Anakonda

Do hlubin amazonského pralesa se vydává výprava dokumentaristů, vedená profesorem Stevenem Calem, aby našla tajemný indiánský kmen Širašama. Cestou expedice neplánovaně získá dalšího člena, lovce Paula Saronea, který chytá hady pro zoologické zahrady a jeho loď uvízla v hustých kořenech. Paul jim vypráví indiánskou legendu o obrovském hadovi, události v džungli však dávají tušit, že by nemuselo jít jen o mýtus. Krátce po vyplutí se Steven ocitne v ohrožení života, když při pokusu uvolnit zaseklý lodní šroub vdechne vosu. Sarone provede tracheotomii. Zachrání mu tak život, znamená to však, že se výprava musí vrátit a dopravit Stevena do nemocnice. Sarone navrhne plavbu zkratkou, kterou prý dobře zná, a výprava v tísni neochotně souhlasí. Nový směr plavby se jim však stává osudným. (TV Nova)

see_sawandrew

Zdejších 38% je výsměch všem dobře natočeným a neškodným béčkům, mezi které se Anakonda rozhodně může počítat. Je sice smutné, že nával animal hororů v posledních letech tak snížil jejich průměrnou úroveň až na samotné dno filmového bahna, ale nevidím důvod, proč by první anakonda měla na nenávist diváků doplácet. U čistého béčka se nepočítá ani s vypracovanými postavami, ani s logikou nebo inteligentním scénářem, který je zde samozřejmě megadebilní. Na druhou stranu - některé triky vůbec nejsou špatné a mnoho scén napětí rozhodně nepostrádá. Ani Jon Voigth nepředvádí nic strašného, právě naopak. Jeho záporácký charakter jsem si dokonce oblíbil. Nejsou to čisté tři, ale když vidím ta nízká hodnocení od lidí, kteří Kill Billovi dávají pětku, tak si milerád přidám. 50% ()

iXtr3m3

Mne sa to páčilo. Vo svojej dobe to znovu oživilo nature beast žáner, takže prečo nie a fajn obsadenie to už len potvrdilo. ()

borec999

Béčkový námet spracovaný v áčkovej kino produkcii a typ jednoduchého animal hororu, ktorý sa dnes už v kinách nenosí a v súčasnosti tento žáner prežíva len vďaka filmom otrasnej kvality točenými za pár dolárov. Pri hodnotení Anakondy nedokážem byť objektívny, je to totiž moja absolútna srdcovka z detstva, ktorú som videl asi 15 krát a nedám na ňu dopustiť. Čo sa mi na Anakonde tak veľmi páčilo? Jednoduchý príbeh, výprava(film sa skutočne natáčal v Amazónii kde i reálne anakondy žijú), fantastický Jon Voight v zápornej úlohe prehrávajúci všetkých ostatných o triedu a na tú dobu vynikajúce efekty (vyzerajúce obstojne aj v dnešnej dobe). A k efektom. Väčšina z nich je praktických, čiže had nie je digi ale praktický model ovládaný niekým zo zákulisia. Oceňujem tiež vzhľad hada, kedy si tvorcovia dali záležať aby anakonda vo filme vyzerala sfarbením a aj proporciami ako skutočná, čiže žiadne nezmyselné ostne na konci ocasu alebo čierne sfarbenie ako v neskorších dieloch. Akurát teda má o pár metrov viac, to je jediná odchýlka od reality :D . Z nostalgie a pamätných scén útokov anakondy, ktoré si pamätám azda všetky do dnes, nemôžem ísť pod 5*. PS: film som si po dlhej dobe pustil pred asi pol rokom a bol som príjemne prekvapený. Samozrejme, že objektívne to nie je na 5*, ale prekvapilo ma že ide aj na dnešnú dobu o solídne natočený animal horror a že ma film bavil a udržal až do konca. Neobjektívnych a nostalgických 100% ()

black_adder

Tak tohle byl opravdu horor... bohužel ale v jiném slova smyslu. Nevím jak vám, ale na mě to neuměle počítačově animované hádě působilo více než trapným dojmem. Od odpadu tenhle propadák v mém případě zachránila jenom Jennifer Lopez (a to ůbec ne díky hereckému výkonu ani díky její strašlivé hudbě...je to prostě pěkná holka, to jí nikdo nevezme:-) ()

wosho

Hloupé to je. Zábavné taky. Navíc to má docelá zajímavé obsazení-takhle hvězdné menu pro přerostlou "užovku" se jen tak nevidí. Anakonda je poctivé béčko s větším rozpočtem, které dokáže pobavit, ale viděsí maximálně arachnofobiky a znechutí náročné filmové fanoušky. ()

zbysik

Jako film nic moc, ale jelikoz mam slabost na filmy s nejakejma prerostlejma potvorama, hodnotim tak jak hodnotim. ()

Holina

Nevim co na tom komu tolik vadilo. Jasně je to přitažené za vlasy, ale to jste už při usazování do sedaček museli vědět podle masivního proma, které film předchízelo. ()

Slimak

Celkově mě tenhle lov obřího plazu docela dost zklamal...už kdysi když to byl hlavní tahač ve videopůjčovnách...tak nepatřičně a okatě zpracované efekty a chování kladných "pitomých amerických" dokumentaristů kteří zde zastupují hrdiny kteří nedělají nic jiného než že vám lezou krkem jsem dlouho neviděl...filmu chybí daleko více nějakého toho chytřejšího napětí a naturalističnosti...pak by byl celkem dobrý.Jedna hvezda za Johna Voighta...z tohohle filmu si ho nejvíc pamatuju. ()

Reckon

Oproti jiným "vyvraždovačkám" se tohle docela dá hlavně díky Jonu Voightovi. Na druhou stranu mě dostalo, že po cestovatelském zážitku hadím trávicím systémem se dokáže člověk usmívat. (4/10) ()

666Carnage

Jako malej jsem ten film měl rád ale když se na něj kouknu teď vůbec se mi nelíbí! Ze začátku trochu napětí a pak už jen nuda a už jsem věděl jak to dopadne! Za 2* ()

AdamesWWE

[6.5/10] Zo všetkých dieloch o Anakondách je táto najlepšie, čo paradoxne nieje až tak veľká výhra, lebo toto aj tento film je tak trošku béčkovitý.. Ale stále dosť dobrý, hlavne sa mi tu páči hlavný psychopat, vodca lode, ten herec hrá fakt sušne, a zvyšní herci sú takisto dobrý. Scény s anakondou tiež dobré, tuto to ešte všetko vyzerá pomerne reálne, narozdiel od dalších dieloch ktoré sú dokonale zbytočné. ()

Paity

Je to sice námet jako z céčkových filmů, ale Ice Cube tomu dává tu správnou dávku humoru v podobě ironie, že přece jen trochu váhám. Nakonec ze všech těch superžraloků, obřích piraní apod se tohle zdá jako neujuvěřitelnější, hlavně s ohledem na amazonii. Proto dám nakonec tři hvězdy za docela solidní akci. ()

DocBrown

Klasické béčko, s pár zábavnými momenty a dvěma sexy héérečkami (Wuhrer trumfla ještě mladou J Lo tím že ukázala víc nahé kůže). Technické zpracování hada ještě ujde, jinak je to ale katastrofa, pozadí je zcela jasně kulisa. Nejvtipnější je, jak je J Lo politá krví a v každé scéně ta krev někam mizí a mizí. Prvně jí zmizí z vlasů a krku, pak i z ramene a když skočí do vody, tak je tílko vyprané lépe než v Arielu. Snad bych dal i dvě *, ale když vidím áčkový rozpočet, tak víc jak jednu si fakt nezaslouží. Proti těm hrůzám, co přišli po tomhle filmu je to ale jednooký král mezi slepými. ()

Radim odpad!

Něco naprosto příšerného. Mohl bych odpustit špatný scénář, příšernou Jennifer Lopez, laciné triky, ale nemůžu odpustit naprostu ignorantský přístup k chování, anatomii a biologii hadů. A může mi někdo vysvětlit, co na lovu škrtičů dělá hysterická ženská, která se bojí i mláďat sotva větších než žížala? ()