Al Pacino je výborný, charizmatický herec. O tom ma už viac krát presvedčil. No to aký výkon predviedol v druhej časti filmovej trilógie "Krstný otec" je niečo nevídané, famózne, dokonalé. Pod vedením perfekcionalistického režiséra Francisa Forda Coppolu dokázal stvoriť kultovú postavu svetovej kinematografie. Hlava jednej z najväčších organizovaných, zločineckých skupín v USA, Don Michael Corleone, je v jeho podaní neuveriteľne presvedčivý. Vzbudzuje rešpekt, ide z neho strach. Rovnako skvelý je aj Robert DeNiro v úlohe jeho otca Vita, zakladateľa talianskoamerickej mafiánskej dynastie Corleoneovcov. *****(21.1.2012)

Jeden z těch filmů (potažmo trilogií), který se nepodřídí divákovi, to on k němu musí dospět. Asi nemá film smysl vidět v brzkém věku, proto jsem se na něj šetřil, abych si ho náležitě vychutnal, pochopil a docenil. Dále asi netřeba rozepsiovat tisíckrát provařené, tehdy se zkárkta vše povedlo a film zraje jako víno. Je vlastně jedno jak je starý. Že je to právě 40 let? Jestli se film natáčel před sto lety, 60ti (děj filmu) nebo právě 40ti stejně nijak zásadně neodhadnu a naopak to pomáhá navodit pocit autenticity. PS : Pacino, De Niro? Prostě bohové...100%(9.9.2014)

Tento díl už není tolik gangsterský a věnuje se hlavně mezilidským vztahům v Corleonovic famiglii. Jelikož postavy jsou opravdu brilantně napsané vše šlape jak po drátkách. Oceňuji hlavně dějovou linii s mladým Vito Corleonem, jelikož si můžeme vychutnat ještě o jeden herecký koncert navíc. Film má téměř 4 hodiny a naprosto nenudí.(17.1.2005)

Al Pacino - (Don Michael Corleone) +++ James Caan - (Santino ´Sonny´ Corleone) +++ Robert Duvall - (Tom Hagen) +++ Diane Keaton - (Kay Adams) +++ Robert De Niro - (Vito Corleone) +++ Talia Shire - (Connie Corleone Rizzi) +++ Harry Dean Stanton - (Muz z FBI) +++ Danny Aiello - (Tony Rosato) +++ Roger Corman - (Senator) +++ Hudba: Nino Rota +++ Druha cast je rovnako zaujimava a aj napinava, ako aj prva. Proste Coppola aj s Mariom Puzom su talenti, pricom studio chcelo pocas prvej casti Coppolu niekolkokrat vyhodit pocas natacania. Aj napriek tomu, ze film trva viac nez 3 hodiny mi film ubehol velmi rychlo, aj ked chvilkami som sa nudil, ale aj tak davam 5 *. Zaujimava bola uloha Roberta De Nira v podani mladeho Vita Corleoneho, ale aj Ala Pacina, ktory svojou dominanciou pomaly stracal aj tych najblizsich. V tomto filme sme De Nira a Pacina spolu vidiet nemohli, ale nakoniec sa to podarilo napriklad vo filme Michaela Manna NELITOSTNY SOUBOJ (1995)...............20.10.2008(26.9.2006)

Další neskutečný filmový epos s prvky antické tragédie, kde samotné postavy přirovnávají klan Corleone k římskému impériu. Nejoblíbenější postavou se pro mě definitivně stává Tom Hagen Roberta Duvalla a i přes své stinné stránky také sám Michael Corleone. Jeho hádka s Kay nebo pohled v očích při osudném prořeknutí ohledně Oly jsou jen dalším důkazem Pacinova ďábelství.(23.4.2006)

• - Spoiler: Ve filmu je celkem 16 úmrtí. (don corleone)

• - Postavu Merle Johnsona hrál Troy Donahue, jehož pravé jméno je opravdu Merle Johnson. (don corleone)

• - Když si mladý Vito Corleone (Robert De Niro) a Clemenza (Bruno Kirby) jdou koupit zbraně, kupují je od člověka jménem Augustino Coppola (Romano Pianti), který měl syna Carmine (Thomas Mars). Tyto postavy dodal do scénáře režisér, inspiroval ho jeho otec a dědeček, který se prodejem zbraní skutečně živil. (don corleone)