Komentáře uživatelů k filmu (914)

 • golfista
  *****

  Opravdu vynikající "dotvoření" prvního dílu. Dokonalost ve všech stránkách od režie, kamery, hudby až po výběr herců pro role, které jim padnou jak ulité. A Al Pacino ? - to se musí vidět ! Vzhledem ke své délce doporučuji pečlivý výběr klidných 3 1/2 hodiny ke sledování :-)(24.2.2003)

 • Houdini
  *****

  NFR 1993, Oscar 6 : Nejlepší film, Režie, Herec VR - Robert De Niro, Výprava, Hudba, Scénář - A + 5 nominací: Herec HR - Al Pacino, Herec VR - Michael V. Gazzo, Herec VR - Lee Strasberg, Herečka VR - Talia Shire, Kostýmy(20.2.2004)

 • Lima
  *****

  Prvním dílem vydělal Coppola těžký prachy a na "dvojce" je to znát. Rozmáchlá výprava, stovky stovky komparzistů, ale někam se vytratily emoce. Zejména v první půli je dějová linie s Michaelem Corleonem poměrně nezajímavá. Naopak vzpomínky na Vita Corleona jsou působivé, je požitek sledovat tehdy ještě málo známého De Nira. Všechny mé výčitky vzaly za své závěrečnou třetinou a emočně vypjatým koncem. Nezapomenutelný je poslední záběr na tvář Michaela Corleoneho, na muže obtěžkaného tíživým svědomím s vráskami pod očima a šedivějícími vlasy, na muže, který získal moc, ale ztratil lásku.(19.10.2003)

 • Galadriel
  *****

  Perfektní děj, fantastická režie, famózní Al Pacino... Druhý díl, který se svému předchůdci nejen vyrovnal, ale místy ho i předčil.(4.7.2006)

 • Gemini
  *****

  Ačkoliv je to stále machrovina nad machroviny, neřekl bych, že je pokračování lepší originálu. Pravda ale je, že Robert De Niro je fenomenální, a jeho výkon naprosto zaslouženě oscarový, stejně tak jako je část mládí Vita Corleoneho zcela po zásluze nejlepší částí Kmotra II.(10.5.2004)

 • Tosim
  ***

  Já si zkrátka nemůžu pomoct, až na výjimky mě filmy o mafiánech připadají buď směšné nebo nudné, nejhorší je pro mě onen paradox, že pokud někdo zaseje zločin a vraždy, vrátí se mu to například ve formě samoty. Proč se tedy diví? Samozřejmě, nejsem blázen, abych si myslel, že pokud film vypráví o špatných věcech, také je propaguje, leč ta možnost je tu vždy. A ta délka je hrůza nejstrašnější. Kamera je brilantní, hudba legendární a to je pro mě asi vše. Znáte to - každý má nějaké hodnocení, které jde proti tomu většinovému. Ale jsem filmový fanoušek a takovéhle legendy bych měl znát. Uvidíme, co mi přinese díl třetí. Jen nevím, kdy na něj budu mít, pár let to určitě potrvá.(15.2.2019)

 • Matty
  *****

  „Pokud nás dějiny něco naučily, zabít je možné kohokoliv“ Dva vysoce nadprůměrné filmy spojené v jeden unikátní celek. Pozoruhodný vzestup a strmý pád rodiny Corleone na ploše odvážných 190-ti minut. Tam, kde by někomu mohl chybět nezapomenutelný Marlon Brando, za něj zdatně zaskakuje Robert De Niro. Pacinův Michael Corleone se pak zásluhou pokračování stal přímo shakespearovsky tragickou postavou. Zřejmě nejlepší ze všech filmových dvojek. 90% Zajímavé komentáře: Pohrobek, kneekal(28.3.2005)

 • Radyo
  *****

  Jedna z mála výjimek, potvrzující pravidlo o slabším pokračování.. Tohle pokračování je minimálně stejně dobré, jako první díl. Herecké výkony stále na maximální možné úrovni, režie špičková, děj precizně zpracovaný - je jen málo příběhů, kdy se nedá jednoznačně posoudit, zda je lepší kniha, nebo film.(13.8.2002)

 • J*A*S*M
  ***

  Nebudu tvrdit, že mé tisící hodnocení padlo na druhého Kmotra náhodou. Ne ne, nechával jsem si tento očekávaný filmový zážitek na tuto slavnostní chvíli zcela záměrně. No ale za moc to tedy nestálo. Nevím, zda-li se tak stalo kvůli přehnaným očekáváním, ale snímek mě celou dobu nedokázal vtáhnout do děje, vinou neskutečné stopáže jsem měl tendence usínat. Režie a herecké výkony jsou dokonalé, ale kdyby Coppola natočil s Al Pacinem a De Nirem tříhodinovou velmi věrnou adaptaci zasedání Parlamentu, také by to na pět hvězdiček nebylo, že ne? Šesté místo v topce se mi zdá neskutečně nadsazené.(14.12.2008)

 • Malarkey
  *****

  Mafiánský opus kvalitu potvrzuje i ve druhém díle. Sice Marlon Brando není Al Pacino, ale pořád je celý ten příběh jedné mafiánské rodiny naprosto neuvěřitelný. Pět hvězd naprosto jistých. Kde jinde Vám režisér nabídne lepší náhled do života mafiánů, než právě v tomhle filmu.(4.12.2012)

 • Enšpígl
  *****

  Vysoce nastevná láťka z prvního dílu pokračuje . Pokračuje úžasná sága Colereonových, s prolínáním časového údobí nástupu Vita Corleonyho a současné "vlády" Dona Michaela . Na vrcholu jsou nejen výkony řežiséra Coppoly , De Nira ale hlavně Al Pacina .(6.7.2006)

 • Djkoma
  *****

  Náhrada Marlona Branda mladším De Nirem ve stejné roli (jen trošku jinak časově zařazené) se vyplatila. Díky této vložce se dostáváme více do historie rodini Corleonů. Ke vzniku jejich jména, tradic, problémů, nenávisti a pomstě. Bohužel druhá část v podobě "života v našem čase" je slabší. Ne o moc, ale stejně je to oproti jedničce viditelný nedostatek. Nevím možná je to pouze můj názor, ale opravdu mi přišli chvíle s Michaelem slabší než ostatní části.... I přesto naprosto výborná práce s opět skvělím koncem(stejně jako u jedničky, díky které si pamatuji skoro celou knězovu řeč :)).(16.6.2004)

 • T2
  ****

  Rozpočet $13miliónovTržby USA $57,300,000Tržby Celosvetovo $193,000,000║ Pokračovanie vyšperkovaného prvého Krstného otca už ani z ďaleka neovplíva takým silným príbehom, v tomto prípade to už príde až príliš moc naťahované na silu, len aby tam bol nejaký ten dej ale ide o to či aj tak skvelo fungujúci pre celý film, lebo mi tam už chýbalo také skutočné zanietenie postáv. Jedine postava Al Pacina, keď sa objaví na pľace dokáže všetku pozornosť upriamiť na seba, ostatné prídu akési nevýrazne pre dej, chýba tu aj nejaký silný protivník, čo by to tam viac rozprúdil. Vedľajšia príbehová vetva s Robertom De Nirom ako mladým Don Corleonem je dosť nevýrazná na to aby vyznela lepšie pre celkový dojem v rámci príbehu, aj keď sa tam ukáže pár zaujímavých vecí zo života mladého Dona Corleone ako sa postupne dostal na vrchol ale na danej ploche to pôsobí trošku strácajúce sa v sebe a aj keď sa De Niro po hereckej stránke celkom snaží, celkový výsledok nevyznie v žiadnu silnú vetvu pre daný film. V podstate na celej ploche filmu máme možnosť sledovať len to čo už sme zažili, lenže v lepšej forme to bolo v prvom filme, tu to už je len taká opakovačka bez skutočnej šťavy. Doslova mi to príde ako Coppolová stávka na istotu, na overenú istotu to čom mu tak výsostne vyšlo v prvom filme, chýba mi tu nejaký progres, pokus o niečo čo by štylisticky obohatilo dej a nie len nám ponúkalo v trošku inom prevedení to čom sme už videli. Samozrejme, že sa tu nájdu nejaké tie lepšie momentky, ako bol súd, Sylvester na Havane, vnútorný boj Mikea Corleone s rodinou a starším bratom, ale to je fakt málo na to aby to bol až tak vychvaľovaný film. /80%/ ...ak by som to porovnával s prvým filmom dal by som tomuto filmu tak 60%(17.6.2005)

 • Renton
  *****

  Scénář: Mario Puzo, Francis Ford Coppola .. Výtečný, leč trochu natahovaný, proto místy ne tak působivý, přírůstek do ságy rodu Corleone. Ani Robert De Niro nedokázal přesunout ručičku vah na stranu někdy přechvalované dvojky. Kmotr II. se kvalitou, jak formální tak hereckou sice přibližuje svému předchůdci, ale v některých pasážích je už hodně přebubřelý a pro mě tak bude vždy “jen“ dvojkou. 95%.(21.10.2007)

 • larelay
  *****

  Majstrovske dielo, ktore prekonalo prvu cast. Zaujimave, ze tu mi nevadila stopaz a nenasla som ziadne nudne momenty a hluche miesta... Netreba nic viac dodavat, len ze v priebehu jedneho dna som stihla Godfather 1 a Godfather 2, viac uz neslo :)(21.9.2009)

 • Radek99
  *****

  Rovnocenné, ne-li lepší, prvnímu, a prvního, dílu...(19.11.2006)

 • DaViD´82
  *****

  "This is the business we chose." Druhý díl geniální adaptace nezapomenutelné knihy. Štafetu tahouna přebírá po Brandovi duo Al Pacino s De Nirem, kteří jsou zde naprosto neuvěřitelní. Více netřeba zmiňovat. Prostě jeden z nejlepších a nejzásadnějších snímků světové kinematografie.(15.1.2007)

 • Pohrobek
  *****

  Povedlo se něco zdánlivě neproveditelného. Dokonalý film dostal ještě lepší pokračování. Ano, je to nesmyslné. Je to nelogické. Ale je to prostě tak. Propracovanější, nákladnější a vystupňované do filmařských orgií nejvyššího stupně. Vždyť jen samotné mládí Vita Corleona by samo o sobě vystačilo na bezchybný film. Ještě citově napjatější a emočně naprosto strhující - bezútěšné postavení a životní bezvýchodnost mafiánského života v nostalgicky překrásném zobrazení rodiny Corleonů, která ještě nepochopila, že časy pistolníků jsou nenávratně pryč.(20.9.2004)

 • Superpero
  *****

  Tento díl už není tolik gangsterský a věnuje se hlavně mezilidským vztahům v Corleonovic famiglii. Jelikož postavy jsou opravdu brilantně napsané vše šlape jak po drátkách. Oceňuji hlavně dějovou linii s mladým Vito Corleonem, jelikož si můžeme vychutnat ještě o jeden herecký koncert navíc. Film má téměř 4 hodiny a naprosto nenudí.(17.1.2005)

 • Shadwell
  *****

  Příručka pravicového konzervatismu.(2.7.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace