stejně vyprávěnému vtipu?(8.3.2012)

• MM_Ramone

Už rok po premiere prvej časti natočila frigidná americká režisérka Amy Heckerlingová pokračovanie. "Pozri, kto to hovorí 2". Je to presne taká istá hlúpa, infantilná kokotina ako jej predchodca. Akurát ku malému Mikemu pribudla mladšia sestra Julia. Dve batoľatá, čo vedú vnútorným hlasom dialogy a (ne)vtipne komentujú situácie, v ktorých sa ocitli. Do toho pobehuje a afektovane prehráva scientologický sektár John Travolta a škaredá Kirstie Alley. Celé je to mimoriadne trapné. *(2.2.2017)

• Zagros

Jak už to bývá, po úspěchu filmu, musí zákonitě následovat jeho pokračování. Tentokrát se nedá říct, že dvojka jde kvalitou dolů. Spíše už není tak originální a jen navazuje na nápad z jedničky. Sice přibylo druhé dítě, ale ani tahle "inovace" film nikam moc neposunula. Sice stále slušná rodinná zábava, ale přesto jdu o hvězdu dolů.(8.12.2017)

• mzss1

Tak tohle je opravdu o dost horší než průměrná jednička. Příběh je dost zoufalý, ani Travolta už mě zde moc nezaujme. Mluvící děti už jsou méně snesitelní než v jedničce. Nefunguje zde moc atmosféra a vtipné scény zde moc nejsou. Film je otravný, ikdyž má poměrně krátkou stopáž. Hodnotím jen tak na 28% = *(16.11.2012)

• - Stejně jako ve filmu je i ve skutečnosti je John Travolta zkušeným leteckým pilotem. V těsné blízkosti své rezidence poblíž letiště Ocala na Floridě má vlastní runway pro své soukromé letadlo Boeing 707B. (jexik)

• - V čase 9:43 schovají děvčata malého Mikyho pod stůl. Mollyina kolegyně je obutá, pak střih, je bosá a Miky ji lechtá, ale když se šéf podívá pod stůl, je opět obutá. (Proste..Jana)

• - Natáčelo se od 11. června do srpna 1990 v New Yorku (USA) a v Kanadě. (Varan)